Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.12.2009, 22:26:19
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit Rugaciune

As vrea si eu o rugaciune pentru ca am multi dusmani de cand sunt cu o fata adica de un an si inante eram foarte obraznic sa zic asa dar fata aceasta ma cumintit si ma facut sa ma rog si as vrea o rugaciune pentru a fi lasat inpace de acesti dusmani odata pentru totdeauna ca eu nu ii pot considera prieteni pe acestia. DACA GRESESC CU CEVA SA IMI SPUNETI.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.12.2009, 22:28:06
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
As vrea si eu o rugaciune pentru ca am multi dusmani de cand sunt cu o fata adica de un an si inante eram foarte obraznic sa zic asa dar fata aceasta ma cumintit si ma facut sa ma rog si as vrea o rugaciune pentru a fi lasat inpace de acesti dusmani odata pentru totdeauna ca eu nu ii pot considera prieteni pe acestia. DACA GRESESC CU CEVA SA IMI SPUNETI.
Rugaciune pentru izbavirea de vrajmasi Doamne, invata-ma sa-Ti cunosc marirea si bunatatea. Da-mi inima curata si lesne iertatoare si cainta pentru supararile ce-am facut altora. Fa sa am dragoste crestineasca si sa pot rabda cu pace toate necazurile ce-mi vin din partea lor, facand porunca Ta. Ma fagaduiesc sa nu mai fac rau celor ce-mi fac rau,- pe cel ce ma blesteama, il voi binecuvanta. De va flamanzi vrajmasul, ii voi da paine,- iar de va inseta, il voi adapa. De va cadea, il voi ridica si de se va rataci, il voi povatui.
Doamne, eu nu sunt decat om neputincios. De aceea, ajuta-ma cu darul Tau sa fiu statornic in poruncile Tale. Trimite binecuvantarile Tale peste vrajmasii mei si intoarce inima lor cu dragoste asupra mea. Alunga suferintele si neodihna ce-mi vin de la ei si ne impaca pe noi. Da-mi pacea Ta, Doamne, ca sa putem sa vietuim pe pamant cu pace, cu bucurie, si sa-i zicem in unire, cu fata senina si cu inima curata: "Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri". Ca Tie se cuvine slava, cinstea si inchinarea in veci. Amin.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.12.2009, 22:32:36
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
As vrea si eu o rugaciune pentru ca am multi dusmani de cand sunt cu o fata adica de un an si inante eram foarte obraznic sa zic asa dar fata aceasta ma cumintit si ma facut sa ma rog si as vrea o rugaciune pentru a fi lasat inpace de acesti dusmani odata pentru totdeauna ca eu nu ii pot considera prieteni pe acestia. DACA GRESESC CU CEVA SA IMI SPUNETI.
Uite, eu chiar nu sunt in stare sa dau sfaturi nimanui, dar cred ca trebuie sa-ti gasesti un duhovnic, sa te spovedesti la el si sa mergi pe drumul pe care ti-l indica.
Ma bucur si te felicit din toata inima ca te rogi; acestei fete ii datorezi mult mai mult decat iti inchipui acuma...
Uite si cateva rugaciuni, dar repet, mai asteapta si raspunsul celor care stiu mai mult decat mine...
http://www.crestinortodox.ro/cauta/a...nic-ajutatoare
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.12.2009, 14:23:08
neonevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Uite, eu chiar nu sunt in stare sa dau sfaturi nimanui, dar cred ca trebuie sa-ti gasesti un duhovnic, sa te spovedesti la el si sa mergi pe drumul pe care ti-l indica.
Ma bucur si te felicit din toata inima ca te rogi; acestei fete ii datorezi mult mai mult decat iti inchipui acuma...
Uite si cateva rugaciuni, dar repet, mai asteapta si raspunsul celor care stiu mai mult decat mine...
http://www.crestinortodox.ro/cauta/a...nic-ajutatoare
Ca intotdeauna gata degrab pt un sfat sau ajutor!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune, va rog VelvetSky Rugaciuni 11 13.06.2012 19:33:24
O rugaciune emiliulia Umanitare 49 03.03.2010 05:33:21
Rugaciune anirod Umanitare 3 05.05.2009 14:25:12
La rugaciune Hartford Stiri, actualitati, anunturi 10 09.08.2008 20:31:49
o rugaciune alexa.oni Generalitati 9 07.07.2008 15:37:44