Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.05.2010, 00:36:46
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit "foarte ciudat"

m-am dus ieri la cineva care este pocait ptr ca de ceva timp am probleme de sanatate si desi am luat toti preotii la rand, biserici, manastiti, eu cautam niste raspunsuri. Persoana respectiva incepe se roga la Dl Hristos cu lacrimi in ochi ptr mine sa ma ajute adica parea sincera, il chema sa ma ajute si la un momenta a inceput sa vb o limba ciudata necnoscuta noua. La sfarsitul rugaciunii am intrebat-o ce limba este si mi-a spus una ingereasca si ca d efapt nu ea vb ci Dl Hristos si ea imi traducea.
Ce parere aveti?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.05.2010, 00:57:57
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Am părerea că tocmai ați dat peste o penticostală sau peste o persoană cu probleme psihice. Diferența nu este ușor de făcut și în final poate că nici nu există.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.05.2010, 01:05:19
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Era un credincios penticostal. Penticostalii alterneaza rugaciunea "cu mintea" (adica in limba lor materna) cu rugaciunea cu duhul (adica vorbirea in limbi). 1 Corinteni 14:15.

Tu ce ai simtit acolo, acum esti mai bine sau mai rau?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.05.2010, 01:05:43
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Multumim, Mihnea...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.05.2010, 01:07:20
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Am părerea că tocmai ați dat peste o penticostală sau peste o persoană cu probleme psihice. Diferența nu este ușor de făcut și în final poate că nici nu există.
Multumesc frumos de compliment.

P.S. Scuze Doriana am vazut tarziu ca tu ai fost la fel de nervoasa cum am fost si eu dar ai scris la fel de politicos

Last edited by penticostalulmantuibil; 06.05.2010 at 01:14:59.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.05.2010, 01:21:07
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Lasa mai frate Mihnea cel putin dracii care ii inseala pe penticostali nu asa fiorosi ca cei de au inselat ordinele cavaleresti catolice sau inchizitia sa faca tot felul de omoruri .
Ca erau draci care ii inselau se vede ca inchizitia a ars pe rug o parte din cavalerii cruciati iar mai apoi Europa a fost sfasiata de tot felul de razboaie intre tari catolice (precum razboiul de 100 de ani).
http://en.wikipedia.org/wiki/Hundred_Years%27_War
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.05.2010, 01:23:03
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Știți bancul cu Aisberg ?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.05.2010, 01:24:17
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
m-am dus ieri la cineva care este pocait ptr ca de ceva timp am probleme de sanatate si desi am luat toti preotii la rand, biserici, manastiti, eu cautam niste raspunsuri. Persoana respectiva incepe se roga la Dl Hristos cu lacrimi in ochi ptr mine sa ma ajute adica parea sincera, il chema sa ma ajute si la un momenta a inceput sa vb o limba ciudata necnoscuta noua. La sfarsitul rugaciunii am intrebat-o ce limba este si mi-a spus una ingereasca si ca d efapt nu ea vb ci Dl Hristos si ea imi traducea.
Ce parere aveti?
Fugi, fugi cat mai poti..
Desi daca la respectivul ai ajuns, clar problemele tale au luat-o razna de tot.

Ce raspunsuri cauti de fapt?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.05.2010, 02:23:28
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai simplu, de ce nu ma fac bine???? fac milostenie, ma rog seara de seara din inima, il iubesc pe dzeu, vb frumos si sincer cu oamenii (asta mai de curand) inainte eram mai certareata si nu fac de 3 zile, au trecut mai mult de 8 luni si ma gandesc ca ceva nu e in regula ori nu fac eu ceva bine ori nu fac ceva ce trebuie facut??!!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.05.2010, 05:52:52
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
pai simplu, de ce nu ma fac bine???? fac milostenie, ma rog seara de seara din inima, il iubesc pe dzeu, vb frumos si sincer cu oamenii (asta mai de curand) inainte eram mai certareata si nu fac de 3 zile, au trecut mai mult de 8 luni si ma gandesc ca ceva nu e in regula ori nu fac eu ceva bine ori nu fac ceva ce trebuie facut??!!
Dumnezeu sa iti ajute sa te insanatosesti si sa descoperi cauza suferintelor tale!
Intrebarea este...faci toate cele mentionate mai sus pentru ca asa simti din toata inima,le-ai fi facut si daca ai fi fost sanatoasa sau te comporti astfel pentru a primi in schimb insanatosire fizica?
O alta intrebare...pe tine te iubesti?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 06.05.2010 at 05:55:21.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42