Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.09.2009, 21:23:58
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Parerea mea este ca trebuie sa fim atenti sa nu ii ispitim in a deveni mindrii ca se vorbeste atita despre ei si astfel sa nu-i ranim duhovniceste.
Le multumim pentru interventiile lor frumoase si atit, deoarece daca continuam in felul asta mai este putin si or sa apara sugestii de ridicari de monumente pentru cei doi la care sa ne inchinam cu totii
Cred ca au fost laudati suficient. Sa ne rugam la Dumnezeu ca si in viata REALA, cea de bumbaceala si zapaceala generala sa fie la fel de cumpatati , iubitori si intelepti cum sunt ni se prezinta aici.
Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.09.2009, 21:30:06
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Eu n-am zis ca sunt cumva sau altcumva, eu am zis doar ca scriu frumos. Nu m-am legat deloc de persoana lor ci de felul in care scriu pe forum. Nu confundati. In rest, in ceea ce priveste sufletul, Dumnezeu ne stie pe toti.
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.09.2009, 08:24:42
Adisor Adisor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

Eu intru rar pe forum dar de fiecare data sunt impresionata de cat de minunat scriu acestia doi. Il apreciez in mod deosebit pe windorin pentru dragostea pe care o exprima prin frumoasele cuvinte ce aduc multa bucurie in inimile cititorilor, cuvinte ce au multa incarcatura duhovniceasca.. (pe mine personal ma folosesc).
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.09.2009, 10:41:18
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Desi nu scriu prea mult pe forum !!

Citesc mult din ceea ce scrieti . Eu tin special sa va multumesc tuturor care scrieti cu dragoste si cu credinta, despre Bunul si Iubitul Nostru Dumnezeu ! Iar cand citesc ceea ce scrieti, imi dau seama ca oricat de grele vor fi luptele ce vor urma pentru credinta, nadejdea sta in cei cu credinta adevarata, in cei ca voi !! Va multumesc si va doresc multa sanatate tuturor !
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.09.2009, 18:26:02
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Si pe mine ma mângâie mesajele lui Dorin si ma încânta echilibrul din cele ale lui Costel.

Regret ca mesajele mele nu raspândesc atâta pace ca ale lor, ca si ale altora de pe forum.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.09.2009, 18:50:32
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Sa se stie ca acest topic era intentionat ca fiind unul de multumiri, nu de lauda. Deci ce scriem aici e multumire mai degraba...
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 25.09.2009, 12:53:59
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

... Gaudeamus igitur ... (sa le multumim asadar!)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 25.09.2009, 13:01:22
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Si pe mine ma mângâie mesajele lui Dorin si ma încânta echilibrul din cele ale lui Costel.

Regret ca mesajele mele nu raspândesc atâta pace ca ale lor, ca si ale altora de pe forum.
Citesc cu interes și cu bucurie și mesajele tale.
Sunteți diferiți dar mărturisiți toți trei și încă mulți alții de pa acest minunat forum credința ortodoxă.Mă rog bunului și milostivului Dumnezeu să ne dea minte înțeleaptă să putem transforma în fapte bune cuvintele și învățăturile din Scripturi.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 25.09.2009, 14:32:34
mihnea45
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tuturor acelor ce se nevoiesc pe acest forum si inafara lui,Dumnezeu sa ii ocroteasca pe ei si familiile lor ,in buna pace si intelegere.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 25.09.2009, 16:35:08
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Da, si eu ii am la suflet pe Windorin si Costel, si-mi plac nespus de mult majoritatea postarilor lor, chiar daca pare ca nu ma incadrez in acest tip de mentalitate tocmai pentru ca-mi este firea ceva mai decazuta din ale credintei...
Va multumesc !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Aplaudati-l pe Costel Busuioc!!! monica73 Generalitati 31 13.02.2014 16:34:11