Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #411  
Vechi 18.02.2022, 01:29:08
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 395
Implicit

Ia uitati aici, marele scriitor Tolkien...cum si-a imaginat el ca lumea lui s-a transformat din pamant plat in glob.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:D...C3%BAmenor.svg

(non-topic: ma uitam ca am vazut stire ca va aparea serialul lord of the rings: rings of power setat cu o mie si ceva de ani in urma (legat de Numenor) fata de actiunile principale din Hobbit+Lord of the Rings)

Creatia lui Tolkien e de apreciat in multe feluri, s-a tot inspirat dupa istorie, mitologii, religii (inclusiv cea crestina)...Numenor aici este un fel de Atlantis. (Eru = Dumnezeu) http://tolkiengateway.net/wiki/Changing_of_the_World

E ca si cum Tolkien a vrut sa ii impace si pe platisti si globalisti prin acest fenomen. A existat si asa, dar este cum e acum :))

Chiar vroiam sa stiu daca e cineva pe aici de am putea dezbate scrierile lui Tolkien si alegoriile lui cu lumea noastra, si inspiratiile lui din religii, in special Crestina! dar nu am cu cine pe aici :)) Sunt o sumedenie de chestii interesante, de ar exista pe putin 400 topicuri pe tema lui

Teoria Packman 3D a lui Moroco, s-ar potrivi intr-un alt realm (alta dimensiune) nu aici in realitatea noastra :) (nu te supara Moroco, e doar parerea mea)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #412  
Vechi 18.02.2022, 14:13:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ia uitati aici, marele scriitor Tolkien...cum si-a imaginat el ca lumea lui s-a transformat din pamant plat in glob.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:D...C3%BAmenor.svg

(non-topic: ma uitam ca am vazut stire ca va aparea serialul lord of the rings: rings of power setat cu o mie si ceva de ani in urma (legat de Numenor) fata de actiunile principale din Hobbit+Lord of the Rings)

Creatia lui Tolkien e de apreciat in multe feluri, s-a tot inspirat dupa istorie, mitologii, religii (inclusiv cea crestina)...Numenor aici este un fel de Atlantis. (Eru = Dumnezeu) http://tolkiengateway.net/wiki/Changing_of_the_World

E ca si cum Tolkien a vrut sa ii impace si pe platisti si globalisti prin acest fenomen. A existat si asa, dar este cum e acum :))

Chiar vroiam sa stiu daca e cineva pe aici de am putea dezbate scrierile lui Tolkien si alegoriile lui cu lumea noastra, si inspiratiile lui din religii, in special Crestina! dar nu am cu cine pe aici :)) Sunt o sumedenie de chestii interesante, de ar exista pe putin 400 topicuri pe tema lui

Teoria Packman 3D a lui Moroco, s-ar potrivi intr-un alt realm (alta dimensiune) nu aici in realitatea noastra :) (nu te supara Moroco, e doar parerea mea)
(N-am de ce sa ma supar daca nu crezi. Practic tu pierzi deci n-am de ce sa ma supar. Dar crestineste nici nu ma pot bucura.)

Tolkien viseaza si ceea ce e ciudat la visatorii astia e ca viseaza trecut. Iar visul e ceva despre un viitor. Deci practic ei vor sa mearga in trecut, sa schimbe trecut, deci toti astia au constiinta fricii de bataie prea dezvoltata si pentru ea vor sa se intoarca in trecut ca sa-si schimbe faptele in bine. Viseaza frumos trecutul omenirii ca sa se dezvinivateasca ori ca sa invinga pentru ca atunci au pierdut si-s nemultumiti sa fie fii ai pierzarii caci pierzand si-au pierdut mandria, trufia, puterea. Vor sa rescrie istoria in care ei sunt de rusine.

N-ar fi mai frumos sa visam frumos viitorul omenirii?.. lasandu-i pe indaratnici sa se inchipuie invingatori in trecut impreuna cu pierzatorii ce se dau zei invingatori desi au pierdut si au murit?

De ce nu vrem sa visam invers, sa visam ce fericire ar fi iesirea din minciuna atlantilor slugi ale zeului atlas care tine un glob in spate, ocupandu-se de el ca altfel s-ar alege raful si pulberea de el.

Daca ar fi tinut atlas in spate un disc, o farfurie l-ati fi crezut tot pe el, pe zeu?

Nu e nici disc-farfurie si nici bila glob si nu-l tine nimeni in spate. E strat gros inconjurat de ape si deasupra Cerul in ambele parti asa ca-n teoria PacMan 3D-nD.

Problema e ca nu-i vezi marginea si atunci zici ca e musai sfera-planeta. Dar daca vezi ca pamantul e inconjurat de apa plata de ce nu vrei sa recunosti ca apa e plata pricepand ca nu poate fi planeta-sfera?

Asta-i intrebarea, asta-i misterul, asta-i ghicitoarea: Mergi pe pamant si mari plate tot drept si ajungi de unde ai plecat. Daca crezi ca stii raspunsul pe unde ai umblat atunci incearca si deseneaza traiectoria! Poti?

Seamana cu un EKG... murdar, asa ca o dara de melc lasata de un sharpe cu nume de om aratand ca un om dar nu e om ci e rama plina de inele, inelele puterii, si in cap plina de filmele inchipuirii maririi de sine: Lord of the rings.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.02.2022 at 14:23:45.
Reply With Quote
  #413  
Vechi 18.02.2022, 16:45:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

...

Pai vad ca nu ti-a facut niciun rau. A zis ca asa cum poti infinge cei 2 pari in sfera sa masori umbra , asa poti sa-i infingi intrun plan. Apoi vazand ca te incapatanezi sa sfidezi mate-fizica elementara si superioara, vazand ca vrei sa inmultesti parii pe tot pamantul in batjocura, n-a zis altceva decat ca esti genial (io zic ca în timpenia si rautatea ta slugarnica la victoria rautatii), caci pe baza ta a venit cu un experiment simplu, cu multi pari si umbre raspanditi pe pamant si a inteles ca asa poti sa-ti dai seama ca pamantul (apele) e plat daca ne gandim la viteza de crestere si de micsorare a umbrei lor.

Practic n-ai nevoie decat de 2-3-5-10 pari plasati pe o linie dreapta sub Soare la distante de 100 km intre ei pe directia est-vest si masori umbra lor inainte si dupa ora cand Soarele e deasupra primului par la zenit si ala n-are nicio umbra.


Deci facand experimentul si masurand-filmand umbrele poti trage concluzia simplu:

1. Daca umbra parilor creste-scade prea accelerat, asa cum ar creste teoretic umbra parilor infipti in sfera atunci pamantul e glob desi trebuie sa tii cont ca apare si efectul de crestere accelerata a umbrei parilor si din pricina refractiei luminii prin mediu care este generatoare de rasarituri si apusuri aparente.

2. Daca umbra parilor nu creste accelerat ci mai uniform asa cum creste teoretic umbra parilor infipti intrun plan atunci apele sunt plate deasupra cu pamantul strat cu tot adica nu exista nicio sfera, niciun glob.

....


Experimentul propus de voi e stupefiant de simplu:

...
Nu se poate sa nu rezulte ceva din care sa se poata trage concluzii reale.

Deci iata, m-ati ajutat sa dovedesc practic valabilitatea teoriei PacMan3D-nD, in sensul ca nu exista niciun glob de pamant si ca apele-marile sunt plate.

Io n-are rost sa fac experimentul ca imi dau seama ce se va observa si ce concluzie s-ar trage din comparatia cu datele calculate in spatii ideale sfera respectiv plan:

Umbrele parilor nu cresc atat de mult cum ar fi trebuit sa creasca ele daca ar exista curbura pamantului sau a marilor, deci pamantul+ mari nu este sferic-planeta.
...
Prostia nu are limite si margini.

Din nou, iti repeti idiotenia ta, sloganul si mantra "Moroncel".

Moroncele, tu repeti aceeasi idee si argument - nu are sens, ignor, nu ma intereseaza.

Adica tu nu combati argumentul adus de noi prin argumente interne care tin de argument cu tu elucubrezi prin santuri ca nu se poate, nu are rost nu ma intereseaza, e un film bun diseara la NIP si nu am chef... adica asa, desantari din alea ca nu stii ce sa zici si dai din gura.

Esti un guraliv care nu prea are nimic de zis si nu prea gandeste si le da din gura ca prostul.

Vorbesti ca sa vorbesti, atunci cand mintea nu te duce
Reply With Quote
  #414  
Vechi 18.02.2022, 18:21:49
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 395
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
(N-am de ce sa ma supar daca nu crezi. Practic tu pierzi deci n-am de ce sa ma supar. Dar crestineste nici nu ma pot bucura.)

Seamana cu un EKG... murdar, asa ca o dara de melc lasata de un sharpe cu nume de om aratand ca un om dar nu e om ci e rama plina de inele, inelele puterii, si in cap plina de filmele inchipuirii maririi de sine: Lord of the rings.
E fantezie lord of the rings, am mai explicat ce e fantezie nu e real. Dar mi-a placut cum a inventat aceasta poveste...

Tolkien a trecut prin primul razboi mondial, si din cauza sechelelor a creat Hobbitul si Stapanul Inelelor, mai ales Stapanul Inelelor, orcii sunt o alegorie pentru nemti/nazisti/comunisti.

Apropo Tolkien a reusit sa il intoarca de la caile ateismului pe C.S. Lewis si sa devina crestin. Nu e om rau.

Am cautat Teoria Packman din curiozitate pe net nu am gasit absolut nimic decat teoriile tale, am gasit ceva si in limba engleza de la altcineva si atat, nu e un subiect tabu care sa fie recunoscut in masa larga despre asa ceva. Si nici la vreun preot ortodox/catolic/protestant, nu am auzit asa ceva, sunt sigur ca nici Arhiepiscopul Tomisului, Patriarhul Daniel si nimeni din AUR nu sustine asa ceva....pentru ca nu exista Pacman 3D. Suntem pe un glob/sfera cu, capetele polilor bombate un pic.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 18.02.2022 at 18:28:23.
Reply With Quote
  #415  
Vechi 18.02.2022, 23:44:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Stai linistit, ca Moroncel traieste intr-un fel de fantezie pe care si-a creat-o.

Viseaza ca e intr-o biserica adevarata, pe care o numeste NIP.

Viseaza sfinti noi, Trambite, pe care le numeste... mesageri apocaliptici.

Viseaza ca pamantul e plat.

Viseaza tot felul de nebunii. E plecat intr-o zona a realitatii pe care doar el o recunoaste...



E greu, e greu sa scoti unul din asta din ale lui, s-a damblagit intre timp. Dupa 15 ani in damblageala e greu sa-i spui unui ca toata viata lui a fost o damblageala. E convins de realitatea€ lui...

Moroncel nu raspunde la nici un fel de medicamentatie, e imun la adevar.
Reply With Quote
  #416  
Vechi 21.02.2022, 14:25:26
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Prostia nu are limite si margini.

Din nou, iti repeti idiotenia ta, sloganul si mantra "Moroncel".

Moroncele, tu repeti aceeasi idee si argument - nu are sens, ignor, nu ma intereseaza.

Adica tu nu combati argumentul adus de noi prin argumente interne care tin de argument cu tu elucubrezi prin santuri ca nu se poate, nu are rost nu ma intereseaza, e un film bun diseara la NIP si nu am chef... adica asa, desantari din alea ca nu stii ce sa zici si dai din gura.

Esti un guraliv care nu prea are nimic de zis si nu prea gandeste si le da din gura ca prostul.

Vorbesti ca sa vorbesti, atunci cand mintea nu te duce
Delirezi mitomanii si provocari? Ce tot ma faci prost, nebun, etc pe toate firele de discutie?

Nickul e Moroco nu Moroncel. Cu cine vorbesti? Cu idolii, cu mortii, cu personajele imaginare din capul tau, cu leprecornitzaii-muste ce-ti da tarcoale ca sa te ia sa te faca fiara ispititoare, provocatoare, papusica trasa de sfori ca sa le faci treaba murdara? Ce tot boborosesti? Ce tot demosntresezi amenintand cu bataia?

Io ti-am explicat foarte clar, cu cativa pari poti sa-ti dai seama ca apa e plata si ca pamantul e strat. Petru7 a preluat de la tine si a zis ca ajung 2-3 pari. Nu ti-e clar in ce consta experimentul? E simplu, masori umbrele parilor cand soarele e sus pe cer din 10 in 10 minute si caluclezi cat ar trebui sa fie ele intrun spatiu virtual 3D cu pamantul-mari sfera si cat ar trebui sa fie in acelasi saptiu virtual 3D considerand pamantul-strat si apele plate. Apoi faci comparatie intre masuratori si calcule. Tragi la final o concluzie.

Ce faci tu e vrajeala!.. de pacalici ce jocaca popa prostul si baba oarba pana gaseste revolverul cu un glontz de argint bucurandu-se ca poate juca si el ruleta ruseasca. Chiar nu-ti dai seama ce-ti faci?

Esti nemultumit de mine? Pai tu nici nu discuti cu mine, tu nu auzi, nu vezi, nu pricepi, tu faci decat propaganda exclusivista a necredintei tale pe care o infailibilizezi pentru victoria rautatii inchipuibndu-ti si crezand ca rautatea e Dumnezeu!!!

Daca sunt prost si nebun atunci saunt la cu totul altceva decat ceea ce sustii tu. Acolo, in ce ma faci prost si nebun, acolo in mod evident tu esti prost si nebun, cazut in ispita si tradare si afara din ortodoxie ca orice ipocrit!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2022 at 19:38:23.
Reply With Quote
  #417  
Vechi 21.02.2022, 14:41:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Morocku
(N-am de ce sa ma supar daca nu crezi. Practic tu pierzi deci n-am de ce sa ma supar. Dar crestineste nici nu ma pot bucura.)

Seamana cu un EKG... murdar, asa ca o dara de melc lasata de un sharpe cu nume de om aratand ca un om dar nu e om ci e rama plina de inele, inelele puterii, si in cap plina de filmele inchipuirii maririi de sine: Lord of the rings.
E fantezie lord of the rings, am mai explicat ce e fantezie nu e real. Dar mi-a placut cum a inventat aceasta poveste...

Tolkien a trecut prin primul razboi mondial, si din cauza sechelelor a creat Hobbitul si Stapanul Inelelor, mai ales Stapanul Inelelor, orcii sunt o alegorie pentru nemti/nazisti/comunisti.

Apropo Tolkien a reusit sa il intoarca de la caile ateismului pe C.S. Lewis si sa devina crestin. Nu e om rau.

Am cautat Teoria Packman din curiozitate pe net nu am gasit absolut nimic decat teoriile tale, am gasit ceva si in limba engleza de la altcineva si atat, nu e un subiect tabu care sa fie recunoscut in masa larga despre asa ceva. Si nici la vreun preot ortodox/catolic/protestant, nu am auzit asa ceva, sunt sigur ca nici Arhiepiscopul Tomisului, Patriarhul Daniel si nimeni din AUR nu sustine asa ceva....pentru ca nu exista Pacman 3D. Suntem pe un glob/sfera cu, capetele polilor bombate un pic.
Da, Teoria PacMan3D e unica si e corecta chiar daca n-ai auzit-o de la lume si de la oamenii din lume.

Nu te imbata cu apa chioara. Suntem pe un pamant strat inconjurat de ape plate.

Da, traiectoria daca mergi tot drept e ca un EKG pe display.

Nu-mi dau seama de ce negqati evidenta. V-a hipnotizat atlantii care se inchina la atlas? Va inchinati si voi la globul de carton ca va place cum se invarte harta? V-am zis, asa cred si eu cum crede cineva care a vazut harta lumii pe luna, dar nu e identica deoarece se vede nu imaginea ci radiografia intregului pamant si mari caci razele luminoase de frecvente foarte inalte, invizibile, merg perfect drept prin mediu fiind valabil pentru ele doar fenomenul reflexiei caci refractia apare cand frecventa e mai mica si lungimea de unda mai mare, radiatia luminoasa din spectrul vizibil fiind influentata de particulele din mediu.

Deci de ce crezi ca ne aflam pe un glob, pe o planeta, ca Tolkien a visat povesti SF si trecerea de la pamantul plat la sfera? Tu crezi mai mult in povesti si legende cu zei decat in realitate? Nu-s zei ci demoni si grecii si popoarele pagane si lumea te minte!

Io marturisesc prin Teoria PacMan3D-nD ceva real, locul in care traim.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #418  
Vechi 21.02.2022, 14:55:15
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Stai linistit, ca Moroncel traieste intr-un fel de fantezie pe care si-a creat-o.

Viseaza ca e intr-o biserica adevarata, pe care o numeste NIP.

Viseaza sfinti noi, Trambite, pe care le numeste... mesageri apocaliptici.

Viseaza ca pamantul e plat.

Viseaza tot felul de nebunii. E plecat intr-o zona a realitatii pe care doar el o recunoaste...



E greu, e greu sa scoti unul din asta din ale lui, s-a damblagit intre timp. Dupa 15 ani in damblageala e greu sa-i spui unui ca toata viata lui a fost o damblageala. E convins de realitatea€ lui...

Moroncel nu raspunde la nici un fel de medicamentatie, e imun la adevar.
Orbul ipocrit e in stare sa nege evidenta pana in panzele albe doar ca sa te faca prost si nebun, asa cum ii da de facut propaganda lumii!

Io-s prostul si nebunul?

De frica bataii, din constiinta fricii de bataie ispitesti si amagesti mintind pe toate firele de discutie?

Cele 7 Tr.Ap. chiar sunt Cel 7 Tr.Ap. ale Cuvantului iar teoria PacMan3D-nD e sigur reala si valabila. Nu io mint!!!

Nu ma crezi acuma si ma faci nebun si prost si afara din Credinta dar va veni timpul cand o sa-mi aduci bomboane si flori ca sa te iert.

"Lasati mortii sa ingroape pe mortii lor!" (Cu ce altceva te ocupi? Nu mintii ca faci si altceva. Pe aici doar asta se vede ca faci!... pe toate firele de discutie, stai fix iesit din timp.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2022 at 15:00:12.
Reply With Quote
  #419  
Vechi 21.02.2022, 19:45:53
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Thumbs down

Moroncele, vocabularul tau este nu doar inovativ, dar nu exista la Sfintii parinti.

Deci debitezi prostii, vazand asa doar un argument grosier.

Esti pe langa in orice faci.
Reply With Quote
  #420  
Vechi 21.02.2022, 20:23:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, vocabularul tau este nu doar inovativ, dar nu exista la Sfintii parinti.

Deci debitezi prostii, vazand asa doar un argument grosier.

Esti pe langa in orice faci.
Cat de ipocrit poti fi sa vorbesti tocmai tu care scrii agramat si in bataia de joc a limbii romane ca iata ai constatat tu o problema de vocabular? Pai tu esti certat cu gramatica si vocabularul, tu esti doar o vomitatura pe toate firele de discutie, ca sa citez din vocabularul tau de analfabet cu ifose.

Vinde-ti in alta parte propaganda ieftina si morala fricii de bataie foarte slugarnica! Vezi vezi ca poate te ia careva de sfant, nu de huligan ce umbli cu vrajeala santajelor emotionale, vazandu-te imbracat in sf. GPalamas si dandu-te mare.

Decat un jmecheras trepadus care te bagi in seama dandu-te in spectacol asta esti, cocotandu-te cu copitele pe capul meu, lovind mereu in mine ca sa te inalti si sa te credibilizezi pe tine.

Jos labele si calcaiele de pe postarile mele!
Vezi ca o patesti.

Adica io am alt vocabular fata de sfinti?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2022 at 20:32:41.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare