Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.11.2010, 21:25:23
ioana30's Avatar
ioana30 ioana30 is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.10.2010
Locație: Augsburg
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit "O sa ne intampine ce-i dragi?"

Am observat aici ca multi posteaza aici teme foarte interesante, subiecte deosebite, citate din Biblie , sfaturi, observatii etc...din pacate eu revin de fiecare data cu aproape aceiasi tema si sper din tot sufletul sa nu va plictisesc sau sa va obosesc sau chiar poate sa "va calc pe nervi"...

Dupa ce a murit tatal meu,pana sa-i fac mormantul nou, m-am tot gandit ce sa-i scriu pe cruce, totul mi se parea absurd si intamplarea a facut sa gasesc ceva potrivit mie,surorii mele si lui si anume "A plecat pentru a-i ajunge pe cei ce l-au iubit, si ii va astepta pe cei ce il iubesc..."

Credeti ca cei dragi noua, care din pacate nu mai sunt printe noi, chiar ne asteapta??? chiar o sa ne intampine cand vom muri si noi??? ii vom mai vedea vreodata???
Imi doresc din tot sufletul sa fie asa cum i-am scris lui pe cruce, dar oare chiar va fi acolo?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42