Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.11.2009, 14:19:12
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit a inceput campania de vaccinare.impotriva cui?

ieri au inceput sa se distribuie vaccinurile in tara.astazi secretarul de stat Strainu Cercel a fost primul care a facut vaccinul!multi doctori il contesta deja.......vedeam ca si acele asistente, de la clinica unde Cecel a facut vaccinul,s-au vaccinat si ele....oare au avut de ales sau lisa impus?o buna intrebare
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.11.2009, 14:24:51
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

In Germania exista vaccinuri de doua feluri: pentru elite si pentru ,,ceilalti''. E important de stiut cu ce fel de vaccin s-a vaccinat d-l Strainu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.11.2009, 15:13:10
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

La noi in tara nu exista decat un singur vaccin, anume cel facut de Institutul Cantacuzino (deci toti, de la mic la mare numai cu asta se vaccineaza). Insa e un vaccin foarte bun, Institutul Cantacuzino avand o foarte mare experienta in domeniul fabricarii vaccinurilor (peste 80 de ani de experienta in productiade vaccinuri,imunomodulatori, etc). Este un institut de prestigiu in toata Europa de Est, chiar si tarile vecine (de ex Bulgaria) faceau testarea de gripa tot la Institutul Cantacuzino (trimiteau probele).

http://www.cantacuzino.ro/ro/?p=21

http://www.cantacuzino.ro/ro/?cat=62
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.11.2009, 16:48:30
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Nimeni nu va impune nimanui sa se vaccineze. Exceptie fac cei care prin prisma meseriei lor sunt nevoiti sa se vaccineze: militari, personal medical etc. Dar chiar si acestia pot alege sa renunte la meserie ca sa nu fie obligati sa se vaccineze, in cel mai rau caz. In cel mai bun caz, pot refuza vaccinul fara consecinte.

Unde sunt acum aia care sustineau sus si tare ca masonii si noua ordine mondiala au facut vaccinul asta ca sa ne oblige sa-l luam si sa murim?
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.11.2009, 17:34:05
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Cu voia adminului, vedeti cateva rezumate de 5 minute aici: http://www.teologie.net/ . Sau aici: http://www.antivaccin.tk/ .

Eu stiu doua cazuri care au avut probleme grave imediat dupa ce s-au vaccinat impotriva gripei clasice nu demult. Au stat in mai multe spitale si medicii nu au stiut cum sa-i ajute sau ce boala au. Din fericire au scapat cu viata. Eu am invatat o lectie din asta.

Si apoi, pentru ce m-as vaccina impotriva unei boli care NU este pandemie si care dupa statistici este mai putin periculoasa ca gripa obisnuita?!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.11.2009, 18:05:45
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

nici eu nu o sa ma vaccinez si nimeni nu o sa ma oblige sa o fac,mai ales ca am citit pe net ca doua persoane cu bolli cronice dupa ce s-au vaccinat au murit ! brrr numai gandul ca as face si vaccinul si ...nici nu vreau sa ma gandesc ! si da domnule in spatele acestei asa zise gripe ,si a altor multe lucruri sunt masonii ! asta e scopul lor : sa elimine din cei care sunt mai slabi fizic sau psihic !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.11.2009, 19:51:45
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Un alt caz:

http://www.adevarul.ro/locale/craiov...160784022.html
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.11.2009, 21:09:24
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Șase mituri frecvente despre noua gripă A/H1N1:

http://www.evz.ro/articole/detalii-a...-gripa-A-H1N1/

Citat:
Luni, s-a confirmat primul deces de gripă nouă în România, iar în cursul zilei de ieri, s-a confirmat și cel de-al doilea deces, la o femeie de 58 de ani. Cele mai grave cazuri sunt la Iași, unde 10 bolnavi sunt la Terapie Intensivă, printre ei aflându-se și două femeii însărcinate.
http://www.evz.ro/articole/detalii-a...rta-evolutiei/
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.11.2009, 01:50:21
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
nici eu nu o sa ma vaccinez si nimeni nu o sa ma oblige sa o fac,mai ales ca am citit pe net ca doua persoane cu bolli cronice dupa ce s-au vaccinat au murit !
In cazul asta n-ai idee cati mor anual pe pamant de la aspirina. Sau alte medicamente banale. Cele mai multe tratamente au reactii adverse, uneori cu consecinte fatale. Vaccinele nu sunt exceptia. Serios, nu sunt conspirationist, rata deceselor cauzate de medicatie e probabil in top 10, in special in tarile in dezvoltare sau dezvoltate. Cauta pe net.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.11.2009, 13:38:48
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
In cazul asta n-ai idee cati mor anual pe pamant de la aspirina. Sau alte medicamente banale. Cele mai multe tratamente au reactii adverse, uneori cu consecinte fatale. Vaccinele nu sunt exceptia. Serios, nu sunt conspirationist, rata deceselor cauzate de medicatie e probabil in top 10, in special in tarile in dezvoltare sau dezvoltate. Cauta pe net.
eu nu sunt genul de om, care daca il doare capul sa ia repede nurofen ,si stii de ce ? caci eu pe viata trebuie sa iau pastile ,de moment doar pt tiroida,sper sa ma jute bunul D-zeu sa nu incep sa iau si pt inima prea curand ....Nimeni nu poate intelege cum e sa te trezesti zi de zi sa depinzi de doua pastilutze! nu ma plang ,incerc doar sa explic de ce eu nu o sa ma vaccinez ! sau de ce eu nu iau pastile ,antibiotic de ex doar daca este strict necesar (desi nu imi place ananasul ,mananc atunci cand sunt racita .de ce? este antibiotic natural ! )
eu daca as fi bine fara eutirox nu as mai lua,insa ...Dar vaccinul pentru mine una nu este o necesitate ,asa ca nu il fac !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A inceput campania oficiala de canonizare a Parintelui Arsenie Boca Saarra Stiri, actualitati, anunturi 123 27.10.2012 22:57:16
Campania 'Dăruiește o picătură de viață' cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 2 08.07.2012 02:16:43
vaccinare obligatorie knight2u Stiri, actualitati, anunturi 0 29.10.2009 15:53:27
campania electorala cruciat Biserica Ortodoxa Romana 14 17.05.2008 23:06:59
campania pt o biserica curata initiata de webmaste sofiaiuga Stiri, actualitati, anunturi 2 08.03.2008 22:00:11