Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.06.2007, 00:05:45
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Consuela,nici eu nu sunt sfanta,tu crezi ca mie nu imi era frica si poate,si chiar mai mult ca sigur,ca inca imi mai este? Imi fac si eu curaj,incurajandu-te pe tine,asa ca sunt de acord cu tine ca teoria ca teoria,dar practica omoara.Asta aflu de fiecare data cand ma aflu in situatia de a fi in mijlocul unor astfel de evenimente si cand dau asa deci,de astfel de cazuri.De foarte multe ori refuzam sa mai merg la Manastirile unde stiam ca se tin Sfintele Slujbe de exorcizari de la Sfantul Maslu,dar stii tu vorba aceea,de ce ti-este frica nu scapi,si evitam o anumita Manastire unde stiam ca se tin astfel de Sfinte Slujbe si dadeam de alta unde erau cazuri la fel de grave sau unele dintre ele chiar mai grave.???Asa ca odata si odata, tot trebuie sa ne facem curaj si sa trecem numai cu ajutorul Lui Dumnezeu de astfel de frica,caci este de la vrajmasul frica aceasta,noua trebuie sa ne fie frica si teama numai de Dumnezeu si de tot ce reprezinta Binele.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.06.2007, 21:26:27
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Astfel de persoane ,care au trăit astfel de extreme,după ce sunt vindecate în dreptmăritoarea noastră Biserică,au toate sansele să ne întreacă în credinta dreapta.Ne spune Evanghelia cazul îndrăcitilor,care,după ce Mântuitorul i-a vindecat,s-au pus la sfintele Sale picioare.Ceilalti,cum suntem noi,,,ami vine sa râd,,"normali"i-au spus Mântuitorului cam asa:"Da,stim,esti un mare prooroc,suntem păcătosi,mâncăm porci,dar stii ce?ne-ai făcut pagubă materială,Te rugăm să pleci.."
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.06.2007, 15:01:09
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)o6dec,asa este ca tine,cei sau cele,care trec prin astfel de experiente ciudate si astfel de chinuri,raman cu Dumnezeu si nu se mai despart de EL,si pot ajunge chiar Sfinti Mari Mucenici sau Sfinte Mari Mucenite,datorita chinurilor(durerilor)aproape insuportabile dar nu fara rugaciune multa si credinta puternica,caci numai aceasta ajuta la usurarea sufletului si la suportarea durerilor,la care sunt supusi/supuse si prin care trec,si asa se apropie mai mult de Dumnezeu si de Puterea Lui asa incat,daca nu cartesc,nu cracnesc si nu judeca pe Cine a ingaduit aceasta boala,au toate sansele maxime sa ajunga in fundul Raiului si cat mai aproape de Dumnezeu,daca sufera aceasta boala groaznica,cumplita si infricosatoare,dar numai cu credinta tare si fapta buna.
Reply With Quote
Răspunde