Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.11.2008, 08:42:08
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit Domnule presedinte,cer sa mor!

http://www.9am.ro/stiri-revista-pres...er-sa-mor.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.11.2008, 22:59:23
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Niciodata nu e bine sa vrei sa mori,trebuie sa cauti,,binele din rau''.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.11.2008, 23:32:59
cosmin_lovin cosmin_lovin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
-Nu putem judeca atitudinea unui om care nu mai poate rabda suferinta in pragul deznadejdii,in mod sigur intentia sa nu este de a contribui la legalizarea crimei,ci isi pune nadejdea doar in oameni necunoscand puterea lui Dumnezeu care poate vindeca orice boala si alina suferinta.
-Avem deja legalizat avortul,cea mai oribila ucidere a pruncului lipsit de orice aparere de catre fiinta care ar trebui sa-l iubeasca si ocroteasca cel mai mult mama sa,Il suparam destul pe Dumnezeu cu acest ingrozitor pacat strigator la cer.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.11.2008, 11:37:32
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...utanasiei.html

Eu ma gandeam ca dintre voi,cei ce va aflati in Bucuresti,ati putea trece si pe la baiatul acesta sa discutati cu el,sa il mai incurajati putin.
Din ce am inteles,exista posibilitatea de a fi vindecat printr-un transplant de ficat in afara.Doar ca nu stiu exact cat ar costa o astfel de operatie.
Poate se poate creea ceva cont si sa incepem sa batem toba,sa strangem bani pentru el.
E tanar,e pacat sa nu aiba nici o sansa din cauza unui sistem defect si a banilor care ii lipsesc.
Ce spuneti?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.11.2008, 11:41:56
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

PS:Poate vreun moderator muta acest topic la sectiunea Umanitare?Va multumesc!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.11.2008, 12:18:16
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

FRATII MEI, Haideti sa ne RUGAm pt acest FRATE al nostru, fiecar catre sfantul preferat, sau la Maica Domnului la Domnul Hristos, ca "unde sunt doi sau trei adunati in numele Meu, acolo sunt si Eu" si adevarata IUBIRE sta in JERTFELNICIE!!! Haideti sa ne "adunam" intru rugaciune, ca vazand Hristos IUBIREA si COMUNIUNEA NOASTRA sa isi faca mila de acest suferind care se afla deja in mainile Satanei, caci isi doreste moartea si chiar a cerut-o. Haideti sa ne rugam pt intarirea in CREDINTA si sa devina un BUN si adevarat crestin, sa nu ajunga Domne fereste, in mainile satanei, caci eutanasierea este o sinucidere, nu de mainile proprii ci de ale doctorilor, si ii face partasi si pe acestia la crima si atunci sa vedeti mania lui Dumnezeu... NU e de joaca cu sufletul omului! Fereasca Dumnezeu de chinul VESNIC in IAD!!!
VA rog frumos, jertfiti 15 minunte fiecare din tp fratiilor voastre si sa ne unim in rugaciune pt fratele EUGEN!!! Va rog din toata INIMA!!! CRED CU TARIE CA DUMNEZEU NE VA ASCULTA RUGACIUNEA!!! Sa ne rugam zilnic pt el, pana cand Dumnezeu ne va auzi!! SA STARUIM IN RUGACIUNE sa vada Dumnezeu ca noi VREM MANTUIREA LUI, nu numai ca "izbavire de moarte" ci si ca izbavire de deznadejde si INTARIREA IN CREDINTA IN PUTEREA LUI DUMNEZEU, ca "fara de Mine nu puteti face NIMIC!!!" Va rog HAIDETI SA NE RUGAM!!!! lasati JUDECATA deoparte ca nu face bine, ca una si alta, HAIDETI SA NE RUGAM PT EL!!!!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.11.2008, 12:20:54
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Eu incep prin PAraclisul Maicii Domnului si Acatistul Sf.Nectarie din Eghina si 33 de metanii pt Eugen! Fiecare sa faca ce poate!!! HAideti, ne va da putere Hristos, numai sa VREM!!! Dai vointa , iei PUTERE!!! AMIN!!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.11.2008, 12:32:49
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Foarte frumos,sa ne rugam,dar treceti careva si pe la el sa il imbarbatati.Si haideti sa cautam si alte solutii.Poate suma care trebuie adunata nu e chiar colosala si se poate rezolva cumva.
Ai dreptate,Geo Nektarios,unde-s multi puterea creste.Haideti sa ne unim si sa incercam sa facem ceva pentru acest nefericit!
E un om tanar,de nici 30 de ani.Daca ii reuseste operatia,are toata viata in fata!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.11.2008, 12:36:34
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...-sa-moara.html
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.11.2008, 12:43:36
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Foarte frumos,sa ne rugam,dar treceti careva si pe la el sa il imbarbatati.Si haideti sa cautam si alte solutii.Poate suma care trebuie adunata nu e chiar colosala si se poate rezolva cumva.
Ai dreptate,Geo Nektarios,unde-s multi puterea creste.Haideti sa ne unim si sa incercam sa facem ceva pentru acest nefericit!
E un om tanar,de nici 30 de ani.Daca ii reuseste operatia,are toata viata in fata!
...as merge de as fin Bucuresti, dar is in SB! Ma rog la Sf.Nectarie si stiu ca ma va auzi nu pt mine ci pt acest suflet amarat... scapat in deznadeejde... Stiu ca Dumnezeu nu vrea moartea ppacatosului... de aceea il voi voi ruga adanc , din toata fiinta pt binele acestui suflet, pt mantuirea lui! Macar sa moara crestineste intarit inn credinta, spovedit si impartasit! Ca asa se va mantui, ca boala aduce mantuire! Macar sa moara CRESTIN!!! nu pagan...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
“Barack Obama este primul presedinte GAY” Laura19 Homosexualitatea 11 12.06.2012 10:03:27
Abuzam de "domnule"? Langu Generalitati 27 12.01.2010 03:13:21
Parintele Nicolae Steinhardt - "NU, DOMNULE!" andrei_im Mari Duhovnici si predicile lor 2 18.12.2009 22:57:07
presedinte,guvern=masoni mita100 Generalitati 12 03.12.2009 20:17:10