Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 02.06.2021, 19:18:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Daca ramai botezat ortodox si credincios in Hristos-Cuvantul si te pocaiesti mereu n-au ce sa-ti faca.

Pecetea vine astfel incat nu pricepi, nu-ti dai seama, nu esti constient de ce ti se intampla. E ceva similar cu inscrierea in PCR si primirea carnetului rosu de partid.
Incurcatura umana ce esti.
Invatatura ortodoxa este: ca pecetea e vizibila si ca pleaca harul lui Dumnezeu, dar si ca vine diavolul.
Habar n-ai de invatatura ortodoxa si te dovedesti tu insuti foarte incurcat-smintit. Cand te botezi si vine Harul abea atunci vine si diavolul ca sa te sminteasca. Cu cat asculti mai mult de Dumnezeu si te pocaiesti mai mult abea atunci vin si duhurile rele sa te doboare, sa te amageasca, sa te ispiteasca, sa te terorizeze. Daca primesti semnul hulei-fiarei-lumii si lepezi Credinta dintro data sau pic cu pic, atunci tu devi diavolul, pleaca duhurile rele caci nu mai au de lucru si-ti vine pacea lumeasca, rasplata lumeasca de la lume si siguranta ei crezand tu ca e de bine pentru tine nestiind ca defapt pacea lumeasca, pacea vremelnica, bunastarea si comoditatile sunt daruri otravite de la stapanii lumii si de la cel rau care toate te slabesc treptat in Credinta si te despart de Dumnezeu, de sfintenie-ascultare si de vesnicia cu El.

Doar in cer vom primi rasplata de la Dumnezeu si in rasplata aia din Cer nu e nimic din lume caci lumea e plina de pacate.


Citat:
Ce nu pricepi si ce nu iti dai seama cand e scris deja alb pe negru.
Pai tu pare ca nu pricepi, zici ca daca primesti semnul vine diavolul. Daca primesti semnul pleaca diavolul caci tu ai primit semnul si tu esti diavolul. Toti diavolii te recunosc ca pe un diavol de al lor dupa semn si daca asa v-ati inteles primind semnul atunci ce sa faca Dumnezeu daca ati primit sa fiti diavoli? Credinciosii Domnului nu primesc semnul diavolilor ci au semnul sfintei Cruci si Botezul Ortodox si tin Credinta in Hristos-Cuvantul! Nu se leapada niciodata!

Daca oamenii si credinciosii ar pricepe ce li se pregateste atunci s-ar stii feri, dar semnul e o incercare, o ispita, e ceva viclean asa ca o capcana in care cad tot trufasii ce nu asculta de Hristos. Este ca si carnetul rosu de partid. Doar ca acum se vor aduna toate la un loc sa te forteze sa-l primesti si fara el nu poti cumpara sau vinde, deci nu vei putea avea acces la bani. Va fi ca un fel de semn, de act de acceptare ca apartii lumii si ca ii juri ei credinta nestiind ca stapanul lumii e satana si imparatii cei rai din ascuns care stapanesc lumea si pacatele ei.

Citat:
Lasa mistica sectara confuza ca ortodoxia zice altceva decat zic cartile voastre sectare.
Cele 7Tr.Ap. sunt TRambite si nicidecum neoprotestanti (secte) deci iar te dovedesti pripit si incurcat. Mai bine ai lasa tu repetarea minciunilor!

Semnul fiarei e defapt semnul sminteniei-minciunii-mortii ca fiind luat de adevar si de sfintenie de om deci nu e sfintenia veritabila ci e hula si luxiferianism si moartea de care omul nu e constient ca o poarta in sine si o lucreaza pe ea.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.06.2021 at 19:25:07.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 29.06.2021, 09:22:24
vic007rau vic007rau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2007
Mesaje: 19
Implicit

am gasit o solutie daca pot spune asa in loc de buletin cu cip pot face buletin provizoriu care nu are cip e o hartie cu poza si datele se face din an in an e provizorie solutia dar macar nu are cip nus cat o tine si solutia asta
Reply With Quote
  #33  
Vechi 29.06.2021, 11:20:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moronco,

Tu nu mai ai botez.

Te-ai lepadat de botez de sute de ori pe forum, prin "marturisirea NIP".

Du-te si vorbeste cu un episcop, ca te-ai lepadat.

O sa iti zica sa te spovedesti, sa te lepezi.

Si apoi o sa iti dea Taina Mirungerii.

Vezi ca esti lepadat de Biserica si trebuie sa reintri in ea.

Vezi ca toate nebuniile astea ale tale de pe forum au consecinte duhovnicesti. Un episcop poate sa iti explice ce inseamna "sa marturisesti" nebuniile tale.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 29.06.2021, 14:00:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moronco,

Tu nu mai ai botez.
Puiule al baronului de Mieunhauzen nu mai umbla cu logica de balta incercand sa inseli.

Citat:
Te-ai lepadat de botez de sute de ori pe forum, prin "marturisirea NIP".
Prin marturisirea Celor 7 Tr.Ap. am marturisit ortodoxia intreaga, cea in care proorociile Apocaliptice se implinesc. Cred ca nu ne-au inselat Iosif Trifa sau Traina Dorz, nici OD, nu ne-a inselat nici Ciobanasul de la Maglavit, nici Arsenie Boca, nici orfana Veronica si preotul Ioan Iovan si nici sfanta Virginia, sora ei Maria si nici Mihale si ucenicii care urmeaza Cuvantul scris in Cartile Albe! Tu ma inseli! Nu te las. Nu te cred, nu te ascult, nu fac ce zici, nu-mi pasa de mieunelile puiului baronului de Mieunhauzen. Miauna cat vrei.

Citat:
Du-te si vorbeste cu un episcop, ca te-ai lepadat.
Minti! Nu te cred! Necredinta ta oarba ma trimite sa ma lepad si sa fiu lepadatura asa ca tine. Nu ”mersi”!

Citat:
O sa iti zica sa te spovedesti, sa te lepezi.
Sa-ti zica tie, poate o sa scapi mai usor la judecata!

Citat:
Si apoi o sa iti dea Taina Mirungerii.
Nu e nevoie, sunt sanatos! Nu e nevoie de rebotezare. Nu m-am lepadat de ortodoxie sau de Hristos-Cuvantul. Tu te-ai lepadat! Tu susti ca e satana, eu cred ca e Iisus fiul Mariei Fecioara.

Citat:
Vezi ca esti lepadat de Biserica si trebuie sa reintri in ea.
Ce-ti mai pasa tie de mine... de fapt de trufia ta iti pasa!.. si de triumfalismul minciunilor tale ”infailibile”. NU mă lepad de Hristos-Cuvantul!!!! Nu vreau sa ajung in oala ta de noapte, acolo unde e frigul si scrasnirea dintilor, in intunericul si noaptea mintii!

Citat:
Vezi ca toate nebuniile astea ale tale de pe forum au consecinte duhovnicesti. Un episcop poate sa iti explice ce inseamna "sa marturisesti" nebuniile tale.
Sa-ti explice tie, toti episcopii lumii. Eu cred in sfinti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:03:27.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 29.06.2021, 14:19:44
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
E foarte corect ce am scris si nu m-am contrazis deloc:
Daca ramai botezat (ortodox si credincios in Hristos-Cuvantul) si te pocaiesti mereu (stai sub vina) n-au ce sa-ti faca.
Pocainta nu este VINA inept uman ce esti.

Hristos nu a venit sa invinovatesca omul.
Nu asta a zis.

A zis a indreptam si sa traim ca oamenii.

Nu au ce sa iti faca cine, psihopatii nip?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 29.06.2021, 14:34:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
E foarte corect ce am scris si nu m-am contrazis deloc:
Daca ramai botezat (ortodox si credincios in Hristos-Cuvantul) si te pocaiesti mereu (stai sub vina) n-au ce sa-ti faca.
Pocainta nu este VINA inept uman ce esti.
Ai auzit ce zice preotul la finalul liturghiei inainte de impartasirea credinciosilor? Spune ca el e cel mai vinovat. Asta e ritualul, predania, asta e Liturghia scrisa de sf. Ioan Gura de aur! E clar ca esti un incompetent ce te dai foarte mare! Ai ajuns un foarte mare mikidut! Tot ”inainte” mandri pioneri!

Citat:
Hristos nu a venit sa invinovatesca omul.
Nu asta a zis.
Pai daca stii asta si ma invinovatesti, ma judeci si ma osandesti pe toate firele de discutie inseamna ca esti contra, insemna ca nu crezi si ca nu vrei sa asculti deci iata cine nu face parte din Biserica si-mi da lectii de ortodoxie!

Citat:
A zis a indreptam si sa traim ca oamenii.
Ineptii si agramatisme din astea sigur nu a zis!

Citat:
Nu au ce sa iti faca cine, psihopatii nip?
Cine zice ala este! Nu, cap de rumegus si ochi de paie, nu Trambitele te ia ci duhurile rele vor sa te ia din Dumnezeu sau sa te invartoseze asa ca pe tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:39:40.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 29.06.2021, 14:58:17
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nevrednic de sfintele taie, nevredinc de toata osanda IN FATA SFINTELOR TAINE.

Nu zice ca e vinovat prostane.

Prostane care nu intelegi nimic din crednita.

Doar nu facea crize de vinovatie Sfantul Ioan.

El vorbeste despre dreptate nu despre invinovatire.

Zero minte ai.

Nu exista o teologie a invinovatirii omului. Nu a scris nici un sfant "VINA OMULUI" vreo carte, sectar nerusinat ce esti.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 29.06.2021, 15:46:49
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nevrednic de sfintele taie, nevredinc de toata osanda IN FATA SFINTELOR TAINE.
Propozitie de analfabet. La cine se refera?

Citat:
Nu zice ca e vinovat prostane.
”Cred, Doamne, și mărturisesc cu Tu ești cu adevărat Hristos, Fiul lui Dumnezeu celui viu, Care ai venit în lume să mântuiești pe cei păcătoși, dintre care cel dintâi sunt eu.

Citat:
Prostane care nu intelegi nimic din crednita.

Doar nu facea crize de vinovatie Sfantul Ioan.

El vorbeste despre dreptate nu despre invinovatire.

Zero minte ai.
Imi dai tu lectii despre ce vorbeste el?
E clar ca tu ai invatat sa te indreptatesti si nicidecum sa stai sub vina, sa te socotesti pacatos, vinovat!


Citat:
Nu exista o teologie a invinovatirii omului. Nu a scris nici un sfant "VINA OMULUI" vreo carte, sectar nerusinat ce esti.
Ai auzit de ghidul de spovedanie? Vezi ca este unul scris de parintele Cleopa. Acolo gasesti pacatele-vinele omului crestin care vrea sa se spovedeasca.

Decat un pripit, autoindreptatit pripit care la fiecare postare se dovedeste cine este, un fur travestit, un lup in haine de berbec ce se erijeaza la a da lectii la altii din pozitia trufase de mare sef!!

Miauna la alta masa ineptii din astea duhovnicesti! Bine-am zis ca esti tembeolog! De ce credeti astfel de oameni? De ce va luati dupa ei?

Va place sa stati ca strutii cu capul in nisip si sa pupati astfel de râme ”ortodoxe” in dos sau pe inele?

Te iert si de data asta. Pentru ca unde nu e nici Dumnezeu nu cere. Imi dau seama ca tu chiar nu stii ce faci!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #39  
Vechi 29.06.2021, 15:55:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Admiterea starii de cadere si nevrednicie nu este invinovatire sectara mistica.

Mai trage o data.

Infricosati lumea xu nebuniile voastre ddoar asta stii sa faci.

Nu exista "pocainta" ca "invinovatire nebuna". Voi asa va innebuniiti clientii la.magazinul de nebuni.

Deci tu ai nevoie de clienti la magazinul de nebuni si vinzi gogosi pe aici poate se prinde vreunul.

Petru7 vad ca a plecat si repeta nebunii si el.

Vezi ca doar diavolul te invinovateste Dumnezeu vrea indreptare si iti aduce speranta.

Le-ai inteles gresti prostane.

Pocainta este indreptare cu nadejde nu spaima sectara si invinovatire nebuna

Hristos nu aduna nebuni inspaimantari langa El asacum propui tu.

Poti sa te duci sa te inspaimantezi cat vrei.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 29.06.2021, 16:17:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

[quote=gpalama;668395]
Citat:
Admiterea starii de cadere si nevrednicie nu este invinovatire sectara mistica.
Canta prostii la alta masa!

Citat:
Mai trage o data.
Tu tragi bai inversatorule!

Citat:
Infricosati lumea xu nebuniile voastre ddoar asta stii sa faci.
Nu tu infricosezi forumistii ca nu cumva sa creada in Cele 7 Tr.Ap?
Cat poti sa mai minti inversatorule!

Citat:
Nu exista "pocainta" ca "invinovatire nebuna". Voi asa va innebuniiti clientii la.magazinul de nebuni.
Miauna tampenii la alta masa. Ortodocsii seriosi vad ca esti un incompetent ce vrei sa te auto-indreptatesti in prostie si cu cat debitezi una mai mare ca alta cu atat te afunzi in nisipul miscator, din ala maro...

Citat:
Deci tu ai nevoie de clienti la magazinul de nebuni si vinzi gogosi pe aici poate se prinde vreunul.
N-am nevoie de niciun client. Tu vrei sa vinzi gogosi si gogosari la gradinari!

Citat:
Petru7 vad ca a plecat si repeta nebunii si el.
Zici tu! Mascariciul forumului zice despre sfintii ca repeta nebunii!

Citat:
Vezi ca doar diavolul te invinovateste Dumnezeu vrea indreptare si iti aduce speranta.
Pai daca stii asta, de ce ma invinovatesti, ma judeci si ma osandesti pe toate firele de discutie? Esti diavol? Iata eu stau sub vina. Recunosc ca-s vinovat, sunt un pacatos, cel dintai pacatos impreuna cu preotul. Dar Cred ca Mantuitorul, Mesia ce sufla prin Cele 7 Tr.Ap. ma va face liber si-mi va rasplati in Cer daca nu ma rusinez de El inainte oamenilor!

Citat:
Le-ai inteles gresti prostane.
Zici tu? Inseamna ca n-a zis nimeni. Nu cred in raspopiti!

Citat:
Pocainta este indreptare cu nadejde nu spaima sectara si invinovatire nebuna
Vai vai ce idiotenii ies din tine. Despre ce secta vorbesti. Eu vorbeam de ceea ce zice preotul ortodox la sf. Liturghie! Sunt practicant, aud ce zice preotul inainte sa impartaseasca credinciosii. Daca si aia sunt sectari, preotii care stau sub vina la fiecare liturghie atunci e clar ca esti un raspopit autoindreptatit foarte pripit care dand din colt in colt incepe sa minta ca as fi zis eu traznaile lui si apoi le contrazice, le condamna de parca s-ar lupta cu mine! Penibli! Mitoman de profesie. De la uslamisti ai invatat, de la politruci, nu-i asa?

Citat:
Hristos nu aduna nebuni inspaimantari langa El asacum propui tu.
Poate pricepi tu ce vrei sa scrii. Esti confuz, de neinteles, agramat si analfabet. Ce as putea deduce ca ai vrut sa scrii? Ba tocmai ca ii cheama langa el pe toti nebunii si inspaimantatii ca sa le dea odihna. Ai auzit de demonizatii din tinutul Gadarei? Defapt ce te intreb pe tine cand te dovedisi de cel mai incompetent tembeolog de pe forum. Pai Igor si AlinB, erau savanti pe langa tine. Doar ca nici ei nu puteau crede in Cele 7 Tr.Ap!
Citat:
Poti sa te duci sa te inspaimantezi cat vrei.
Ma inspaimantez dar nu ma duc nicaieri! Du-te tu si miauna mitomanii si hule la alta masa! Vezi ca e unii pe aici care te cred... vai de capul lor sarmanii de ei!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde