Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.11.2007, 17:03:18
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

strajeru cred k ar fi mai simplu sa da-i link-urile la postarile tale sau sa le scrii mai concetrate
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.11.2007, 17:12:30
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Nu stiu link-uri.Ceea ce am eu in format digital sunt de la editura unde am lucrat si le-am dat drumul pe hub-uri.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.11.2007, 17:28:30
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Da, deabia acum am inteles ce a vrut sa faca strajerul. El a vrut sa scrie neaparat pe topicul dedicat temelor despre secte pentru a vedea cei rataciti in erezii care este adevarul.
Strajer, imi pare rau ca te-am ispitit cu critica mea, asa ca iertare imi cer asa cum ti-ai cerut si tu.
Veilur, aveai oarecare dreptate in argumentele tale. Nici eu nu citesc textele lungi, ci doar le spicuiesc. Dar poti sa stii in ce capat de lume cineva se foloseste de ele?
Si apoi si tot timpl cat scrii lucruri pozitive mai nsemna ca tot acel timp emani ganduri pozitive... De-am emana toti numai ganduri pozitive ce bine ar fi in lume...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.11.2007, 20:28:30
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru
Ok dragilor.Voi continua.Sarutare frateasca pt arghirutza si veilur.
si pentru mine nu ? :thumbsup:

n-am zis ca nu ne intereseaza, ci modul de abordare ar fi bine sa fie mai simplificat...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 27.11.2007, 22:25:18
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

eu zic ca trebuie sa-l incurajam pe strajeru, e un baiat de treaba:)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 28.11.2007, 11:04:06
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Citat:
În prealabil postat de mirelat
La urma urmei suntem pe un forum, altfel trebuie sa ii spunem admin-ului sa-i schimbe titulatura in Sala de Lectura.
Si vorba mirelei, poate ca ar trebui sa il rugam pe admin sa creeze o noua sectiune pentru topicele lui strajerul care sa se numeasca: Sala de lectura :D.
Si vreau sa ii mai transmit strajerului ca sectantii nu vor sa citeasca replicile scurte scrise de noi, dar apoi paginile citate de tine :dozingoff:
Pe langa sala de lectura, poate infiinteaza si un chat-room, si atunci scapam de cei pusi doar pe sporovaiala. Vorba multa, saracia omului.
Dar pentru a nu-i supara pe cei, care au citit inainte acele texte, putem indica doar link-ul. In masura in care se poate, aceste texte fiind spre folosul nostru.
Cand avem un text mai lung e bine sa facem spatii intre paragrafe, pentru a usura lectura si a nu ne obosi ochii prea tare. Cand postam sa ne gandim si la cel care va citit textul si sa nu-i creem probleme.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 03.01.2008, 01:23:27
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

veilur, de ce ti-ai exprimat uimirea referitoare lastrajeru aici la "secte"? Strajeru este cumva sectant? Daca da, la ce secta.
Foarte usor "am scapat" de strajeru; macar de am scapa la fel de usor si de cei, care sunt impotriva ortodoxiei. Strajeru a dat dovada de bune intentii, pe care poate ca nerabdarea noastra nu le-a sesizat. De aceea, rabdare, fratilor!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 03.01.2008, 10:58:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
veilur, de ce ti-ai exprimat uimirea referitoare lastrajeru aici la "secte"? Strajeru este cumva sectant? Daca da, la ce secta.
Foarte usor "am scapat" de strajeru; macar de am scapa la fel de usor si de cei, care sunt impotriva ortodoxiei. Strajeru a dat dovada de bune intentii, pe care poate ca nerabdarea noastra nu le-a sesizat. De aceea, rabdare, fratilor!
Anca, sa sti ca veilur, si-a cerut scuze lui strajeru, apoi fratele nostru strajeru din prea multa dragoste pt. ortodoxie, a luat suturi aiurea ( postari prea lungi, citate prea multe, etc ) .
Reply With Quote
  #19  
Vechi 03.01.2008, 20:12:22
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc, Cristian. Nedumerirea mea era legata de postarea acestui topic la "secte" in loc de "generalitati", de exemplu. Sa intelegem ca strajeru este sectant? De fapt asta intrebam.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 04.01.2008, 05:16:12
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) nu cred ca strajeru e sectant, doar ca aici la "Secte si Culte" si-a inceput el activitatea/tentativa de indreptare a forumistilor, mai mult sau mai putin crestin-ortodocsi...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rabdarea OvidiuO Pocainta 41 19.03.2013 18:05:24
Lectie despre rabdarea nedreptatilor procons Intrebari utilizatori 1 04.01.2012 23:49:55
Rabdarea Apostol Intrebari utilizatori 3 07.11.2011 21:56:00
Rabdarea necazurilor Rodica50 Intrebari utilizatori 3 18.06.2011 09:20:24
Iubirea/ rabdarea in familie jenica Nunta 10 26.11.2007 17:22:20