Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 21.03.2010, 15:41:30
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
AIci nu este un concurs despre cine are dreptate,este o incercare a tuturor,in fond,de a scoate la iveala adevarul despre bioenergie.dar cu exemple clare,nu cu teorii!eu am expus 3 exemple in care totul pare a fi in regula,v-am invitat sa cercetati putin cazurile cu pricina!astept si exemplele voastre clare in care sa se vada clar ca bioenergia unor semeni vine de la diavol!
21. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăția cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
22. Mulți Îmi vor zice în ziua aceea: Doamne, Doamne, au nu în numele Tău am proorocit și nu în numele Tău am scos demoni și nu în numele Tău minuni multe am făcut?
23. Și atunci voi mărturisi lor: Niciodată nu v-am cunoscut pe voi. Depărtați-vă de la Mine cei ce lucrați fărădelegea.

Intelegi despre ce e vorba in pasajele astea, kiralina?
Ai citit Noul Testament?
Reply With Quote
  #242  
Vechi 21.03.2010, 15:47:39
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
21. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăția cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
22. Mulți Îmi vor zice în ziua aceea: Doamne, Doamne, au nu în numele Tău am proorocit și nu în numele Tău am scos demoni și nu în numele Tău minuni multe am făcut?
23. Și atunci voi mărturisi lor: Niciodată nu v-am cunoscut pe voi. Depărtați-vă de la Mine cei ce lucrați fărădelegea.

Intelegi despre ce e vorba in pasajele astea, kiralina?
Ai citit Noul Testament?
Asta ti-e raspunsul?eu nu inteleg atata incrancenare de a sustine la infinit ca doar dintr-o parte pot veni anumite capacitati!eu admit dubla provenienta a acestor capacitati,tu insa o tii matu gaia.deci si lelia bratu ,care e mai mult smerenie decat om,tot cu miki lucreaza!astept un discurs despre falsa smerenie a leliei!
Reply With Quote
  #243  
Vechi 21.03.2010, 15:58:34
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Asta ti-e raspunsul?eu nu inteleg atata incrancenare de a sustine la infinit ca doar dintr-o parte pot veni anumite capacitati!eu admit dubla provenienta a acestor capacitati,tu insa o tii matu gaia.deci si lelia bratu ,care e mai mult smerenie decat om,tot cu miki lucreaza!astept un discurs despre falsa smerenie a leliei!
Acela era raspunsul lui Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Iar eu te-am intrebat daca l-ai inteles. Deci?
Reply With Quote
  #244  
Vechi 21.03.2010, 16:01:38
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Acela era raspunsul lui Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Iar eu te-am intrebat daca l-ai inteles. Deci?
Cand raspunzi tu la intrebari,raspund si eu>cand imi vei spune unde il vezi tu pe Miki in smerenia leliei bratu,iti raspund daca am inteles textul!
Reply With Quote
  #245  
Vechi 21.03.2010, 16:04:04
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Cand raspunzi tu la intrebari,raspund si eu>cand imi vei spune unde il vezi tu pe Miki in smerenia leliei bratu,iti raspund daca am inteles textul!
Dar cine-i lelea bratu?
Reply With Quote
  #246  
Vechi 21.03.2010, 16:08:09
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Dar cine-i lelea bratu?
O terapeuta mult mai smerita decat prevede legea.cu siguranta ai vazut-o la tv,dar nu asociezi acum numele cu persoana.sau nu vrei.nu uita ca e o discutie serioasa,deci lasa mistoul!deschidem un topic cu mishtouri ,de vrei.deci lelia,nu lelea,da?
Reply With Quote
  #247  
Vechi 21.03.2010, 16:41:27
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
21. "Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăția cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
22. Mulți Îmi vor zice în ziua aceea: Doamne, Doamne, au nu în numele Tău am proorocit și nu în numele Tău am scos demoni și nu în numele Tău minuni multe am făcut?
23. Și atunci voi mărturisi lor: Niciodată nu v-am cunoscut pe voi. Depărtați-vă de la Mine cei ce lucrați fărădelegea."
Ce frumos raspuns!
Reply With Quote
  #248  
Vechi 21.03.2010, 17:25:05
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ce frumos raspuns!
Frumos,frumos,dar nu reflecta deloc faptul ca doar miki iti poate da bioenergie!
Reply With Quote
  #249  
Vechi 21.03.2010, 17:54:50
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Macar eu nu ma dau speciala. Tot o buruiana sunt si eu sub care se plimba viermii (viermi - hibe morale)
Chiar de as zbura si as invia mortii, daca n-am iubire, n-am nimic!
Da,frumos citat...
Sa am iertare la tine si ceilalti de pe forum care s-au simtit ofensati de mesajele mele,in ce priveste strict persoana mea credeti ce doriti,nu am o problema cu asta.
Poate ca ai dreptate intr-un fel,chiar nu era cazul sa postez,poate a fost si asta o ispita.
E postul mare si demonii isi cam fac damblaua,dovada si circul care are loc pe acest topic si cum isi sar crestinii la jugulara unul celuilalt din iubire de aproape,evident si smerenie.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #250  
Vechi 21.03.2010, 18:07:52
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Da,frumos citat...
Sa am iertare la tine si ceilalti de pe forum care s-au simtit ofensati de mesajele mele,in ce priveste strict persoana mea credeti ce doriti,nu am o problema cu asta.
Poate ca ai dreptate intr-un fel,chiar nu era cazul sa postez,poate a fost si asta o ispita.
E postul mare si demonii isi cam fac damblaua,dovada si circul care are loc pe acest topic si cum isi sar crestinii la jugulara unul celuilalt din iubire de aproape,evident si smerenie.
LASa,ceriule(heaven),bine ca ai postat,ai mai descretit fruntile,mai ales poza cu pruncul!dar ramane insa o discutie ce inca nu a ajuns la o concluzie!parca fiecare vorbeste singur!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23