Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 14.03.2013, 14:44:55
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Si cam cum lupti impotriva masoneriei?
Mesaje subliminale crestine, fac cat de multa reclama la documentare crestine ( Ingerul Digital, Apocalipsa: Semnele sfarsitul, Demascarea Industriei Muzicale s.a.m.d ), isn't a problem this, ma' friend e din RSTCenter.. o arde de joaca cu marile site-uri guvernamentale..

Majoritatea hackerilor stiu despre ce fac Illuminati si o ard aiurea.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 14.03.2013, 19:04:27
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Mesaje subliminale crestine...
Clar nu ai nici o treaba cu invatatura crestina. Dar... daca e sa discutam, pentru ca am ajuns in acest punct....faptul ca transmiti "mesaje subliminale crestine" nu ti se pare a fi manipulare? Crezi ca manipularea este solutia pentru a intoarce lumea spre Dumnezeu?
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 14.03.2013, 19:40:30
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit minune

să vă povestesc o minune care mi s-a întâmplat.
cu.mulți ani în urmă am trecut printr-o perioada extrem de dificilă. am mai povestit, nu vreau să mă repet.
m-am rugat mult și am plâns enorm.
dar la un moment dat mi-am dat seama că singura persoană capabilă să mă scoată din rahat, sunt eu.
a fost că o străfulgerare.
mi-am acceptat strarea în care eram și mi-am promis că voi ieși din situație cu demnitate.
din acel moment am fost ca un stabilopod lovit de valuri. tot răul acela grotesc a trecut pe lângă mine că o adiere de vânt.
aceasta este pe scurt minunea mea.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 14.03.2013, 19:58:56
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
să vă povestesc o minune care mi s-a întâmplat.
cu.mulți ani în urmă am trecut printr-o perioada extrem de dificilă. am mai povestit, nu vreau să mă repet.
m-am rugat mult și am plâns enorm.
dar la un moment dat mi-am dat seama că singura persoană capabilă să mă scoată din rahat, sunt eu.
a fost că o străfulgerare.
mi-am acceptat strarea în care eram și mi-am promis că voi ieși din situație cu demnitate.
din acel moment am fost ca un stabilopod lovit de valuri. tot răul acela grotesc a trecut pe lângă mine că o adiere de vânt.
aceasta este pe scurt minunea mea.
Ti-a dat Dumnezeu puterea sa accepti si sa iesi cu bine din acea situatie, prin fortele proprii pe care tot El ti le-a dat .
Sa stii ca nici noi, crestinii, nu asteptam sa ne pice asa, din cer...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 14.03.2013, 20:04:45
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
m-am rugat mult și am plâns enorm.
dar la un moment dat mi-am dat seama că singura persoană capabilă să mă scoată din rahat, sunt eu.
a fost ca o străfulgerare.
Oare străfulgerarea aceasta tu ai produs-o, sau ți-a fost dăruită, ce crezi? Mai ales că, după cum spui, te-ai rugat mult.

Și fără ea ai fi știut că poți?

Cu adevărat a fost o minune, cum spui. Cred că ce ai auzit tu atunci, în adâncul tău, a fost: „Dumitre, ridică-te! I-ați patul tău și umblă!”

Last edited by N.Priceputu; 14.03.2013 at 20:13:21.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 14.03.2013, 20:52:25
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Clar nu ai nici o treaba cu invatatura crestina. Dar... daca e sa discutam, pentru ca am ajuns in acest punct....faptul ca transmiti "mesaje subliminale crestine" nu ti se pare a fi manipulare? Crezi ca manipularea este solutia pentru a intoarce lumea spre Dumnezeu?
Daca spui ceva unui om real.. te ia la misto sau te face nebun.
Mai bine strecori cateva informatii si la un moment dat singur isi da seama de ce se intampla..
Reply With Quote
  #107  
Vechi 19.03.2013, 12:23:13
Radu Mihai Radu Mihai is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2012
Mesaje: 1
Implicit minune

Eu cred ca cea mai mare minune de pe pamant e ca si chiar daca suntem mici si nu prea puternici Cel Mai Mare si Mai Bun ne asculta pe fiecare
Reply With Quote
  #108  
Vechi 19.03.2013, 23:41:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Coincidenta sau miracol?...multe "coincidente"

M-am mutat in Bucuresti cand am gasit un loc de munca in administratie.
Am intrat la o directie unde nu aveam studii potrivite, bine ca am stiut la examen...Am ramas 8 luni la acest loc de munca...timp in care am facut un singur curs (la vremea respectiva se partipa la multe instruiri, seminarii, cursuri...eram in perioada de preaderare), cursul viza afacerile europene.
Dupa 8 luni am obtinut o bursa si un an de zile am studiat in strainatate.
M-am intors si am vrut sa ma angajez in aceeasi institutie la o directie de specialitate (in domeniul studiilor... acum aveam o multime de cursuri de specialitate)...numai ca s-a nimerit sa fie scoase posturi la concurs la: afaceri europene. Am luat examenul...
In facultate am studiat fizica si chimie...bursa era normal sa o am intr-un astfel de domeniu...ei bine bursa am obtinut-o la o facultate cu acelasi domeniu ca si institutia unde lucrez, un domeniu diferit desi cu oarecare "radacini" comune.
Minune in ce sens?
Te va ajuta acest aspect in vreun fel sa cresti pe scara spirituala sau doar iti hraneste orgoliul personal?
Nu aveai serviciu si a aparut asa la insistentele rugaciunilor tale?
Nu inteleg...
(Poate si pentru faptul ca nu mai sunt o career-oriented person anymore).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 20.03.2013, 19:12:49
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Minune in ce sens?
Te va ajuta acest aspect in vreun fel sa cresti pe scara spirituala sau doar iti hraneste orgoliul personal?
Nu aveai serviciu si a aparut asa la insistentele rugaciunilor tale?
Nu inteleg...
(Poate si pentru faptul ca nu mai sunt o career-oriented person anymore).
Cu parere de rau, cred ca mi-a "hranit" si orgoliul...si nu cred ca voi inceta vreodata sa fiu o persoana career-oriented.
Serviciul nu a aparut la insistentele rugaciunilor...am cautat un alt loc de munca...era mult stres unde lucram, am dat examen si am luat spre surprinderea mea.
Ulterior am vrut sa gasesc un loc de munca mai competitiv, mai bine platit (fiind foarte nestatornica)...dar am ajuns, dupa suspendare, la acelasi loc de munca. Nici acum nu pot spune ca-mi place...

Cred ca toti suntem la un moment dat intr-un loc unde invatam ceva sau pt. a fi feriti de rau sau trecem prin incercari pentru a ne "ridica"...numai ca aceste minuni nu sunt vizibile.
Reply With Quote
  #110  
Vechi 23.03.2013, 18:22:15
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Vreti sa va povestesv si eu ceva legat tot de "cariera?" . poate am mai povestit, nu mai stiu.
In vara lui 2011, inca lucram la fostul job, si intr-o seara anu stiu ce teraba am avut am trecut prin centru, prin fata bisericii romano-catolice Baratia. Era usa deschis si Fecioara parca ma astepta cu bratele deschise asa ca am intrat. Era ajunul sarbatorii sf Anton de Padova.. 13 iunie parca., si o femeie punea flori de crin la toate scaunele. Am vizionat uimaginile de pe ambele latuiri ( ulterior am aflat ca ilustreaza Drumul Crucii), apoi am vazut la un fel de "avizier " ateva rugaciuni catre sf Anton de Padova, pt diverse trebuinte : familie, copii, serviciu, etc. Ei bine pe cea pt serviciu nu am citit-o, am zis ca n-am nevoie. Dupa scurt timp, vreo 2 luni, cam asa, iata-ma fara serviciu...asa ca prin toamna, avand iar treaba in centru, ma duc sa-mi prezint scuzele si sa cer ajutorul.. si-mi gasesc de luicru, dar un job cam naspa, vanzatoare intr-un magazin. Prin decembrie il pierd din nou. Vreo doua luni stau pe acasa, la inceput bine,apoi.. nu chiar asa, nu stiu dc am mai ajuns odata la sf Anton sau nu, insa am mers la sf maslu, am dat acatist de 40 de zile, etc si altele mai "ortodoxe". Si iata ca in ajun de Bunavestire ma suna sefa si ma cheama inapoi la fostul job, adica tot magazin...sa inteleg de-aici ca asta a fost voia Domnului pt mine?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minuni adevarate si minuni false-pericolul superstitiilor Lucian008 Spiritualitatea ortodoxa 29 08.06.2014 01:40:20
va rog!!!spuneti-mi ce sa intamplat !!! Klapeman Intamplari adevarate 9 28.07.2010 11:47:06
Mi s-a intamplat un miracol? mehiel Nunta 12 18.10.2008 12:25:24