Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1851  
Vechi 25.09.2011, 14:19:23
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Le doresc si eu celor doua sarbatorite,Andrusca si Vivi,multi ani fericiti in continuare,bucurii,pace si multa iubire sa va dea Dumnezeu! "La Multi Ani!"

__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #1852  
Vechi 25.09.2011, 15:17:16
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani, Andrusca si Vivi, cu sanatate si mantuire!

Va asteptam pe forum,sa ne readuceti voia buna si pacea!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #1853  
Vechi 23.10.2011, 21:39:28
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani, Ana-Maria N, cu sanatate si sporire in cele bune!


La multi ani, Laurschepsis, cu Dumnezeu inainte! Mi-ai adus multe bucurii in timpul in care scriai pe forum.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #1854  
Vechi 24.10.2011, 09:21:52
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Doamne-ajuta!
Multumesc pentru gandurile frumoase. Slava Domnului pentru toate cele bune cate am facut; daca cu adevarat voi fi facut ceva.
Maica Domnului cu toti este. Sa incercam si noi sa fim cu Ea intru Tatal, Fiul si Sfantul Duh. Amin.
Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #1855  
Vechi 27.10.2011, 08:36:54
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit La multi ani! de Sf. Dimitrie

La multi ani !pentru ieri si azi tuturor celor ce isi aniverseaza ziua onomastica si poate de nastere ,ca in cazu fiului meu ,de Sf.Dimitrie,sa aveti numai zile pline de sanatate si chiar daca viata nu e asa cum o doriti,chiar daca cei pe care ii iubiti va mai supara,iertati si uitati, zambiti si va bucurati alaturi de cei care astazi va fac urari sincere din suflet .
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #1856  
Vechi 04.11.2011, 13:15:43
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La Multi Ani Mtcrysty17! Dumnezeu sa-ti ajute in fiecare clipa a incercarilor prin care treci si sa ajungi biruitor la limanul izbavirii.Toate au un rost,nimic nu este intimplator si va veni ziua cand Tatal Ceresc iti va arata de ce a trebuit sa treci prin ce ai trecut.Fie sa ajungi in aceea zi cu bucuria celui ce a biruit acesta lume.Dumnezeu sa te insoteasca,in cuget si fapta,mereu.
Reply With Quote
  #1857  
Vechi 04.11.2011, 13:33:15
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotland The Brave Vezi mesajul
La Multi Ani Mtcrysty17! Dumnezeu sa-ti ajute in fiecare clipa a incercarilor prin care treci si sa ajungi biruitor la limanul izbavirii.Toate au un rost,nimic nu este intimplator si va veni ziua cand Tatal Ceresc iti va arata de ce a trebuit sa treci prin ce ai trecut.Fie sa ajungi in aceea zi cu bucuria celui ce a biruit acesta lume.Dumnezeu sa te insoteasca,in cuget si fapta,mereu.
multumesc din suflet.... e atat de frumos cand toti oamenii iti spun vorbe frumoase, indiferent de religia pe care o au in suflet... pana la urma pe toti ne uneste un lucru, dragostea nemarginita a lui Dumnezeu, tatal nostru care ne vegheaza mereu din inaltul cerului.... toata suferinta din ultimii doi ani m-a facut mai bun, mai smerit, Dumnezeu e mai aproape de mine ca niciodata... si dupa cum evolueaza lucrurile in viata mea, mai e putin si Dumnezeu o sa imi zambeasca..... va multumesc din nou pentru urare dar si pentru mesajele frumoase de pe forum, texte care m-au ajutat enorm... inca o dovada ca printre oameni mai sunt ascunsi si ingeri.... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #1858  
Vechi 04.11.2011, 21:51:59
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani, Mtcrysty!
Sa fii sanatos si sa te ajute Maica Domnului sa ajungi la liman!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #1859  
Vechi 08.11.2011, 13:41:50
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit La multi ani de Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil!

Tuturor celor care purtati numele sfintilor arhangheli, Dumnezeu Sfantul sa va dea cele de folos spre mantuire iar sfintii ingeri sa va ocroteasca!
La multi ani, sa fiti iubiti, numai bucurii sa aveti si tot binele din lumea asta si mai ales din cealalta!
Mihailc, Miha-Anca, Mihaela(dobrin7), Erethorn, Gabriela (LaPetiteMoc), Mihailt si toti ceilalti!

un micut cadou duhovnicesc - marimurile din slujba Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil in interpretarea grupului psaltic Stavropoleos.
http://www.youtube.com/watch?v=pMt4i...eature=related
Reply With Quote
  #1860  
Vechi 08.11.2011, 13:44:09
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

LA MULTI ANI pentru cei care poarta numele de Mihai si Gabriel + derivate.

la multi ani !!! sotului, tatalui, nasei baiatului meu si finutului meu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08