Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 07.04.2011, 22:30:52
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Aha, se pare că în timpul în care eu nu am mai intrat pe acest site tu te-ai „desăvârșit” în erezia ecumenistă.

Doar se vede la profil: „Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace”

Hai să îți traduc poate așa înțelegi mai bine: „Hristos, drac, păgân, drac, fățărnicie, iluzie”

Fii fără teamă, nu voi mai vorbi cu tine, am alte lucruri decât vorbitul cu pereții. Am sesizat și eu doar așa... că ești păgânul privilegiat... doar cum altfel să ajungi la aproape 5000 de mesaje ???
Ai stat la priza la incarcat tot timpul asta? Ce-i cu atitudinea asta nesimtita?Ai senzatia ca esti un bun crestin vorbind asa?

In asocierea facuta de tine, iubire=fatarnicie si pace=iluzie...Cred ca te-ai incarcat la "inalta" tensiune!!!

Last edited by Melissa; 07.04.2011 at 22:34:16.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 07.04.2011, 22:32:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

De ce sa fie pacat sa mergi la strand sau la mare? Pacatuiesti ca te destinzi ? Nu agreez nudismul, insa ador inotul , sa ma joc precum copiii in nisip, sa culeg scoici...sa ascult in liniste marea...Este atat de plin de mesaje.....sarutul permanentei dintre taluz si tarmul cuminte, mereu asteptand....Si apoi acel bronz usor auriu imi pare agreabil...si-mi confera o stare de bine...Cu soarele trebuie avuta grija ca s-ar putea sa facem insolatie...Insa unii o fac de la soare si e tratabila , dar altii o au din patos extrem pt una/alta si asta duce la un colaps total...al echilibrului interior....

Last edited by calator prin ploaie; 07.04.2011 at 23:06:19.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 07.04.2011, 22:33:50
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Ai stat la priza la incarcat tot timpul asta? Ce-i cu atitudinea asta nesimtita?Ai senzatia ca esti un bun crestin vorbind asa?

In asocierea facuta de tine, iubire=fatarnicie si pace=iluzie...Cred ca te-ai incarcat la "inalta" tensiune!!!
Nu ai înțeles. Cum Doamne iartă-mă să consider eu virtuțiile creștine ca fiind fățărnicie sau iluzie?
Am vorbit în contextul mesajului expus. Iubirea promovată de ecumeniști nu e iubire ci fățărnicie, căci e fără Hristos. La fel, pacea oferită de ecumeniști nu e pace, ci un pact cu diavolul.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!

Last edited by colaps; 07.04.2011 at 22:37:36.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 07.04.2011, 22:45:08
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
De ce sa fie pacat sa mergi la strand sau la mare? Pacatuiesti ca te destinzi ? Nu agreez nudismul, insa ador innotul , sa ma joc precum copiii in nisip, sa culeg scoici...sa ascult in liniste marea...Este atat de plin de mesaje.....sarutul permanentei dintre taluz si tarmul cuminte, mereu asteptand....Si apoi acel bronz usor auriu imi pare agreabil...si-mi confera o stare de bine...Cu soarele trebuie avuta grija ca s-ar putea sa facem insolatie...Insa unii o fac de la soare si e tratabila , dar altii o au din patos extrem pt una/alta si asta duce la un colaps total...al echilibrului interior....
(v. link ..ca sa nu stricam poezia in proza cu iubirea dintra mare si tarm.. )
Reply With Quote
  #95  
Vechi 07.04.2011, 22:57:46
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Nu o sa-ti vina sa crezi: nu!
:)))
Ultima data sotul a folosit creme cu protectie UV 70 sau 80 si s-a ars. Eu nu am folosit nimic nu m-am ars.

Dar da, e pacat in multe feluri. Am e ales in a merge sa ma plimb in chiloti (bikini) intre copii pe plaja.. sau a sta acasa si a risca un divortz in viitor.
Traim timpuri nebune.


Probabil pigmentul natural te avantajeaza in acest sens.

Folosesc ulei de masline de obicei, pe care-l iau direct din bucatarie. Altfel, iau foc la cat de alba sunt !
Reply With Quote
  #96  
Vechi 07.04.2011, 23:23:03
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul


Probabil pigmentul natural te avantajeaza in acest sens.

Folosesc ulei de masline de obicei, pe care-l iau direct din bucatarie. Altfel, iau foc la cat de alba sunt !
Orice om care nu vrea sa devina "gratar" se protejeaza...Iar uleiul de masline are multe intrebuintari...Si e bun pt plaja...
Reply With Quote
  #97  
Vechi 07.04.2011, 23:52:23
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Orice om care nu vrea sa devina "gratar" se protejeaza...Iar uleiul de masline are multe intrebuintari...Si e bun pt plaja...
Uleiul de masline este prea gras. Cel mai bun este cel de nuca de cocos care se vinde la borcan pentru gatit insa nu pateaza hainele.
Initial este in stare solida dar la plaja se topeste.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 08.04.2011, 00:06:38
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Uleiul de masline este prea gras. Cel mai bun este cel de nuca de cocos care se vinde la borcan pentru gatit insa nu pateaza hainele.
Initial este in stare solida dar la plaja se topeste.
Uite asta nu stiam! Eu ma dadeam mai demult cu uleiul de masline pe fata , dupa ce stateam la aburi si imi curatam 2-3 punctulete negre...Prietenele mele imi spun mereu ca am o fata fina , ca de bebe..Sigur....pana obosesc , ca atunci ....incep incet, incet sa apara cearcane....Insa cand ma uit la fata unor fete de 25-30 si le vad cum arata....sunt chiar multumita privindu-ma-n oglinda!(a urlat modestia in mine acum...)
Reply With Quote
  #99  
Vechi 08.04.2011, 00:37:17
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Uleiul de masline este prea gras. Cel mai bun este cel de nuca de cocos care se vinde la borcan pentru gatit insa nu pateaza hainele.
Initial este in stare solida dar la plaja se topeste.
Citisem ca raspunzator pentru cancerul de piele datorat excesului de expunere la soare, nu este de fapt ora si timpul de expunere( desigur daca stai cu bun simt ,nu sa dormi 1 zi pe plaja) ,ci FACTORUL DE PROTECTIE al cremelor cu care ne ungem pielea.Cele mai periculoase produse fiind cele cu acest factor ridicat, care in combinatie cu razele solare, produc cancer de piele.

Eu folosesc uleiul de masline,presat la rece..Nu ma ard,nu ma rosesc, ma bronzez frumos, aramiu, dar arat ca o clatita unsa cu el..:-))
Reply With Quote
  #100  
Vechi 08.04.2011, 00:58:14
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

miamm..da ce bune sunt clatiteleeee....yamii
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cel mai josnic pacat si cea mai mare virtute laurastifter Morala Crestina 35 22.03.2012 11:51:21
Incredrea prea mare in Dumnezeu-un pacat? Bogdan N Generalitati 9 31.05.2011 09:43:17
Un mare pacat Rodica50 Generalitati 2 22.11.2010 14:49:45
Pacat enorm de mare? derbyc Generalitati 19 22.10.2010 20:55:12
cel mai mare pacat, sau cea mai mare minciuna zuzu17 Intamplari adevarate 9 05.01.2010 12:44:56