Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Impartasania (Taina Euharistiei)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.08.2007, 15:53:40
ionita ionita is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.03.2007
Mesaje: 64
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirc
Vreau si eu sa ma spovedesc si nu stiu cum sa fac. Am auzit ca trabuie mai inatai sa postesti, dupa care sa te duci vinerea... ma ajuta cineva?
Doamne ajuta!
iti recomand sa vorbesti cu un preot si sa-l rogi pe el sa te indrume privind pregatirea de spovedanie... cat despre post, el trebuie tinut oricum, macar miercurea si vinerea!! in toate saptamanile nu doar inainte de spovedanie!!si sa mergi sambata seara la slujba de dezlegare a pacatelor... mare folos!!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.08.2007, 21:07:42
iubire iubire is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2007
Mesaje: 8
Implicit

PREOTUL NU ARE VOIE SA JUDECE PE CINEVA, SI CHIAR DACA FACE ASTA E TREABA LUI, NOI TREBUIE SA NE SPOVEDIM CURAT DIN COPILARIE, SI TOATE PACATELE TREBUIESC SPUSE. ATUNCI CAND VREI SA TE SPOVEDESTI APAR MULTE ISPITE, PRIMA E CA TI-AR FI RUSINE DE VREUN PACAT, APOI ITI SPUI PACATELE REPEDE CZEZAND POATE NU A INTELES PREOTUL TOATE PACATELE SI ASA NU ITI MAI E RUSINE, ETC SI MIE MI S-A INTAMPLAT DAR M-AM LUPTAT CU ISPITA SI M-AM SPOVEDIT DE TOATE PACATELE STIUTE. DOAMNE AJUTA
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.08.2007, 00:39:53
albinuta albinuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2007
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alex190
Iti multumesc!nu am decat sa imi iau inima in dinti si sa merg pana la capat!
trebuie sa crezi cu toata fiinta ca tunci cand te spovedesti ii spui lui Hristos ce ai pe suflet,nu preotului,acesta fiind un martor in fata Lui la judecata.si nu te mai intereseaza ce gandeste preotul.sufletul tau sa fie linistit...amin
Reply With Quote
Răspunde