Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 12.06.2012, 09:34:35
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ei, acuma lăsați-l și pe el. Are și el dreptatea lui, dar nu trebuie să insiste prea mulr, noi am înțeles.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #92  
Vechi 12.06.2012, 11:19:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Ce te opreste sa treci la fapte?
Altii au trecut deja fara a face atata galagie pe forum, fara sa scrie un singur cuvant aici la acest thread.
Da, muuulta rugaciune, care nu-i lipseste oricum.
Si 120ron - bani pentru 2 perfuzii.

Mari nevoitori suntem - deschidem laptopul, downloadam acatistul si se deschide cerul inaintea noastra, ca suntem ortodocsi (cu numele).
Reply With Quote
  #93  
Vechi 12.06.2012, 11:35:50
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acum cateva minute am fost sunata de un coleg din Baia Mare.
A fost la doamna Bogman acasa si a confirmat ca fata este in situatia descrisa de doamna Bogman. Colegul trebuia sa ajunga ieri dar n-a putut, a incercat, dar neavand mijloc de transport s-a intors din drum, doamna locuieste la marginea orasului.

Tratamentul pe care-l face acum, din ceea ce mi-a spus el-cum i-a spus mama fetei-, consta in injectii cate doua zile, apoi perfuzie, care costa cam 70 lei/zi, tratament care trebuie facut cam 10 zile, dupa care urmeaza sa faca transfuzii de sange. Abia dupa aceste tratamente se poate pune problema operatiei. (Daca ceva nu am scris corect, inseamna ca nu am inteles eu bine)
Fata este ingrijita, locuieste in conditii bune si de curatenie.

Stiu ca au aparut suspiciuni, ca la toate apeluri de acest gen; mai mult de atat, in privinta acestei situatii eu nu am ce sa zic.

Fiecare sa procedeze cum crede de cuviinta, cum am mai zis, cine vrea sa ajute, sa o faca, iar cine nu, nu.

Cine doreste sa se convinga ca situatia exista, presupun ca o poate face.

Last edited by Adriana Cluj; 12.06.2012 at 13:25:47.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 12.06.2012, 11:36:10
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Mari nevoitori suntem - deschidem laptopul, downloadam acatistul si se deschide cerul inaintea noastra, ca suntem ortodocsi (cu numele).

Da, muuulta rugaciune, care nu-i lipseste oricum.
Si 120ron - bani pentru 2 perfuzii.
Anuntul a fost pus acum 4 zile, incluzand in aceste 4 si sambata/duminica cand posta are program restrans sau e inchisa. Termenul maxim de executare a mandatului postal este de 5 zile lucratoare. Cine a vazut anuntul si a putut sa-i ofere doamnei un mic ajutor financiar, probabil ca i-a trimis, insa doamna nu i-a primit inca sau ii va trimite in decursul saptamanii acesteia. Iarta-ne Aline ca n-am vazut anuntul fix in ziua de vineri sau ca altii doar acum il vad sau altii inca nu l-au vazut, pentru ca intra mai rar pe forum.

Last edited by ioanna; 12.06.2012 at 11:57:12.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 12.06.2012, 12:55:04
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Ma doare sufletul cand vad ca o discutie in duh crestin,teoretic,degenereaza asa.Inca o data imi cer iertare,daca am facut pe careva sa se poticneasca,desi daca o spun pe aia dreapta,nu eu am inceput,ba chiar am tacut cand a inceput cearta,asa ca nu o am pe constiinta.Doamne ajuta.Si cine vrea cearta,sa mearga in alta parte,nu pe un forum ortodox.Eu mi-am spus doar parerea...
Reply With Quote
  #96  
Vechi 12.06.2012, 13:14:15
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Ma doare sufletul cand vad ca o discutie in duh crestin,teoretic,degenereaza asa.Inca o data imi cer iertare,daca am facut pe careva sa se poticneasca,desi daca o spun pe aia dreapta,nu eu am inceput,ba chiar am tacut cand a inceput cearta,asa ca nu o am pe constiinta.Doamne ajuta.Si cine vrea cearta,sa mearga in alta parte,nu pe un forum ortodox.Eu mi-am spus doar parerea...
Reply With Quote
  #97  
Vechi 12.06.2012, 13:35:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Am trimis astazi banii, ar trebui sa ajunga in 2, maxim 3 zile (zice doamna de la posta).

Multumesc Adrianei pentru osteneala ca s-a straduit sa verifice situatia sa nu existe umbre de indoiala pentru nimeni.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 12.06.2012, 13:44:41
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Am trimis astazi banii, ar trebui sa ajunga in 2, maxim 3 zile (zice doamna de la posta).

Multumesc Adrianei pentru osteneala ca s-a straduit sa verifice situatia sa nu existe umbre de indoiala pentru nimeni.
Practic nu am verificat, nu de aceea a mers colegul acolo, ci aceasta a fost singura modalitate rapida pe care am gasit-o.
L-am rugat sa ia legatura cu ceva fundatii sa fie ajutati cu pampers si medicamente.
Cu aceasta ocazie v-am relatat ce mi-a spus si mie colegul.
In rest cred ca gasiti si alte detalii legate de acest caz pe internet, in diverse alte locuri.

Last edited by Adriana Cluj; 12.06.2012 at 20:16:24.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 12.06.2012, 17:58:03
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am sunat-o pe dna Bogman si am rugat-o sa intre pe forum si sa posteze dansa personal un numar de cont, sau sa de alte detalii legate de cont.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 12.06.2012, 18:09:00
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit un anunt

Azi la ora 15 ..am primit un telefon de la banca Carpatica ,unde am avut un cont deschis dinsii m-au anuntat ,cum ca acest cont este deschis in EURO ,si trebuie schimbat pe cont in lei Cineva mi-a trimis o suma de bani ,si a fost primit ,dar nu se mai poate folosi in continuare. ,Deaceea miine dimineata la ora 9 merg la banca si am sa afisez noul cont ,sper ca dupa ora 11 sa fie postat aici pe forum .Imi cer scuze celor care au incercat sa ma ajute si nu au putut sa-mi trimita bani pe acest cont .Dar nu am stiut ptr ca nu am folosit acest cont niciodata ,.......va multumesc ptr interesul vostru dragii mei cresini ,.....D-zeu sa va binecuvinteze ,.....Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17