Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.01.2009, 21:50:22
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit Antena1 vede in 666 doar o superstitie,(considerat de unii ca fiind numarul satanei)

Antena 1 crede ca (Citez):

Numarul 666 este considerat de unii numarul satanei:

Care unii? Sfanta Scriptura mai clar!

Cum ne duce de nas aceasta Mass-Media:

Mare dreptatea ai avut Parinte Paisie...!
Vizionati va minunati:

http://www.youtube.com/watch?v=qS9eT...layer_embedded
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.01.2009, 22:44:51
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Au spus de enshpe ori in mod foarte serios ca 666 face parte dintre elementele de siguranta!!! Nu-mi vine sa cred, eu ma gandeam ca e ceva ascuns, sau ca vor nega asta. Nici macar nu se mai ascund... sau vorbeste Antena 1 prostii??? Fereasca Dumnezeu...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.01.2009, 23:42:28
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Antena 1 e post?Eu demult numai vizionez acest post din multe cauze si nu numai ca ei sunt necredinciosi si iti rad sub nas ci si de felul cum fac ei emisiunile,cum gandesc.Antena 1 nu mai e demult un post de valoare cum a fost,a devenit oaia neagra a televiziunii.Nu ma mai mira nimic la ei.


In legatura cu cipurile pacat caci multi oameni s-au dus din prima ora sa isi ia acel pasaport..cum pot fi unii atat de ratacitiDomnul sa ii lumineze.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.01.2009, 23:51:22
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Eu vad în asta ceva bun. Cei carora le place sa se duca peste hotare n-o so mai faca cu inima usoara, adica o sa guste mai putin din 'raiul' de pe lumea asta.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.01.2009, 00:12:51
ioan_si.atat's Avatar
ioan_si.atat ioan_si.atat is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2009
Locație: Bucharest village
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioan_si.atat
Implicit

Implementarea cipurilor in pasapoarte ar fi putut fi ceva folositor din punct de vedere al securitatii identitatii(ma refer aici la stoparea falsificarii lor), insa modul tiranic si nefiresc in care au fost ele impuse, precum si asocierea lor cu date biblice referitoare la apocalipsa ma fac sa cred este o decizie extrem de gresita. Recunosc ca nu cunosc amanuntit cum functioneaza un cip, asa ca nu am inca o parere exacta. As fi asteptat mai mult si de conducatorii BOR, am inteles ca au cerut date referitoare la introduceerea cipurilor, dar se misca foarte greu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.02.2009, 02:06:59
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Implicit

Nu poate decat sa ma amarasca sa vad cum sunt prostiti cei din neamul meu. Dar nici nu te poti astepta la altceva de la cei ce vand minciuni si promoveaza desfranarea.

Catre toti care cititi acest mesaj. Nu acceptati sa luati un asemenea pasaport!
In UE puteti calatori cu buletinul. Schimbati-va buletinele sa aveti buletine noi de pe acum si sa nu le prindeti pe alea cu cipuri.

Nu uitati sa va spovediti si sa va rugati mai des. Cereti Mantuitorului sa intre in inimile voastre si sa nu va lase.

Domnul fie cu voi!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.02.2009, 09:52:16
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

oricum ei cauta DSITRUGEREA omului... asa ca daca accept sau nu, tot la moarte ma vor trimite, prin "bombe" alimentare sau alte porstii... deci ce folos daca accept in speranta "modernizarii", guvernarii mondiale si ma vor omori prin diferite forme subtile? sa imi mai pierd si sufleutul pt acceptarea nr satanic? Sa nu fie!!! Ce folos au ei daca ma omoara sau nu? ce folos au ei daca accept sau nu? NICIUNUL! Asa ca mai bine ma chinui asa fara acest chip oricum "Domnul este aparatorul vietii mele de cine ma voi infricosa?" (Ps.26) NU ma tem de cei ce ucid trupul!!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.02.2009, 12:28:13
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit vai celui ce nadajduieste in puterea lui

Cu cat vom fi mai siguri pe noi, cu atat sunt sanse mai mari sa cadem. Nu noi suntem cei care ne vom putea opune lepadarii, ci Duhul Sfant care locuieste in noi, prin Sfintele Taine, rugaciune si dragoste.

Legat de cei care si-au luat deja pasapoarte. Daca copii traiesc in America, iar mama, grav bolnava isi doreste sa'i mai vada o data, ce e de facut? Sa nu-si faca acei copii pasaport, ca "se leapada", sau sa isi faca, sa vina si sa indeplineasca ultima dorinta a memei lor? Parerea mea e ca dragostea trece peste toate, caci nu cade niciodata.

Nu cred ca un pasaport ma leapada de Hristos. Lepadarea trebuie sa fie constienta si asumata de bunavoie, ca sa aibe efect, adica sa impiedica de la mantuire. Altfel nu este lepadare.

Pana la punerea pe corp, nu vad nici o problema in a avea un act de care sa te folosesti in interes propriu. Abia punerea pe corp, in mod obligatoriu, constituie motiv de refuzare ferma si de mucenicie. Pana atunci sunt doar pasi, cum a fost si trecerea de la buletinul tip carnetel la cel de plastic.

Sunt lucruri pe care nu le putem opri. Important este ce facem la acel ultim pas, cand va trebui sa renuntam la tot sau sa acceptam lepadarea.

Ma iertati de gandesc gresit. Sunt gata sa-mi schimb parerea, atata timp vad ca cel care gandeste altfel decat mine este bland si cu chipul luminos (semne ale prezentei Duhului Sfant). Pacat ca cei care protesteaza nadajduiesc mai mult in efectele unui miting decat in puterea rugaciunii.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 02.02.2009, 13:04:13
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Sfânta Evanghelie după Matei, Cap. X

[color=navy]37. Cel ce iubește pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; cel ce iubește pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine. [/color]
Reply With Quote
  #10  
Vechi 02.02.2009, 13:10:13
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Ce inseamna acest lucru?
Adica poti sa iubesti pe oricine cu multa dragoste, atata tiimp cat aceasta dragoste nu se contrazice cu invatatura Noului Testament! si atata timp cat aceasta dragoste nu afecteaza mantuirea ta si a celorlalti semeni ai tai!

Poti sa-i iubesti si apoi rugandu-te pentru ei ca nu neaparat daca faci tot ceea ce-ti cer inseamna ca le oferi si adevarata dragoste care trebuie sa fie o dragoste crestina !

Last edited by tot-Laurentiu; 19.07.2016 at 19:21:28.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Numarul fiarei : 666 petrut-angel Secte si culte 126 15.02.2012 08:21:01
Numarul favorit Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 2 20.11.2010 08:19:30
Bisexualitatea poate fi considerat un pacat? Sekhmet Homosexualitatea 63 16.08.2010 14:25:32
datina sau doar superstitie Mani Generalitati 0 30.04.2007 23:22:33