Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 24.06.2010, 18:13:19
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stroie cosmin Vezi mesajul
Prefer sa nu cred in masonerie, totusi trebuie sa accept ca cu cat sunt mai multi oameni care cred in ea si o promoveaza cu atat aceasta adunatura de xxxx vor ajunge mai puternici.
Domnule, dacă nu crezi în masonerie, atunci asta ce e?



Club de negri?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 24.06.2010, 18:51:31
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Este pur si simplu o alta gasca religioasa
Reply With Quote
  #43  
Vechi 24.06.2010, 18:54:04
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stroie cosmin Vezi mesajul
Sunt mi de organizatii pe pamant , gramezi de nebuni adunati la olalta, hai ca m-am saturat.
Ai atins esenta! :)))))
Reply With Quote
  #44  
Vechi 24.06.2010, 21:36:33
stroie cosmin stroie cosmin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.06.2010
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Domnule, dacă nu crezi în masonerie, atunci asta ce e?



Club de negri?
este o poza
Reply With Quote
  #45  
Vechi 24.06.2010, 21:41:24
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stroie cosmin Vezi mesajul
Nu intelegi ca totul este manipulare, si mos craciun exista parca de peste 300 ani, daca te documentezi este ok, bravo. Dar apropo la cate intalniri masonice ai fost??Ce inseamna masonerie???, care sunt inscriptiile??. Masoneria in esenta este o adunatura de constructori. Eu m-am saturat de atata minciuna, daca am bani garla incep sa imi fac publicitate si indoctrinez lumea ca eu conduca si detin controlul suprem. Masoneria este inventie intelege, nu mai dam vina pe nimeni ci pe umbre gen masoneria. Sunt mi de organizatii pe pamant , gramezi de nebuni adunati la olalta, hai ca m-am saturat.
Crestinul, si mai ales cel cu inclinatii legionare, se simte atacat in permanenta. Tu acuma vrei sa-l convingi ca bau-bau e un basm. In loc sa-i spui ca crestinismul e cea mai adevarata religie si toti non-crestinii de pe Pamant vor s-o atace si el e grozav ca o pastreaza, tu il trezesti la realitate. Esti rau!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 24.06.2010, 21:41:32
Laur28's Avatar
Laur28 Laur28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stroie cosmin Vezi mesajul
este o poza
Serios /:) ? Si ce vezi in ea? Cine ti-a spus ca masoneria e aceeasi de trei secole (o adunatura de constructori) te-a dus de nas :) . Cunosc oameni care nu sunt constructori si fac parte din ea. Si cred in Marele Arhitect si in tot simbolismul expus cat se poate de sumar, in acea poza. Nu te mai da nici tu despet, ca nu esti inconjurat de retardati, chiar daca iti place sa crezi asta.

Last edited by Laur28; 24.06.2010 at 21:48:38.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 24.06.2010, 21:57:03
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laur28 Vezi mesajul
Serios /:) ? Si ce vezi in ea? Cine ti-a spus ca masoneria e aceeasi de trei secole (o adunatura de constructori) te-a dus de nas :) . Cunosc oameni care nu sunt constructori si fac parte din ea. Si cred in Marele Arhitect si in tot simbolismul expus cat se poate de sumar, in acea poza. Nu te mai da nici tu despet, ca nu esti inconjurat de retardati, chiar daca iti place sa crezi asta.
Tu stii ca masoneria nu e aceeasi de 300 de ani dar animalele sunt aceleasi de vreo 200. Te pomenesti ca oi fi vreun "hailander"! Eu pariez totusi pe varianta incredere izvorata din ignoranta.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 24.06.2010, 22:06:16
Laur28's Avatar
Laur28 Laur28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Eu pariez totusi pe varianta incredere izvorata din ignoranta.
Il pierzi. Eu am afirmatiile unui om serios. Tu nu ai nicio dovada ca animalele nu ar fi aceleasi de 200 de ani. Daca e aceeasi organizatie, cel a carui voce o auzeam la Teleenciclopedia era tot constructor?
Reply With Quote
  #49  
Vechi 24.06.2010, 22:08:03
proxymagape proxymagape is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.06.2010
Locație: Alba Iulia, deocamdata,pentru studii.
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Prefer!

Prefer sa ma concentrez pe clipa de acum si spatiulde aici! Daca traiesc cu o clipa in plus si intr-un milimetru de spatiu in plus in clipa urmatoare- e un dar de la Sfanta Treime. Clipa si spatiul urmator sunt, gandind numai la ele, o inselatoare ispita a existentei mele de acum in Dumnezeu. Nu exista sfarsit in 2012 sau in 2100- pentru ca acum e sfarsitul, in aceasta clipa, cand omul din mine isi asteapta moartea de la Dumnezeu. Daca traieste, e de la Dumnezeu. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 24.06.2010, 22:37:14
stroie cosmin stroie cosmin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.06.2010
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laur28 Vezi mesajul
Serios /:) ? Si ce vezi in ea? Cine ti-a spus ca masoneria e aceeasi de trei secole (o adunatura de constructori) te-a dus de nas :) . Cunosc oameni care nu sunt constructori si fac parte din ea. Si cred in Marele Arhitect si in tot simbolismul expus cat se poate de sumar, in acea poza. Nu te mai da nici tu despet, ca nu esti inconjurat de retardati, chiar daca iti place sa crezi asta.
Nu am spus ca nu exista Masonerie, am spus ca sunt miliane de organizatii , adunaturi de tot soiul, care mai de care crede ca conduce lumea.Ei eu iti spun ca eu conduc lumea. Daca vrei ma crezi daca nu nu, Vrei o poza????
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens. Theodor_de_Mopsuestia Generalitati 6 16.07.2012 07:59:28
Specia umana perpetuata prin incest? voxdei55 Generalitati 4 08.02.2010 12:46:52