Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.07.2010, 18:08:34
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit Tabara pentru copii - Manastirea Durau

In urma cu cateva zile cei doi baieti mai mari ai mei, de 11 si 9 ani, s-au intors din tabara de la Durau organizata de Mitropolia Moldovei. Copiii au fost absolut incantati si isi fac planuri pentru tabara de la Durau de anul viitor... si noi la fel.
Pentru ca organizarea este excelenta (multe activitati atistice, sportive, supraveghere continua), pentru cazarea foarte buna, pentru mancarea "super" servita la manastire, pentru faptul ca absolut tot (excursie cu autocarul, plimbare cu vaporasul pe lacul Bicaz, intrari muzeu etc.) este inclus in pret, indraznesc sa va recomand aceasta tabara pentru copiii dvs. Pretul este de 490 RON, fara transport, dar include absolut tot ceea ce are nevoie copilul pe durata taberei. Tabara este destinata copiilor cu varste intre 9-14 ani (cele mai multe perioade), mai este o perioada pentru liceeni si inca una pentru elevii seminariilor teologice.

Cei interesati pot vizita site-ul taberei: http://www.tabere.mmb.ro/pagina/acasa . De asemenea va pot povesti si eu din cele ce le-am vazut eu sau mi-au povestit copiii mei.
Consider ca merita din plin! Multi oameni s-au implicat in acest proiect, multi voluntari, preoti, tineri credinciosi, calugarite si au reusit sa ofere ceva extraordinar copiilor nostri, ceva cu totul deosebit de taberele actuale facute cu scoala.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2010, 18:49:56
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit BRAVO Mitropolia Moldovei!

Felicitari, in sfirsit o veste buna, pozitiva, si constructiva!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.07.2011, 20:37:32
IrinaA IrinaA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Mesaje: 1
Smile Abia astept

~M-am inscris si eu in aceasta tabara vara asta si abia astept! programul mi se pare unul cat se poate de atractiv si deja eu si prietena mea, care va veni cu mine in tabara, ne facem planuri si numaram cu nerabdare zilele pana la plecare!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.07.2011, 00:20:52
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IrinaA Vezi mesajul
~M-am inscris si eu in aceasta tabara vara asta si abia astept! programul mi se pare unul cat se poate de atractiv si deja eu si prietena mea, care va veni cu mine in tabara, ne facem planuri si numaram cu nerabdare zilele pana la plecare!
Este o tabara cu adevarat minunata! vacanta placuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.07.2011, 01:26:17
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina2012 Vezi mesajul
In urma cu cateva zile cei doi baieti mai mari ai mei, de 11 si 9 ani, s-au intors din tabara de la Durau organizata de Mitropolia Moldovei. Copiii au fost absolut incantati si isi fac planuri pentru tabara de la Durau de anul viitor... si noi la fel.
Pentru ca organizarea este excelenta (multe activitati atistice, sportive, supraveghere continua), pentru cazarea foarte buna, pentru mancarea "super" servita la manastire, pentru faptul ca absolut tot (excursie cu autocarul, plimbare cu vaporasul pe lacul Bicaz, intrari muzeu etc.) este inclus in pret, indraznesc sa va recomand aceasta tabara pentru copiii dvs. Pretul este de 490 RON, fara transport, dar include absolut tot ceea ce are nevoie copilul pe durata taberei. Tabara este destinata copiilor cu varste intre 9-14 ani (cele mai multe perioade), mai este o perioada pentru liceeni si inca una pentru elevii seminariilor teologice.

Cei interesati pot vizita site-ul taberei: http://www.tabere.mmb.ro/pagina/acasa . De asemenea va pot povesti si eu din cele ce le-am vazut eu sau mi-au povestit copiii mei.
Consider ca merita din plin! Multi oameni s-au implicat in acest proiect, multi voluntari, preoti, tineri credinciosi, calugarite si au reusit sa ofere ceva extraordinar copiilor nostri, ceva cu totul deosebit de taberele actuale facute cu scoala.
Foarte buna initiativa.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.07.2011, 16:18:11
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Foarte buna initiativa.
Asa este. Mersi oricum.Ma bucur ca mesageria ta este ok!!!!!!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.02.2013, 22:53:02
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

aproape ca as zice ca e frumos.
Acum intreb: ce sanse are o familie crestina, cu mai multi copii sa isi trimita copilul intr-o tabara in care pe saptamana se cheltuie cel putin 500 lei?

Personal, as opta ptr tabere mai smerite dar la preturi mai realiste ptr situatia actuala.
Cred ca mai importanta e comuniunea, bucuria petrecerii unor zile impreuna facand o multime de activitati frumoase decat cazare in conditii de lux, plimbare cu barca pe lac.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.03.2013, 09:33:54
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Eu ma intreb cum face o familie cu mai multi copii sa isi trimita puii la scoala ortodoxa. Sunt destul de scumpe, cel putin cea din Iasi cere 900/luna/copil si este sponsorizata de mitropolie. E putin off-topic, dar indirect se leaga de preturile enorme cerute de Mitropolie ptr. unele si altele.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Banceni, manastirea cu 140 de copii spre_rasarit Generalitati 19 13.02.2013 16:31:59
rugaciuni pentru copii urzicuta Generalitati 14 24.07.2012 22:28:09
Dezastru in tabara de copii a Parintelui Tanase ! << sursa "Gandul info" >> cristiboss56 Generalitati 40 28.12.2011 16:57:47
O Biblie pentru copii Erethorn Despre Sfanta Scriptura 11 24.11.2010 14:31:32
Tabara pentru persoane dependente de alcool ! Ioan_Ciobota Generalitati 0 29.12.2006 15:57:09