Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.11.2008, 21:23:07
goldfinger17 goldfinger17 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.06.2008
Locație: Craiova,Dolj,Romania
Mesaje: 72
Red face Presedintele Americii un om manipulat?

Ma roade de mult faptul ca Obama ar fi un fel de masca pentru altcineva din spatele lui...Poate o sa vi se para o prostie dar cred ca de la numirea ca presedinte a lui Obama va incepe Sfarsitul...In spatele lui Obama si in spatele campaniei lui au fost cativa sponsori dintre care si cel mai important a fost un evreu.,,
,,Antihrist se va ridica din evrei din neamul lui Dan"-asta am citi de curand.Chiar ma roade ideea asta....Obama este doar un bun elev cu lectia invatata care a stiut ce trebuie sa faca.
Ma intreb oare cum va sta rebelul de Obama in fata lui Putin ca in fond tot el are comanda in Rusia.Ii vor trada mandriile si se vor ataca reciproc....acum cu o vorba maine cu o racheta si cine-i la mijloc?restul Europei...Bineinteles ca nici Calul galben(rasa galbena) nu se va da la o parte si se vor infrunta cum am spus dand nastere unui al 3-lea Razboi Mondial....
Asta probabil se va intampla in timp.Obama si-a inceput mandatul si chiar dinainte facand mult bine....chiar astazi cand a fost numit presedinte la nici 10 ore a intervenit in criza economica stabilizand partial bursa.In ochii multora o sa faca bine insa caracterul nu ii va fi dezvaluit ceva timp....Cea ce vreau sa spun e ca in spatele lui sunt grupuri de interese poate doar un singur grup...
Sper sa nu creada cineva din dumneavoastra ce am spus ca as face pacat as spune lucruri nedevarate ci as vrea doar sa imi spuneti ce parere aveti e plauzibila ideea?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.11.2008, 22:50:37
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Thumbs down

Speculatii si teorii ar fi fost si daca ar fi iesit McCain sau oricare altcineva. Asta inseamna puterea- ne face sa vorbim despre ea, sa invidiem, sa o ii punem la indoiala legitimitate, s.a. Haideti sa ne uitam la ale noastre pacate, nu facem nimic comentand si inventand ipoteze conspirationiste.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.11.2008, 23:14:13
tot.eu tot.eu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.10.2008
Mesaje: 21
Implicit

in spatele muultor persoane influente din lumea asta stau grupuri de interese...astazi ne guverneaza interesul..
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.11.2008, 06:47:05
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

e grea politica si pentru cei maturi, darmite ptr cei tineri!!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.11.2008, 08:13:39
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Stai un pic! Voi chiar mai credeti ca majoritatea shimba lumea facind o cruciulita pe hirtie?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.11.2008, 08:15:57
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

exact!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.11.2008, 08:35:07
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de goldfinger17 Vezi mesajul
Ma roade de mult faptul ca Obama ar fi un fel de masca pentru altcineva din spatele lui...
[COLOR=green]De ce neglijezi milioanele de americani care l-au votat? Si acei oameni vor fi fost manipulati? Americanii au votat programul lui Obama, program in care isi regasesc interesele. Dar faceti speculatii, povesti fanteziste poate cineva le traduce ca sa aiba americanii satira si umor, dimineata la cafea...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.11.2008, 08:57:40
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]De ce neglijezi milioanele de americani care l-au votat? Si acei oameni vor fi fost manipulati? Americanii au votat programul lui Obama, program in care isi regasesc interesele. Dar faceti speculatii, povesti fanteziste poate cineva le traduce ca sa aiba americanii satira si umor, dimineata la cafea...[/COLOR]
Chiar intuiam raspunsul tau, vazandu-ti numele la topic. Chiar inainte de a citi, am zambit si am spus in gand "precis zice : "sa fim rationali"! Mult SF aici. Nu ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.11.2008, 09:10:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Apropo de rational si irational. Oare tot ce este rational pentru tine sau altcineva, trebuie sa fie rational si pentru mine sau altcineva ? Sau invers . Nu ? Granita dintre rational si irational, cine o stabileste ? Spuneai in urma cu ceva timp in urma ca nu exista rai si iad. Pentru mine este irational asa ceva, dar pentru tine este rational. Criteriul meu este credinta insasi. Al tau ? Si tu ai credinta dupa spusele tale. Nu? Care este criteriul tau pana la urma? Sa fim rationali ! Nu ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.11.2008, 09:11:29
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Smile

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Chiar intuiam raspunsul tau, vazandu-ti numele la topic. Chiar inainte de a citi, am zambit si am spus in gand "precis zice : "sa fim rationali"! Mult SF aici. Nu ?
[COLOR=green]Nu inteleg de ce lumea asta nu-si foloseste ideile, imaginatia in scopuri pasnice, benefice omenirii. Din lipsa de informatie si cunoastere, nu realizează că toate aceste ganduri/cuvinte negative, se aduna undeva, la capatul universului și, cand nu mai pot fi cuprinse, vin catastrofe peste oameni. Nimeni nu-i vinovat de tot raul care se abate asupra omenirii decat noi, pentru ca noi ne atragem raul.[/COLOR]
[COLOR=green]Citeste si tu sa vezi cata rautate, cat venin si ura impotriva oamenilor, a omenirii transpare din postarile de pe acest forum. Am citit blesteme, acuze urate... [/COLOR]
[COLOR=green]Și, un neica nimeni, un agramat, ajunge sa judece oamenii si sa dea lectii cand nici nu te astepti. Ce sa mai crezi? Se schimba valorile lumii.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 22:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 22:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 22:46:15
Presedintele din 2009 pana in 2014 tigerAvalo9 Generalitati 103 30.11.2009 22:16:44
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 13:35:05