Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 02.08.2013, 04:38:51
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.999
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
Suflete, Domnul ne iubește și ne lasă o libertate atât de mare încât noi putem inclusiv să facem mari nebunii, cum am văzut de mii de ori și la mine.
Am trecut și eu prin stări asemănătoare cu tine. Uneori mai trec și acum, în ultima vreme. Dar mă bat pe mine însumi cu nădejdea în Mila Domnului.
Mult m-aș bucura să aflu că harul Domnului a lucrat în inima ta și că ai bătut ispita grea. Mergi degrabă, cu nădejde în nemăsurată milă a Domnului nostru iubit, Care S-a jertfit tocmai ca noi să avem mereu deschisă Ușa Milostivirii. Aleargă cu brațele deschise, cum fuge copilul în brațele mamei sau în cele ale tatălui, plîngând, și spune-i Domnului ce ți-au făcut ție câinii răutății duhurilor care vor să te sfâșie. Nu pe tine te va bate Domnul, ci pe ei, gonindu-i din jurul tău, așa încât să fii iar copilul care se bucură, ziua și noaptea, de dulcea iubire a adevăraților noștri Părinți.
Aleargă la Domnul, soră, aleargă! O, cum ne așteaptă El ca să ne aline rănile și să ne dea puteri noi pentru a ne bucura de viață!
Mă rog și eu pentru tine, împreună cu toți ceilalți care ți-au aflat necazul.
Frumos răspunsul tău, cezar_ioan!
Reply With Quote