Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 29.06.2010, 19:10:49
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Nu te necaji, Vasilica. Reactia mamei tale e normala, ca s-a chinuit mult, dar daca e o mama buna va trece peste asta. Niste parinti buni si intelepti isi iubesc si sustin copilul chiar si cand esueaza, caci stiu ca s-a straduit dar nu a fost sa fie. Ai facut tot ce ai putut, nici Dumnezeu nu cere mai mult.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #252  
Vechi 30.06.2010, 17:02:20
eu_minunea eu_minunea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2010
Mesaje: 25
Smile

Vasilica, asa cum ai scris tu ca esti pacatoasa si ca faci mult rau, pacatosi suntem toti dar incearca sa nu mai faci rau, du-te si te spovedeste si roaga-te din toata inima la Sf Nectarie, la Maicuta Domnului si la Bunul Dumnezeu si poate se rezolva lucrurile anul acesta daca nu multumeste ca esti sanatoasa si licenta ai sa o dai la anul, nu e asa o tragedie, bine ca ai reusit sa treci cu bine peste toti anii. Stiu ca acum iti e greu dar cu timpul va fi mai bine. Mult succes si sanatate. Si tot tu ai zis ca ti-e frica sa te rogi, sa nu iti fie...Dumnezeu ne asculta si ne ajuta pe toti, intoarce-te la credinta.
Reply With Quote
  #253  
Vechi 03.07.2010, 14:26:33
DanutzZze DanutzZze is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 5
Implicit Ajuta-ma Sfinte Nectarie!

Imi doresc din tot sufletul ca Sfantul Nectarie, Bunul Dumnezeu, Sfanta Fecioara Maria si Iisus Hristos sa ma ajute si pe mine in aceasta problema sentimentala care ma "roade"... Am citit minunile voastre, de fiecare data cand am impresia ca Sfantul Nectarie nu vrea sa ma ajute si pe mine citesc din aceste minuni si sper ca Sf Nectarie, respectiv Dumnezeu sa ma ajute.
I-am promis lui Dumnezeu si Sfintilor acestuia multe lucruri si ca ma voi intoarce spre Sfanta Biserica.Daca o sa ma ajute si pe mine promit ca o sa revin cu o postare si o sa va povestesc in detaliu ceea ce ma roade si cum m-a ajutat pe mine,pacatoasa.
Sa ma ajute Dumnezeu si pe mine asa cum v-a ajutat si pe noi.

P.S. EU SUNT DIN GIURGIU IAR DE 2 SAPTAMANI O PARTICICA DIN MOASTELE SFANTULUI NECTARIE AU FOST ADUSE LA MANASTIREA "SF GHEORGHE".

Doamne Dumnezeule, ajuta-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #254  
Vechi 03.07.2010, 15:11:01
maria2010 maria2010 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2010
Mesaje: 2
Implicit ......

Am postat acum cateva saptamani....si unii au spus ca nu este o minune si ca daca vine sotul sa bage divort. .....Chiar daca pentru unii pare o situatie fara importanta pentru mine a fost o minune si intradevar sotul a venit in tara cu ganduri bune si am avut 2 saptamani de vis si nici gand de divort sau de separare.Acum ma pregatesc sa plec la el , cred ca intr-o luna voi pleca sa fim impreuna.Pentru mine este o minune si multumesc Sf Nectarie pentru ca este langa noi .
Suntem casatoriti de 3 ani si speram sa fim in continuare multi ani !
Multumesc !
Reply With Quote
  #255  
Vechi 03.07.2010, 21:52:46
dana-v's Avatar
dana-v dana-v is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2010
Locație: timis
Religia: Ortodox
Mesaje: 39
Implicit Sf.nectarie

Maria2010,nu trebuie sa tina cont de parerile nimanui,fiindca daca tineai cont si cadeai in desnadejde rezultatul se putea sa nu mai fie acelasi.Iti doresc ca toata viata sa ti-o petreci alaturi de sotul tau,si sa nu uiti niciodata ajutorul primit de la SF.NECTARIE oricat de bine ti-ar fi in acele momente.Fie ca DUMNEZEU si SF.NECTARIE sa vegheze asupra voastra.
Reply With Quote
  #256  
Vechi 08.07.2010, 16:42:32
vasilik's Avatar
vasilik vasilik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2008
Locație: Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit Grup Sfantul Nectarie

Am vazut aici multi oameni care scriu despre minunile sfantului Nectarie, care s-au intamplat in viata lor. E minunat sa vedem cum Sfantul ajuta pe fiecare dupa nevoie. De dragul Sfantului am deschis un grup pe Facebook care se numeste "Sfantul Nectarie de Eghina". Va astept si acolo pentru a scrie pareri, intamplari si minuni petrecute in viata voastra de zi cu zi.

Link-ul grupului este http://www.facebook.com/home.php?#!/...7356691&ref=ts.
P.S. Pentru a putea fi membrii grupului trebuie sa va creati cont pe Facebook( stiu ca e cam enervanta chestia asta dar......asa sunt regulile acolo)
Reply With Quote
  #257  
Vechi 12.07.2010, 12:24:36
DanutzZze DanutzZze is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 5
Implicit in asteptarea minunii!

Asa cum v-am mai scris, eu trec printr-o perioada foarte urata din punct de vedere sentimental. Cand am scris prima postare nici macar nu mai vorbeam cu baiatul pe care-l iubesc. Acum am inceput sa vorbim, m-a cautat desi nu ne-am impacat. Consider ca asta e inceputul unei minuni facute de Dumnezeu,Sfanta Fecioara, Iisus Hristos, Sfantul Nectarie si toti sfintii carora m-am rugat eu.
Consider ca numai prin rugaciune Dumnezeu ne ajuta. RUGATI-VA SI O SA FITI AUZITI!!


P.S. o sa mai revin cu o postare atunci cand OCROTITORII MEI vor considera ca merit cu adevarat sa ma ajute si am sa va povestesc.
DOAMNE DUMNEZEU MEU, AJUTA-MA PE MINE PACATOASA!!!
Reply With Quote
  #258  
Vechi 12.07.2010, 13:46:01
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanutzZze Vezi mesajul
Asa cum v-am mai scris, eu trec printr-o perioada foarte urata din punct de vedere sentimental. Cand am scris prima postare nici macar nu mai vorbeam cu baiatul pe care-l iubesc. Acum am inceput sa vorbim, m-a cautat desi nu ne-am impacat. Consider ca asta e inceputul unei minuni facute de Dumnezeu,Sfanta Fecioara, Iisus Hristos, Sfantul Nectarie si toti sfintii carora m-am rugat eu.
Consider ca numai prin rugaciune Dumnezeu ne ajuta. RUGATI-VA SI O SA FITI AUZITI!!


P.S. o sa mai revin cu o postare atunci cand OCROTITORII MEI vor considera ca merit cu adevarat sa ma ajute si am sa va povestesc.
DOAMNE DUMNEZEU MEU, AJUTA-MA PE MINE PACATOASA!!!
danutze si eu am o problema asemanatoare. ce rugaciuni ai folosit?
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #259  
Vechi 13.07.2010, 00:02:03
DanutzZze DanutzZze is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 5
Implicit Rugati-va!!!!!!!!!!

In primul rand am facut niste promisiuni(Bunului Dumnezeu, Sf Nectarie, Sfintei Fecioare, Lui Iisus Hristos, Sf Nicolae, Sf Ioan Rusul, Sf Parascheva si tuturor Sfintilor). sa-ti spun ce am promis eu si sunt lucruri de care o sa ma tin toata viata:
- Voi merge la biserica miercurea si vinerea la Sfantul Maslu, duminica la slujba(daca vreodata n-o sa ajung din diverse motive o sa dau ceva de pomana unui amarat);
- Am sa citesc Acatistul Sfantului Nectarie si dimineata si seara(lucru care pe mine ma intareste si ma ajuta foarte mult, intre timp mi-am luat si o icoana cu Sfantul Nectarie si culmea era ultima si mi-a sarit in ochi de cum am intrat in magazinas));
- Am sa ma intorc mai mult spre biserica(lucru ce inainte nu-l faceam, abia mergeam duminica si atunci abia daca stateam o jumatate de ora);
- Cand ma voi impaca cu el primul lucru bun pe care-l voi face va fi acela de a merge la o casa de copii si sa le fac si la o bucurie;
- Atata timp cat o sa fiu cu el n-o sa mai existe pentru mine alt barbat;
- Am sa ma spovedesc si de data aceasta n-o sa mai ascund greseala facuta(cand m-am spovedit ultima data nu am zis pentru ca nu ma simteam atrasa de parintele acela dar acum cred ca Sf Nectarie m-a indrumat sa merg la o manastire din apropierea orasului meu si acolo am vazut un preot calugar care m-a atras foarte mult cu vorba sa dulce);
- Am sa incerc sa-l iau si pe el dupa mine la biserica'
- De cateva zile am inceput sa citesc dintr-o carte de rugaciuni diverse acatiste, paraclise, canoane(si asta ajuta foarte mult).
- Toata lumea o sa afle de aceasta minune.
Sper sa nu fi omis ceva... Nu stiu in cazul tau cat de grava este situatia, dar in cazul meu nici nu voia sa mai auda ca exist, mi-a zis ca sunt moarta pentru el(asta acum 2 luni fix). Am spus timp de 40 de zile(de 30 de ori pe zi) micuta rugaciune data de la Manastirea Caraiman "Doamne, intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei" si acest lucru m-a ajutat foarte mult(se zice ca indeplineste orice dorinta, bineinteles sa nu visezi la cine stie ce castele-n Spania).Pot sa zic ca eu am inceput sa vorbesc cu fostul meu prieten, nu ne-am impacat dar sa speram ca o sa il lumineze Dumnezeu si sa nu mai stam sa suferim amandoi(ne iubim dar greseala mea este foarte urata si se uita foarte greu).
Sper sa-ti fiu de ajutor, sa te ajute Dumnezeu, Sfantul Nectarie si respectiv toti Sfintii carora te vei ruga.



Doamne ajuta-ma si pe mine pacatoasa!!!
Daca vrei poti sa-mi mai zici cum decurge situatia. Ai incredere in Dumnezeu, la El totul e posibil.
Sper sa nu te fi descurajat cu lista mea, dar trebuie sa faci "sacrificii"(eu nu le mai consider asa).
Reply With Quote
  #260  
Vechi 13.07.2010, 00:39:37
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Cred ca il iubesti mult... aceeasi problema o am si eu... o sa ma rog pentru tine. pe mine ma ocroteste sf nectarie de mult...
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ana



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 00:03:20
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 05:26:54
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 21:47:33