Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.05.2012, 13:53:54
simonaghentz simonaghentz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.05.2012
Mesaje: 3
Implicit Rugaminte ptr. Icoana Sf. Nectarie

Buna. As dori si eu foarte mult sa am icoana Sf.Nectarie pictata pe lemn, la care sa ma rog. Daca exista cineva bun la suflet il rog sa ma ajute caci eu nu am posibilitatea sa o cumpar. Multumesc.Id-ul meu este simonaghentz@yahoo.com.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.05.2012, 13:57:39
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simonaghentz Vezi mesajul
Buna. As dori si eu foarte mult sa am icoana Sf.Nectarie pictata pe lemn, la care sa ma rog. Daca exista cineva bun la suflet il rog sa ma ajute caci eu nu am posibilitatea sa o cumpar. Multumesc.Id-ul meu este simonaghentz@yahoo.com.
buna simona.....scrie-mi pe privat de unde esti.......
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.06.2012, 23:16:17
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simonaghentz Vezi mesajul
Buna. As dori si eu foarte mult sa am icoana Sf.Nectarie pictata pe lemn, la care sa ma rog. Daca exista cineva bun la suflet il rog sa ma ajute caci eu nu am posibilitatea sa o cumpar. Multumesc.Id-ul meu este simonaghentz@yahoo.com.
Buna Simona,m-as bucura foarte mult daca as putea sa-ti daruiesc icoana SFANTULUI NECTARIE,eu voi veni in tara in luna august,in Bucuresti.Nu intamplator am gasit mesajul tau,eu am promis SFANTULUI NECTARIE ca ii voi darui o icoana in semn de multumire pentru ajutorul dat si asteptam un semn.Sper sa iti pot darui icoana mult dorita de tine.Astept un mesaj cu adresa ta.MULTUMESC BUNULUI DUMNEZEU,MAICUTEI DOMNULUI SI SFANTULUI NECTARIE ,pentru tot ajutorul dat,DOMNE-AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.06.2012, 17:04:49
simonaghentz simonaghentz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.05.2012
Mesaje: 3
Implicit Multumiri

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
Buna Simona,m-as bucura foarte mult daca as putea sa-ti daruiesc icoana SFANTULUI NECTARIE,eu voi veni in tara in luna august,in Bucuresti.Nu intamplator am gasit mesajul tau,eu am promis SFANTULUI NECTARIE ca ii voi darui o icoana in semn de multumire pentru ajutorul dat si asteptam un semn.Sper sa iti pot darui icoana mult dorita de tine.Astept un mesaj cu adresa ta.MULTUMESC BUNULUI DUMNEZEU,MAICUTEI DOMNULUI SI SFANTULUI NECTARIE ,pentru tot ajutorul dat,DOMNE-AJUTA!
Iti multumesc din suflet. Am inceput sa citesc acatistul sf. Nectarie si mi-am dorit f. mult sa am si o icoana. Sper din tot sufletul sa reusesc sa ies din toate necazurile (intr-un timp foarte scurt am pierdut totul: casnicie, bani, servici, masina). Sunt doar eu si copilul. Am sa fac si eu aceiasi promisiune ca si tine.
Inca odata multumesc.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.06.2012, 17:07:21
simonaghentz simonaghentz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.05.2012
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
buna simona.....scrie-mi pe privat de unde esti.......
Sunt din Resita, jud. Caras Severin
Scuze ca ti-am raspuns cu intarziere.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.06.2012, 02:47:29
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ati gasit icoana pana la urma? Mai aveti nevoie? Ce fel de icoana doriti? Sau nu are importanta?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.06.2012, 09:58:54
besaret besaret is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2011
Mesaje: 5
Implicit cruce

as dori si eu o cruce mare de pus pe perete .multumesc anticipat !sunt din medgidia!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaminte - caut o icoana Erethorn Pictura si Sculptura Bisericeasca 1 01.05.2011 10:18:14
Icoana Sf.Nectarie NICOLE Intrebari utilizatori 2 11.10.2010 20:19:49
Ajutati-ma icoana cu Sfantul Nectarie pacatoasa Generalitati 16 02.06.2010 20:56:14
Ajutati-ma icoana cu Sfantul Nectarie pacatoasa Generalitati 4 01.06.2010 23:25:09
Omul - icoana a lui Dumnezeu, icoana - chip al omului îndumnezeit adam000 Pictura si Sculptura Bisericeasca 4 19.11.2009 13:34:52