Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 15.03.2011, 02:25:05
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Andrei, stai linistit, ca nu e primul si nici ultimul pacatos care vine la ortodoxie. I-a luat-o inainte Maria Egipteanca si a ajuns sfanta!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 18.03.2011, 02:57:48
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Andrei, stai linistit, ca nu e primul si nici ultimul pacatos care vine la ortodoxie. I-a luat-o inainte Maria Egipteanca si a ajuns sfanta!
Poate vrei sa zici, vine la jobul oferit din ortodoxie!
Ai auzit probabil de casatorie prin convenienta!

Deasemenea oi fi auzit acolo la tine cit de mult se purica profesorii de scoala pentru a verifica ca nu sunt pedofili care fenteaza sistemul de invatamint pentru a atinge copii.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.03.2011, 01:47:16
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Poate vrei sa zici, vine la jobul oferit din ortodoxie!
Ai auzit probabil de casatorie prin convenienta!

Deasemenea oi fi auzit acolo la tine cit de mult se purica profesorii de scoala pentru a verifica ca nu sunt pedofili care fenteaza sistemul de invatamint pentru a atinge copii.
Desi vorbesti pe inteles, eu nu te pot pricepe...
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.03.2011, 09:42:02
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Andrei spune cam asa: Convertitii de la catolicism la ortodoxie sunt pedofilii si homosexualii care nu-si mai gasesc locul in Biserica Catolica pentru ca s-a imputit chifteaua si a iesit scandal.

Eu din citatul domnului Williams retin ideea ca in BC nu se putea ruga, iar in BO se poate ruga. Mi se pare un motiv destul de intemeiat pentru a schimba biserica. Pentru asta am schimbat si eu BO cu BC.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Credeti ca intr-o oarecare masura putem imbina psihologia cu duhovnicia? Marcel_Ionut Spiritualitatea ortodoxa 3 24.01.2013 15:45:16
Psihologia si psihiatria în fata lui Hristos Traditie Teologie si Stiinta 112 24.02.2011 13:50:00
Sfinti care au luptat impotriva ereziilor gata cu joaca Despre Biserica Ortodoxa in general 49 03.05.2010 15:10:12
Psihologia si foloasele ei Delirul Generalitati 20 06.02.2010 11:48:17