Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.09.2011, 18:54:20
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crestinOrtodoxa Vezi mesajul
In acest caz am CONVINGEREA ca a fost vb de o demolare (prin explozii controlate, facute profesional)

Nu e vb de nici un act terorist aici. CLAR

Am vazut cum aratau resturile cladirii. PESTE TOT erau semne absolut evodente ale unei demolari controlate.
Prabusirea in sine a aratat 100% ca ce a fost- o demolare controlata.

E multa lume-arhitectii turnurilor, inginerii constructori- TOTI spun ca turnurile nu se puteau prabusi de la un avion. Acel avion ar fi provocat distrugeri masive unde a intrat, dar in nici un caz nu putea provoca acel colaps al etajelor ca un castel de carti de jos, si in nici un caz nu ar fi putut sa provoace parbusirea celui de-al doilea. E absolut evident.

Barele de otel sectionate profesionist, exploziile controlate, prabusirea absolut specifica demolarilor... multe din victimele care au supravietuit sustin ca inainte de avion au auzit explozii mici si repetate in interiorul cladirii.

TOTUL e evident... de aceea au si facut repede cuartenie p-acolo...

Si-au explodat singuri turnrile idiotii. NU POT SA INTELEG DE CE.

http://www.youtube.com/watch?v=RTILc...eature=related gasiti o gramada de filmulete care evidentiaza exploziile controlate, care arata barele de otel taiate specific, care arata argumentele constructorilor si planul caldiririlor, imposibil de demolat complet doar cu un avion...
DragosP, iti spuneam ceva de conspiratii ...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.09.2011, 19:14:01
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
DragosP, iti spuneam ceva de conspiratii ...
nu prea le am cu teoriile conspiratiei in general.

Dar aici nu e vb de asta,dovezile sunt foarte clare ca a fost vb de o demolare controlata! Nu ai ce sa pui la indoiala efectiv.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.09.2011, 19:15:52
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crestinOrtodoxa Vezi mesajul
nu prea le am cu teoriile conspiratiei in general.

Dar aici nu e vb de asta,dovezile sunt foarte clare ca a fost vb de o demolare controlata! Nu ai ce sa pui la indoiala efectiv.
"clare"?!
exemplifica ...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.09.2011, 19:39:48
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crestinOrtodoxa Vezi mesajul
In acest caz am CONVINGEREA ca a fost vb de o demolare (prin explozii controlate, facute profesional)

Nu e vb de nici un act terorist aici. CLAR

Am vazut cum aratau resturile cladirii. PESTE TOT erau semne absolut evodente ale unei demolari controlate.
Prabusirea in sine a aratat 100% ca ce a fost- o demolare controlata.

E multa lume-arhitectii turnurilor, inginerii constructori- TOTI spun ca turnurile nu se puteau prabusi de la un avion. Acel avion ar fi provocat distrugeri masive unde a intrat, dar in nici un caz nu putea provoca acel colaps al etajelor ca un castel de carti de jos, si in nici un caz nu ar fi putut sa provoace parbusirea celui de-al doilea. E absolut evident.

Barele de otel sectionate profesionist, exploziile controlate, prabusirea absolut specifica demolarilor... multe din victimele care au supravietuit sustin ca inainte de avion au auzit explozii mici si repetate in interiorul cladirii.

TOTUL e evident... de aceea au si facut repede cuartenie p-acolo...

Si-au explodat singuri turnrile idiotii. NU POT SA INTELEG DE CE.

http://www.youtube.com/watch?v=RTILc...eature=related gasiti o gramada de filmulete care evidentiaza exploziile controlate, care arata barele de otel taiate specific, care arata argumentele constructorilor si planul caldiririlor, imposibil de demolat complet doar cu un avion...
ha,ha,ha, ce teorie stupida, cred ca e rodul mintilor rosii gkb !
ma mir ca exista oameni cu scaun la cap ,ca dvs, de ex, care sa creada aceste baliverne sovietice,creatia bolnava a sectiilor de dezinformare si diversiune infomationala CEKA via FSB !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.09.2011, 19:44:03
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Comemorare !

Trebuie sa deplangem si sa ne reamintim pios,acea sumbra tragedie de pe 11.09,care a lovit prin surpindere,si pe la spate URIASUL BUN al lumii ,aceasta tara pacificatoare si iubitoare de intelegere intre natiuni care este SUA !!!
Glorie eterna, o tie mareata tara,putere mondiala care mentii echilibrul si pacea in lume !!!
Dumnezeu sa te tina la timona lumii inca 1000 de ani !
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.09.2011, 19:59:57
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ..

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Privesc pt a nu stiu cata oara documentare despre teribilul act terorist si nu inteleg de ce pentru o anumita cauza politica sunt mereu tintiti oamenii nevinovati...
Un gand,o rugaciune,o lacrima de compasiune pt sacrificiile umane facute acum 10 ani in numele unei "religii"absurde care incalca porunca"Sa nu ucizi!"
pai daca ai vazut documentare , despre adevarul petreceut defapt , ar trebui sa modifici titlul threadului , si al postului si sa scoti cuvintele "act terorist" , ca sa nu se intelaga gresit, ci mai degraba act nebun , de conspiratie diabolica (care nu are nimic de a face cu nush ce 'teroristi" musulmani etc, ci cu dragii conducatori de atunci , de la putere)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.09.2011, 20:06:10
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Conspiratie sau nu,cei care au murit acolo au fost,civili, oameni nevinovati.A fost o cumplita tragedie,ceva ce nimeni nu poate uita si nu ar trebui sa ne lase indiferenti.
Americani,irakieni,iranieni...ce mai conteaza,fratii nostri sunt cu totii si sa nu uitam ca ceea ce s-a intamplat in trecut acolo,ni se poate intampla si noua oricand.Mai bine sa fim mai smeriti si sa ii multumim Domnului pentru ca,desi traim vremuri grele,totusi tarisoara asta a fost ferita de asemenea nenorociri de proportii.
O lumanare si un gand bun pentru toti cei care au pasit dincolo de aceasta lume pe 11 septembrie 2001...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.09.2011, 20:15:59
Sonia19 Sonia19 is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Trebuie sa deplangem si sa ne reamintim pios,acea sumbra tragedie de pe 11.09,care a lovit prin surpindere,si pe la spate URIASUL BUN al lumii ,aceasta tara pacificatoare si iubitoare de intelegere intre natiuni care este SUA !!!
Glorie eterna, o tie mareata tara,putere mondiala care mentii echilibrul si pacea in lume !!!
Dumnezeu sa te tina la timona lumii inca 1000 de ani !

sper ca ati fost ironic cu sintagma "tara pacificatoare si iubitoare de intelegere intre natiuni". Victimele atentatelor merita comemorare si treuie deplanse, dar de aici pana la a peria SUA in felul acesta e cale lunga.
__________________
"Nu te teme de clipă! așa cântă glasul eternității". Rabindranath Tagore
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.09.2011, 20:51:47
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crestinOrtodoxa Vezi mesajul
nu prea le am cu teoriile conspiratiei in general.

Dar aici nu e vb de asta,dovezile sunt foarte clare ca a fost vb de o demolare controlata! Nu ai ce sa pui la indoiala efectiv.
Daca doream faceam un thread despre conspiratii si vehiculam idei ca cele aduse de tine;am fost si eu fascinata de teoria conspiratiei acum ceva timp,chiar mi-am cumparat carti despre acest subiect...
Ideea este ca NU vreau sa vb despre conspiratii si despre politica dusa de USA,despre politicienii ei,eu vb despre VICTIMELE NEVINOVATE care au murit in teroare si tragism,unii s-au aruncat de la etaj,altii au ars de vii sau au fost zdrobiti la impactul avionului in cladire,altii au fost pulverizati cand cladirea s-a prabusit.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.09.2011, 20:55:20
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sunsray Vezi mesajul
pai daca ai vazut documentare , despre adevarul petreceut defapt , ar trebui sa modifici titlul threadului , si al postului si sa scoti cuvintele "act terorist" , ca sa nu se intelaga gresit, ci mai degraba act nebun , de conspiratie diabolica (care nu are nimic de a face cu nush ce 'teroristi" musulmani etc, ci cu dragii conducatori de atunci , de la putere)
Am explicat de ce am deschis acest thread;sunt alaturi de cetatenii simpli, cei care au pierdut persoane dragi si au ramas cu durerea ca nu-i mai pot intalni in aceasta lume;politica ma ingretoseaza indiferent ca este romaneasca,sovietica sau americana.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Corneliu Zelea Codreanu – 13 septembrie – 111 ani de la naștere colaps Generalitati 61 17.10.2017 16:00:44
Concertul Marduk de pe 5 Septembrie SyntheticBlack Generalitati 48 28.08.2012 13:10:51
Actul pacatos al lui Adam si Eva zzzzzz Generalitati 34 04.09.2011 19:11:04
2 septembrie- Ziua trecerii la cele vesnice a parintelui Serafim Rose costel Stiri, actualitati, anunturi 32 06.09.2010 16:36:18
Muntele Athos 18 septembrie microbuz 0745395777 vivaturism Stiri, actualitati, anunturi 0 18.08.2008 09:58:41