Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 18.03.2010, 00:54:47
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Ok...

Bunu Dumnezeu sa-ti ajute in tot ceea ce faci si sa te binecuvinteze.

Doamne ajuta !


Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
SA nu uitam ca e vorba de un calugar pe care Dumnezeu l-a incercat astfel,ptr ca a vrut sa il invete ceva!Dumnezeu nu ingaduie acelasi lucru unui copil de 15 ani,bolnav,in ruga,care e la inceput de drum in ale credinte si care e nepregatit ptr intalniri demonice!Dumnezeu are pedagogia lui!
Reply With Quote
  #172  
Vechi 18.03.2010, 00:55:38
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
Ok...

Bunu Dumnezeu sa-ti ajute in tot ceea ce faci si sa te binecuvinteze.

Doamne ajuta !
astept raspunsul legat de prietena ta......unde e buba?
Reply With Quote
  #173  
Vechi 18.03.2010, 06:17:21
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
nu ai inteles nimic!nu ti-am dorit sa ai nevoie de terapeut ptr ca ti-as dori raul,ci in scop pedagogic,ptr a vedea ca nu e cum spui.dar tu intelegi ce iti convine tie!therefore,refuz orice dialog cu tine!
Si tot in scop pedagogic mi-ai "urat" si mie in decembrie 2008 sa dea cancerul peste mine, plus alte urari de "bine" catre toata familia mea????? Asta ca tot se apropia Craciunul.. nu?? trebuia sa ma "colinzi".Dumnezeu sa ne ierte toate rautatile. Eu te-am iertat demult!
Reply With Quote
  #174  
Vechi 18.03.2010, 08:40:00
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Kiralina,prieteneste iti spun ca vei ajunge la vorba mea:nu are sens controversa de pe acest forum,nu duce nicaieri.
Da,este in regula sa vorbesti cu oamenii,sa le explici cu blandete si iubire despre ceea ce crezi,dar o regula divina spune ca nu avem dreptul sa intervenim in viata nimanui,sa incercam sa ii schimbam modul de a fi,de a gandi,peste liberul sau arbitru.Ba,risti sa iti faci si tie rau incalcand astfel o lege divina.
Cu atat mai putin sa le vorbesti cu patima sau nervoasa ca nu esti luata in seama sau ca ei nu inteleg ce le spui.Da,nu inteleg sau nu vor sa inteleaga,dar asta este doar problema lor!
Iti garantez ca si daca le vei vorbi astfel 100 de pagini de acum incolo tot nu ii vei trezi cum crezi tu.
Cred ca energia pe care o ai poate fi cheltuita si in timpul liber mult mai cu folos.
Toate cele bune iti doresc,e ultima mea postare pe acest topic!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #175  
Vechi 18.03.2010, 12:26:00
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Si tot in scop pedagogic mi-ai "urat" si mie in decembrie 2008 sa dea cancerul peste mine, plus alte urari de "bine" catre toata familia mea????? Asta ca tot se apropia Craciunul.. nu?? trebuia sa ma "colinzi".Dumnezeu sa ne ierte toate rautatile. Eu te-am iertat demult!
Nu inteleg despre ce vorbesti!ti s-a intamplat asta?mai sunt pe putin 3 terapeuti pe acest forum,cauta acolo!eu nu ti-am urat nimic!
Reply With Quote
  #176  
Vechi 18.03.2010, 12:27:20
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jane says Vezi mesajul
dumneze sa ne ierte, sa ne miluiasca si sa ne indrepte pe cararile sale si sa ne dea bun raspuns la judecata, pentru rugaciunile maicii sale si ale tuturor sfintilor sai.
amin amin amin
Reply With Quote
  #177  
Vechi 18.03.2010, 12:28:36
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Am precizat clar,de mai multe ori,ca nu am cautat nici un dar!am fost intr-o mare suferinta,m-am rugat mult sa ma vindec,intrucat medicina clasica nu imi oferea nici un fel de solutie,si la un moment dat,incet,discret,fara sa imi faca nic un rau,fara sa ma zguduie,au intrat in fiinta mea cateva daruri de la Dumnezeu,ca plata ptr suferinta mea!un calugar m-a invatat sa nu resping nimic din ce imi da Dumnezeu,sa primesc!nu stiu de ce ai inteles ca eu am cautat aceste daruri.am cautat vindecare.atat.rastul a venit ca asa a vrut Dumnezeu!acum dau altora ce am primit!
Sa nu stie stanga ce face dreapta.
Reply With Quote
  #178  
Vechi 18.03.2010, 12:36:57
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
REpet:Dumnezeu stie fiecare cat se poate ruga si posti si cat poate intelege din asta!nu suntem toti trasi la indigo sa functionam la fel!nu opresc pe nimeni sa caute calea lui Dumnezeu,ii trimit pe toti la rugaciune,dupa puterile lor!inteleg ca esti o adepta a sacroterapiei,si eu sunt,insa nu toti pot lua calea asta!intelegi lucrul asta?nu sunt raspunzatoare ptr pacatele nimanui,doar ptr ale mele!pe langa altele,vad cauza spirituala a bolii lor trupesti,vad de ce-ul bolii lor si le spun ce sa indrepte.nu e grozav?nu iti convine,cearta-te cu DUmnezeu!eu ma rog lui zilnic de zece ani!de era de la dracul darul meu,in zece ani de rugaciune se evapora!logic!
E foarte grozav. Faptul ca acest "dar" il consideri ca o plata fireasca pentru suferintele tale, si ca vezi cauza spirituala(?) a bolilor lor trupesti, ma da pe spate. Wow. De trei ori.
Reply With Quote
  #179  
Vechi 18.03.2010, 15:11:11
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dani2004 Vezi mesajul
e foarte grozav. Faptul ca acest "dar" il consideri ca o plata fireasca pentru suferintele tale, si ca vezi cauza spirituala(?) a bolilor lor trupesti, ma da pe spate. Wow. De trei ori.
daca taceai,filozof ramaneai.mai citeste despre valeriu popa si medicina cauzala si apoi poti sa cazi pe spate de la cati metri vrei.bini?
Reply With Quote
  #180  
Vechi 18.03.2010, 15:30:15
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
daca taceai,filozof ramaneai.mai citeste despre valeriu popa si medicina cauzala si apoi poti sa cazi pe spate de la cati metri vrei.bini?
Se spune ca un calugar a facut rugaciune zece ani sa-i deie Dumnezeu darul vindecarii. Si dupa ce l-a primit a spus staretului despre asta. Iar acesta l-a trimis in chilie sa-L roage pe Dumnezeu sa-i ia darul vindecarii si sa-i deie darul de a-si vedea pacatele proprii.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 14:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 16:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 18:01:23