Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.02.2006, 10:16:04
alecsandru alecsandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2005
Mesaje: 290
Implicit

Rugaciune pentru izbavirea de vise urate si naluciri


"Pricinuitorul viselor urate si al feluritelor naluciri este diavolul, caci pe el il numeste Marele Vasile:<<duhul cel din miezul noptii, duhul nalucirii>>. Goneste-l de la tine cu semnul crucii zicand:

Doamne Dumnezeule, marele Imparat si fara de inceput,-trimite, Doamne, pe Mihail, Arhanghelul tau, in ajutorul meu, ca sa ma scape de vrajmasii cei vazuti si nevazuti.
O Mihaile, mare Arhanghele, intaiule statator si Voievod al cerestilor puteri, - fii mie ajutor intru toate-in strambatati, in scarbe, intru mahnire, in pustii pe cale si pe apa-si ma izbaveste de toata inselaciunea diavoleasca. Iar cand ma vei auzi pe mine robul tau, rugandu-ma tie, si chemand numele tau, grabeste spre ajutorul meu si auzi rugaciunea mea.
Asa mare Arhanghele, biruieste pe toti cei ce se impotrivesc mie, ma acopera si ma apara de cel viclean, cu puterea cinstitei si de viata facatoarei Cruci si cu solirile marilor Arhangheli: Gavriil, Rafail, Uriil, Varahil si Evgudiil si ale tuturor puterilor ceresti, totdeauna acum si pururea si in vecii vecilor. Amin."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca dati de lucruri urate care va macina sufletul, ce faceti? cred_cu_adevarat Generalitati 22 12.01.2013 22:54:56
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Cum sa infrangem gandurile urate,rele tigerAvalo9 Generalitati 0 15.08.2011 11:25:50
Vise urate in post? Am nevoie de sfaturile voastre!!! Si totusi... Intamplari adevarate 4 10.03.2011 15:30:23
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09