Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 06.06.2012, 14:02:56
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
10.iunie.2012. orele 21.00. ...

sunt de acord !


NB: Pt. fratele Mihai, pe threadul sau, cum vi se pare ora comuna ?

Cred ca a ramas tot 21.00.
Eu sunt de acord
Reply With Quote
  #132  
Vechi 06.06.2012, 19:41:33
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Mi-as dori mult sa pot la ora 21 dar se prea poate sa nu pot.poate abia pe la 22, ori 23.Deci inca nu confirm nimic.Doamne ajuta
Reply With Quote
  #133  
Vechi 06.06.2012, 20:03:13
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Pentru Mihaela-Teodora

Doamne ajuta !
De acord cu rugaciunea comuna din 10 iunie orele 21.
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #134  
Vechi 09.06.2012, 21:02:24
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Maine a 40-a zi

Dragii mei,



Iata ca am ajuns aproape de capatul rugaciunii noastre comune.
Eu va multumesc in numele meu si al Mihaelei Teodora pentru tot efortul vostru, pentru bunavointa voastra de a nu sta departe de necazul cuiva pe care nici macar nu il cunoasteti.
O rog pe Maica Sfanta si Domnul nostru Iisus Hristos sa primeasca rugaciunile tuturor si sa va rasplateasca toata straduinta.


Ne intalnim maine seara, la orele 21, in rugaciunile cu care am mers toti la picioarele Maicii Domnului pentru ajutorarea Mihaelei Teodora:
Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al doilea Paraclis al Maicii Domnului.


Dumnezeu si Maica Domnului sa primeasca rugaciunile tuturor!
Reply With Quote
  #135  
Vechi 09.06.2012, 22:58:52
dani_ella's Avatar
dani_ella dani_ella is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit mama teodorei

va multumesc pentru rugaciunile pe care le-ati inaltat catre DUMNEZEU pentru fiica mea.acum este bine,asteptam programarea pentru PET .se pare ca in urma rezultatului de la PET se va efectuta autotransplantul.
__________________
Podoaba voastră să nu fie cea din afară: împletirea părului, podoabele de aur și îmbrăcarea hainelor scumpe, ci să fie omul cel tainic al inimii, întru nestricăcioasa podoabă a duhului blând și liniștit, care este de mare preț înaintea lui Dumnezeu. (1 Petr. 2, 3-4)
Reply With Quote
  #136  
Vechi 10.06.2012, 21:57:32
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am ajuns la capatul rugaciunilor noastre.

Eu va multumesc tuturor pentru gandul vostru bun, pentru efortul pe care stiu ca l-ati facut fiecare ca sa fiti alaturi de Mihaela Teodora.
Aseara a scris pe forum mama ei, Roxana, dani_ella, putin mai sus, are putine postari pe forum.
Am rugat-o sa ne mai dea vesti despre Teo, din cand in cand.
Acum Teo se simte destul de bine, are de facut niste investigatii si apoi, in functie de rezultatul, lor i se va aplica autotransplantul, sau va urma alt tratament cu citostatice.

Nadajduim ca Maica Domnului va mijloci inaintea Mantuitorului pentru vindecarea Mihaelei Teodora, spre slava Lui!

Va multumesc inca o data si Dumnezeu sa va rasplateasca fiecaruia!

Last edited by Adriana Cluj; 10.06.2012 at 22:10:26.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 10.06.2012, 22:06:10
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Sa dea Bunul Dumnezeu, pentru rugaciunile Maicii Sale, sa se vindece Mihaela-Teodora!

Doamna, sa va intareasca Dumnezeu in toate si sa nu va pierdeti credinta si nadejdea! E tare greu sa spui ceva cand nu ai trecut printr-o asemenea durere, dar cred ca toti de aici ne-am rugat Domnului ca pentru un suflet in nevoie si ca pentru o sora in Hristos. Chiar astazi spunea parintele ca noi, crestinii, suntem datori sa il marturisim pe Hristos si public si o putem face si atunci cand ne rugam pentru cei in nevoie si ii pomenim la slujbele Bisericii.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 11.06.2012, 11:27:27
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Sa dea Bunul Dumnezeu, pentru rugaciunile Maicii Sale, sa se vindece Mihaela-Teodora!

Doamna, sa va intareasca Dumnezeu in toate si sa nu va pierdeti credinta si nadejdea! E tare greu sa spui ceva cand nu ai trecut printr-o asemenea durere, dar cred ca toti de aici ne-am rugat Domnului ca pentru un suflet in nevoie si ca pentru o sora in Hristos. Chiar astazi spunea parintele ca noi, crestinii, suntem datori sa il marturisim pe Hristos si public si o putem face si atunci cand ne rugam pentru cei in nevoie si ii pomenim la slujbele Bisericii.
Ca bine zici.multumesc.intr-adevar trec aproape zilnic prin asta dar nu-i bai.Sa va binecuvanteze Dumnezeu.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 30.06.2012, 20:58:47
dani_ella's Avatar
dani_ella dani_ella is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

vineri Teodora a facut investigatia.luni asteptam rezultatul.noi va multumim pentru toate gandurile bune , rugaciunile inaltate catre DUMNEZEU pentru vindecare.
sunt momente grele prin care trec si incerc sa ma implic in activitati ce-mi distrag atentia de la suferinta fiicei mele.nu pot sa explic in cuvinte durerea unei mame .multumesc lui DUMNEZEU ca nu m-a doborat si pe mine ca pot sa alerg si sa fiu alaturi de fiica mea.am obtinut si aprobarea pentru gratuitatea acestei analize care costa 5000lei .
__________________
Podoaba voastră să nu fie cea din afară: împletirea părului, podoabele de aur și îmbrăcarea hainelor scumpe, ci să fie omul cel tainic al inimii, întru nestricăcioasa podoabă a duhului blând și liniștit, care este de mare preț înaintea lui Dumnezeu. (1 Petr. 2, 3-4)
Reply With Quote
  #140  
Vechi 30.06.2012, 21:07:49
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dani_ella Vezi mesajul
vineri Teodora a facut investigatia.luni asteptam rezultatul.noi va multumim pentru toate gandurile bune , rugaciunile inaltate catre DUMNEZEU pentru vindecare.
sunt momente grele prin care trec si incerc sa ma implic in activitati ce-mi distrag atentia de la suferinta fiicei mele.nu pot sa explic in cuvinte durerea unei mame .multumesc lui DUMNEZEU ca nu m-a doborat si pe mine ca pot sa alerg si sa fiu alaturi de fiica mea.am obtinut si aprobarea pentru gratuitatea acestei analize care costa 5000lei .
Nadejde multa! Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugaciune pentru Mihaela t_a_pirvu Umanitare 8 28.11.2011 17:38:52
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Imparateasa Teodora cristiboss56 Diverse Sarbatori 1 11.02.2009 23:34:03
TEODORA DE LA SIHLA floaredecolt Stiri, actualitati, anunturi 5 14.03.2008 18:56:25