Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.11.2017, 20:19:07
Florinbfc Florinbfc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Mesaje: 1
Implicit Cautam fini

Buna!
Suntem un cuplu tanar (eu-34 ani, sotia-30 ani), suntem casatoriti si avem un baietel de 2 anisori. Suntem o familie normala si serioasa. Dorim sa ne facem prieteni si mai dorim sa si cununam, dar din pacate nu avem pe cine... Ne-am gandit ca poate le putem face pe amandoua ( sa cununam, iar viitorii fini sa ne ramana si prieteni). Asa ca am zis ca poate ar fi bine sa lasam acest mesaj aici... Daca are cineva nevoie de nasi, sa ne lase un mesaj. Noi nu avem pretentii. Suntem din Ploiesti, dar ne putem deplasa si prin imprejurimi, daca e nevoie. Multumim si multa sanatate tuturor!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.11.2017, 21:23:03
Bucuriepedrum's Avatar
Bucuriepedrum Bucuriepedrum is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2017
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 455
Implicit

Vai, ce frumos! Eu n-am mire, dar mi-am ales nașii deja (inclusiv pentru primul copil). Sau, mă rog, m-au ales ei pe mine, că li-s dragă. Mire (de-mprumut eventual) n-are nimeni?
__________________
"Mergeți și propovăduiți Evanghelia. Dacă va fi nevoie, folosiți și cuvintele."
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.11.2017, 12:02:04
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinbfc Vezi mesajul
Buna!
Suntem un cuplu tanar (eu-34 ani, sotia-30 ani), suntem casatoriti si avem un baietel de 2 anisori. Suntem o familie normala si serioasa. Dorim sa ne facem prieteni si mai dorim sa si cununam, dar din pacate nu avem pe cine... Ne-am gandit ca poate le putem face pe amandoua ( sa cununam, iar viitorii fini sa ne ramana si prieteni). Asa ca am zis ca poate ar fi bine sa lasam acest mesaj aici... Daca are cineva nevoie de nasi, sa ne lase un mesaj. Noi nu avem pretentii. Suntem din Ploiesti, dar ne putem deplasa si prin imprejurimi, daca e nevoie. Multumim si multa sanatate tuturor!
Doamne ajuta Florin!

Daca doriti sa va faceti prieteni puteti participa si la actiuni de voluntariat. Una dintre ele la care puteti veni cu copilasul este colindul de Craciun din spitale/azile/penitenciare coordonat de parintele Anton de la biserica Maica Precista (din spatele hotelului Prahova). Repetitiile s-au inceput deja si au loc dupa slujba vecerniei in fiecare duminica, la ora 17.00.
A doua actiune de voluntariat se numeste "Masa Saracilor" si are loc la biserica Buna Vestire (zona Pomul Verde), in fiecare sambata de dimineata, ora 8.00. Aici se gatesc in jur de 150 portii de mancare si impartite la niste cazuri speciale. Gatitul si distributia se fac doar pe baza de voluntariat. Daca va intereseaza cred ca in aceste moduri puteti gasi multi prieteni de baza in Ploiesti.

Toate bune!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.07.2018, 18:04:36
veronica11 veronica11 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2018
Mesaje: 1
Implicit Buna!!

Citat:
În prealabil postat de Florinbfc Vezi mesajul
Buna!
Suntem un cuplu tanar (eu-34 ani, sotia-30 ani), suntem casatoriti si avem un baietel de 2 anisori. Suntem o familie normala si serioasa. Dorim sa ne facem prieteni si mai dorim sa si cununam, dar din pacate nu avem pe cine... Ne-am gandit ca poate le putem face pe amandoua ( sa cununam, iar viitorii fini sa ne ramana si prieteni). Asa ca am zis ca poate ar fi bine sa lasam acest mesaj aici... Daca are cineva nevoie de nasi, sa ne lase un mesaj. Noi nu avem pretentii. Suntem din Ploiesti, dar ne putem deplasa si prin imprejurimi, daca e nevoie. Multumim si multa sanatate tuturor!
Bunaa... si noi suntem o familie tot din Ploiesti! Ne-am bucura sa ne facem prieteni noi. De asemenea avem si copii! O zi frumoasaaa!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.02.2019, 14:34:49
Alin34 Alin34 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2013
Mesaje: 4
Implicit

Florin, sper ca ati gasit ceea ce cautari, multa bafta si noroc in continuare.
__________________
Pasionat de auto, dar cu Dumnezeu inainte.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare