Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 04.11.2009, 00:11:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul! Noapte buna!
Noapte bună !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #52  
Vechi 04.11.2009, 15:54:07
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Felcitari Sofia, pentru ideea de a posta aceasta parodie. Mie mi-a placut. Mesajul este mult mai adanc decat pare, iar romanul a trecut intotdeauna prin nenorociri cu zambetul pe buze. Sa nu cumva sa te necajesti din cauza catorva interpretari mai crispate. Este ca atunci cand spui un banc bun, majoritatea se tavalesc de ras, iar cativa il iau ca pe un soi de jignire sau se mira de ce rad ceilalti ori asteapta sa continui pentru a ajunge la gluma etc. Nu-i bai.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 04.11.2009, 17:27:23
pacateamarite pacateamarite is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Arrow vai de capu' meu

.....Cre' că știe Antonio ce e plăcut Stăpînului.....după ce că intru rar....atîta încrîncenare și pierdere de timp în replici la replici, toate neproductive pt sufletu' meu și-așa măcinat aiurea....nu mai vreau să văd! Aș vrea un subiect, oricare, la care să se adauge păreri....și cînd se ivește o replică pt un anume "post"..să fie automat retrasă de adm. forumului....dacă n-o fi și el plictisit de nebunelile care se iscă dintr-o discuție ca asta....chiar tre' să fie cineva primul?....Uite, eu nu aștept nici un răspuns....nici măcar de genul "nici nu meriți"...am intrat, am văzut, am citit, m-am mîhnit...și ies!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 04.11.2009, 17:51:44
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Romanul este somer , este sarac, este prostit si dus cu presul, este alungat de langa cei dragi...daca si simtul umorului ne piere, nu stiu ce ne mai ramane in afara de credinta asta relativa, de muulte ori.
Imi place istoria, il ador pe Eminescu, dar ma delectez si cu cate-o parodie...fiecare cu treaba ei.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 04.11.2009 at 17:55:28.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 04.11.2009, 19:57:46
maxx2000ro
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

.................................................. .................................................. ........................

Last edited by maxx2000ro; 05.11.2009 at 13:41:05.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 15.11.2009, 15:16:49
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maxx2000ro Vezi mesajul
.................................................. .................................................. ........................
???!!!???
Reply With Quote
  #57  
Vechi 15.11.2009, 16:19:25
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

3 rime merg in linie una dupa alta, prima zice "mah sunt 2 rime inapoia mea", aia din spate zice "mah sunt 2 rime inaintea mea", rima din mijloc zice "nu e nimeni inainte si inapoia mea" oare de ce zice aia din mijloc asta.............................................. .................................................. .................................................. .......... asta pt k aia din mijloc a mintzit :))))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare