Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.02.2009, 01:48:20
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Desigur ca sunt diferente; una e rescrisa mai des decat alta, in functie de interese.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.02.2009, 02:04:06
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc! Nota 2.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.02.2009, 02:09:59
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Pot veni la marire in restante? :)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.02.2009, 02:11:42
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Te asteptam dupa ce ai studiat biblia si pe Sfintii Parinti.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.02.2009, 04:40:17
john1942 john1942 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Mesaje: 20
Implicit 666 Si a cumpara

Uite ca a cumpara din apocalipsa, nu se refera la a cumpara niste lucruri fde natura fizica, de intrebuintare. Iata ce citim in Apocalipsa cu privire laa ce sa cumparam;

Revelation 3:18 *te sfãtuiesc sã cumperi de la Mine aur curãþit prin foc,


Cred ca este destul de clar.









Citat:
În prealabil postat de ghepop Vezi mesajul
Spiritual sau nu, este incredibil cum acest numar este legat de cipurile cu cod de bare tocmai intr-o perioada a istoriei care seamana cu sfarsitul lumii prezis in Apocalipsa.

Si mai ciudat este ca acest numar este folosit pentru a putea cumpara (fiind codul folosit la codurile de bare), deci s-ar putea sa nu fie chiar atat de spiritual precum se crede, sau ma rog, coincidenta este tulburatoare.

Si apoi, daca eu nu sunt terorist, de ce m-ar deranja sa stie americanii ca am ajuns pe teritoriul lor ?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 26.02.2009, 17:35:12
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de ghepop Vezi mesajul
Sigur ca da, daca implanturile sunt daunatoare sanatatii sau/si nu sunt sigure trebuiesc refuzate. Good point Axios, dar nu despre asta e vorba pe aici.
nu e vorba de asta. insa acesta e primul pas fratioare. ca doar n/o sa vina din prima. intai te obisnuieste cu stilu dupa care, tzac implantu...
e ca la dresaj. intai dai zaharel sa vada ca esti baiat bun dupe care il rogi frumos sa execute. nu vrea? scoti biciu!
dar na... v/am explicat unde trebuie (dupa ei) sa ajungem. pentru ca acesta e zaharelu inainte de bici...

acest numar, 666, este folosit anumit. inspre sfidare dragilor. nu numarul este satanic ci cei care folosesc acest numar pentru a ne insemna. pentru ca acolo se ajunge. la identificarea ca pe vite. sclavie in masa. un lucru diabolic. si in nici un caz pentru siguranta noastra. ci pentru monitorizarea noastra.
si, stai linistit, la americani circula si bin laden si elvis. au si ei pasaport biometric. insa tu nu intelegi ca nu securitatea e scopul lor (pentru ca sunt mai usor de falsificat decat celelalte vechi. si usor de modificat. daca cineva vrea sa/ti scrie pe el in informatiile de baza ca suferi de vreo voala psihica, asa din distractie, orice hackerel mai rasarit o poate face).
pana si americanii sunt revoltati si riposteaza dar noi suntem meseriasi. ca taranu la oras... am pasaport cu cip nene. eventual sa/l agatati la oglinda drept antiradar cum faceati odinioara cu cd-urile.
luati/va frate. cate trei. eu unul ma lipsesc.
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote
  #27  
Vechi 26.02.2009, 17:49:14
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Daca vreti sa aflati mai multe despre talcuirea numerelor din Biblie, cititi Filocalia. :))
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 26.02.2009, 18:11:43
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]La Realitatea TV s-a spus că superstiția legată de 666 este veche de când lumea... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Interesantă poziția BOR... Ca să nu se pună rău nici cu statul, nici cu credinciosii, a procedat precum Pilat din Pont... Le-a recomandat credinciosilor sa procedeze după voință și dorință... Sic!... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Nimic de la BOR apropo de cip-uri, 666 etc... Și este firesc: niste oameni logici, realisti nu pot vedea nimic rău acolo unde nu este. [/COLOR]
[COLOR=green]Superstițiile sunt pentru oamenii simpli, nescoliti, indoctrinati și indobitociti cu buna stiinta.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #29  
Vechi 26.02.2009, 19:16:58
andrei_b25 andrei_b25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2009
Mesaje: 27
Implicit

Silverstar, mi se pare mie sau orice subiect il iei logic, iar daca nu ti se pare logic inseamna ca e doar o aberatie sau doar o inventie sau doar o superstitie. Chiar numele site-ului o spune ca aici e un site in care se merge mai mult pe simtzire (daca o ai) si nu pe logica.
E ceva logic in a fi crestin? Poate ca ai sa-mi spui ca nu e nimic logic si ca sunt un indoctrinat sau ca nu conteaza apartenentza religioasa. Sau ai sa-mi spui ca trebuie sa incerc sa iau lucrurile logic (si nu cred ca as da cu pietre in tine daca mi-ai spune asta) dar te-as intreba mai departe: Care ii logica atunci cand iubesti? (trebuie sa fi iubit macar o data pe cineva atat de mult incat sa uiti de tine si de persoana ta). Chiar te rog sa-mi spui care ii logica atunci cand iubesti, ca eu inafara de simtzire, traire nu am stiut nimic.
Sau care e logica vietii in sine, e ceva logic in faptul ca tu traiesti pe pamantu asta, in momentul asta? (si sa numi spui ca logica e ca esti rezultatul unui act facut de ai tai acum nush cati ani)
Cat despre mine, sincer iti spun, nu prea ma duc pe la biserica, nu prea tin post, nu spun multe rugaciuni, mai injur, chiar fumez iar taicameu nu are nici in clin nici in maneca cu biserica (asta ca sa nu spui ca mo indoctrinat el) iar de la televizor nu am cum sa fiu indoctrinat cu religia pentru ca numai crime, violuri si egoism vezi la tv. Si cu toate astea cred cu toata fiintza mea in Dumnezeu si sincer iti spun chiar simt ca exista Dumnezeu si chiar o simt ca ma iubeste cum eu nu am sa reusesc niciodata sa-l iubesc pe El.
Si nu vad nici o logica in asta si de realitate nu poate fi vorba pentru ca nu am sa-l vad niciodata in viatza asta.
Sa-mi fie cu iertare silverstar, nu am vrut sa dau cu pietre, vreau doar sa te inteleg.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 26.02.2009, 19:31:17
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei_b25 Vezi mesajul
Silverstar, mi se pare mie sau orice subiect il iei logic, iar daca nu ti se pare logic inseamna ca e doar o aberatie sau doar o inventie sau doar o superstitie. Chiar numele site-ului o spune ca aici e un site in care se merge mai mult pe simtzire (daca o ai) si nu pe logica.
E ceva logic in a fi crestin? Poate ca ai sa-mi spui ca nu e nimic logic si ca sunt un indoctrinat sau ca nu conteaza apartenentza religioasa. Sau ai sa-mi spui ca trebuie sa incerc sa iau lucrurile logic (si nu cred ca as da cu pietre in tine daca mi-ai spune asta) dar te-as intreba mai departe: Care ii logica atunci cand iubesti? (trebuie sa fi iubit macar o data pe cineva atat de mult incat sa uiti de tine si de persoana ta). Chiar te rog sa-mi spui care ii logica atunci cand iubesti, ca eu inafara de simtzire, traire nu am stiut nimic.
Sau care e logica vietii in sine, e ceva logic in faptul ca tu traiesti pe pamantu asta, in momentul asta? (si sa numi spui ca logica e ca esti rezultatul unui act facut de ai tai acum nush cati ani)
Cat despre mine, sincer iti spun, nu prea ma duc pe la biserica, nu prea tin post, nu spun multe rugaciuni, mai injur, chiar fumez iar taicameu nu are nici in clin nici in maneca cu biserica (asta ca sa nu spui ca mo indoctrinat el) iar de la televizor nu am cum sa fiu indoctrinat cu religia pentru ca numai crime, violuri si egoism vezi la tv. Si cu toate astea cred cu toata fiintza mea in Dumnezeu si sincer iti spun chiar simt ca exista Dumnezeu si chiar o simt ca ma iubeste cum eu nu am sa reusesc niciodata sa-l iubesc pe El.
Si nu vad nici o logica in asta si de realitate nu poate fi vorba pentru ca nu am sa-l vad niciodata in viatza asta.
Sa-mi fie cu iertare silverstar, nu am vrut sa dau cu pietre, vreau doar sa te inteleg.
[COLOR=green]Sigur ca nu am inteles nimic. De fapt, ce vrei tu sa-mi transmiti? Ca vad ca mie mi te adresezi. [/COLOR]
[COLOR=green]Sintetic, fara zorzoane...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare