Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #441  
Vechi 03.11.2014, 22:39:10
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

După centralizarea proceselor verbale din 98,68% dintre secții, Victor Ponta rămâne cu 40,6 %, luând 3.788.645, în timp ce Klaus Iohannis obține 30,2%, cu 2.820.587 din voturi.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #442  
Vechi 03.11.2014, 23:24:20
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul

Rezultatele finale ale alegerilor prezident›iale la care s™i-au exprimat votul românii de la New York arată că favoritul lor este Klaus Iohannis, urmat de Monica Macovei s™i Victor Ponta.

La primul tur al alegerilor prezident›iale de duminică au fost 728 de voturi ale românilor exprimate la New York. Rezultatele finale arată că Iohannis are cele mai multe voturi, fiind votat de 371 de persoane, Monica Macovei are 186 de voturi, Victor Ponta – 65 de voturi,
Ceea ce este remarcabil e numarul mare de voturi obtinut de Monica Macovei in SUA. Pesemne ca explicatia este data de imaginea de amazoana a anticoruptiei pe care si-a creat-o, iar romanii din SUA sunt de parere ca principala problema a tarii noastre este coruptia.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
  #443  
Vechi 03.11.2014, 23:26:41
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

http://www.evz.ro/alegeri-prezidenti...-iohannis.html
Hopa.

"Suntem convinși că domnul Klaus Iohannis, care este minoritar, va rezolva idealurile poporului secuiesc din Transilvania", a declarat László Tőkés, europarlamentarul fiind coleg în marea familie a popularilor europeni cu Klaus Iohannis și ACL. Iar șeful direct al lui Tőkés în Ungaria este nimeni altul decât Viktor Orban, liderul FIDESZ (PPE), mai subliniază postul România TV."

"
Pe de altă parte, candidatul la alegerile prezidențiale Szilagyi Zsolt, din partea Partidului Popular Maghiar din Transilvania (PPMT), formațiune foarte apropiată de Tőkés, a declarat la rândul său că a votat și va vota și în turul 2 „pentru transilvanizarea României".

Interesant.Deja se vorbeste indirect despre planuri ascunse privind, desprinderea Transilvaniei de tara mama, prin Johannis.
  #444  
Vechi 04.11.2014, 01:01:02
i.razvan i.razvan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Nimeni niciodata nu o sa le dea autonomia mult visata la minoritatea ungureasca.

Este un fel de fata morgana. Ungurii care sunt pe la guvern si ling blidele pe acolo ar ramane fara paine daca s-ar intampla asta. Asa ca toata munca si razboiul asta pe care il duc stimabilii udmristi nu este decat un mini-show, mai mult de fatada pentru prostimea care , influentata extrem de usor de partidul care ar trebui sa le garanteze o viata mai usoara, voteaza orice si pentru oricine.

Mi-e sila de partidul udmr, care la orice alegeri se aliaza cu cel care le da osul cel mai mare, insa mi-e mila de minoritatea ungureasca, care cu o naivitatea iesita din comun, socanta de-a dreptu`, tot spera la eliberarea mult trambitata si nu isi dau seama ca nu sunt decat niste marionete.

Bine, intr-o oarecare masura si noi, romanii, suntem fix la fel ca ei. Tot speram ca va veni cineva si va face marea cu sarea, insa fara o adevarata revolutie si fara o reordonarea a puterii, adica gurvernul sa asculte si sa se teama de cetateni, nu invers, nu vom avea niciun sort de izbanda.

Parerea mea..

Last edited by i.razvan; 04.11.2014 at 01:03:15.
  #445  
Vechi 04.11.2014, 01:08:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de i.razvan Vezi mesajul
Nimeni niciodata nu o sa le dea autonomia mult visata la minoritatea ungureasca.

Este un fel de fata morgana. Ungurii care sunt pe la guvern si ling blidele pe acolo ar ramane fara paine daca s-ar intampla asta. Asa ca toata munca si razboiul asta pe care il duc stimabilii udmristi nu este decat un mini-show, mai mult de fatada pentru prostimea care , influentata extrem de usor de partidul care ar trebui sa le garanteze o viata mai usoara, voteaza orice si pentru oricine.

Mi-e sila de partidul udmr, care la orice alegeri se aliaza cu cel care le da osul cel mai mare, insa mi-e mila de minoritatea ungureasca, care cu o naivitatea iesita din comun, socanta de-a dreptu`, tot spera la eliberarea mult trambitata si nu isi dau seama ca nu sunt decat niste marionete.

Bine, intr-o oarecare masura si noi, romanii, suntem fix la fel ca ei. Tot speram ca va veni cineva si va face marea cu sarea, insa fara o adevarata revolutie si fara o reordonarea a puterii, adica gurvernul sa asculte si sa se teama de cetateni, nu invers, nu vom avea niciun sort de izbanda.

Parerea mea..
Idealuri...
Spuneti-mi o tara,un stat in care guvernul se teme de cetateni...?!
Nu cred ca exista nici una!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #446  
Vechi 04.11.2014, 02:09:51
forever... forever... is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 274
Implicit

Membrii coducerii ar trebui sa se teama de Dumnezeu (si noi toti de altfel), nu neaparat de cetateni...
  #447  
Vechi 04.11.2014, 08:33:21
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
http://www.evz.ro/alegeri-prezidenti...-iohannis.html
Hopa.

"Suntem convinși că domnul Klaus Iohannis, care este minoritar, va rezolva idealurile poporului secuiesc din Transilvania", a declarat László Tőkés, europarlamentarul fiind coleg în marea familie a popularilor europeni cu Klaus Iohannis și ACL. Iar șeful direct al lui Tőkés în Ungaria este nimeni altul decât Viktor Orban, liderul FIDESZ (PPE), mai subliniază postul România TV."

"
Pe de altă parte, candidatul la alegerile prezidențiale Szilagyi Zsolt, din partea Partidului Popular Maghiar din Transilvania (PPMT), formațiune foarte apropiată de Tőkés, a declarat la rândul său că a votat și va vota și în turul 2 „pentru transilvanizarea României".

Interesant.Deja se vorbeste indirect despre planuri ascunse privind, desprinderea Transilvaniei de tara mama, prin Johannis.
Pai se vorbeste dintotdeauna. Nu te-ai obisnuit deja ca ungurii sa fie -cum sa zic eu frumos- pitipoancele politicii romanesti? Cine are puterea / mai multe sanse, la aia se duc. Din pacate toti se lasa prinsi, ca doar ungurii au cateva milioane de alegatori care pot sa influenteze rezultatul.
  #448  
Vechi 04.11.2014, 10:58:13
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Ceea ce este remarcabil e numarul mare de voturi obtinut de Monica Macovei in SUA. Pesemne ca explicatia este data de imaginea de amazoana a anticoruptiei pe care si-a creat-o, iar romanii din SUA sunt de parere ca principala problema a tarii noastre este coruptia.
Pai si nu e asa?
  #449  
Vechi 04.11.2014, 10:59:17
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Idealuri...
Spuneti-mi o tara,un stat in care guvernul se teme de cetateni...?!
Nu cred ca exista nici una!
Cred ca nici nu ar fi normal.
E ca si cum parintii s-ar teme de copii...
  #450  
Vechi 04.11.2014, 11:05:47
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Cred ca daca candida Ion Iliescu la presedentie castiga detasat! Ca atributii strict a presedintelui- prestanta, demnitate, reprezentarea statului in relatiile externe, neimplicarea in scandaluri de coruptie- Ion Iliescu in anii 1992-1996 si 2000-2004 a fost mult peste Ponta sau Iohannis!
Eu ced ca daca ar invia Ceausescu , l-ar vota si mai multi!
( dupa acelasi principiu ca al celor care l-au hulit pecel care i-a scos din robia egipteana)
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare