Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.10.2009, 21:22:49
DanielaVoica DanielaVoica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.05.2007
Mesaje: 23
Implicit alfabetul surdo mutilor

Buna seara! Am si eu o intrebare. Locuiesc in judetul prahova. Are cineva idee unde se as putea studia comunicarea cu surdo mutii? am cautat pe google curs comunicare cu surdo mutii. NBu am gasit decat niste cursuri in cadrul unei biserici baptiste. Am vazut pe un site alfabetul surdo mutilor, insa orice domeniu de studiu are chichitele lui si am convingerea ca numai un profesionist stie daca pentru o comunicare eficienta este sau nu suficient sa formezi cuvinte folosind acele reprezentari ale sunetelor . As vrea se stiu unde se fac astfel de cursuri. Va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.10.2009, 21:31:19
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Uite un articol despre implicarea Bisericii în viata surdo-mutilor, poate gasesti niste relatii utile:


http://www.crestinortodox.ro/reporta...-lumea-tacerii
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.10.2009, 12:36:20
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Am sunat pt tine la A.N.S.R. (Asoc. nationala a surzilor din Rom ) str. Italiana , nr 3 , sect 2 (zona - piata C. A. Rosetti )
tef. o21-311.30.61 si am vb cu d-ul Badescu . Aceasta asoc . tine cursuri pt limbaj mimico -gestual DAR in Bucuresti
durata 6 luni , cost ~ 1.8oo lei



si...citeste neaparat comentariile ,
http://floricica.wordpress.com/2007/...-schimbam-ceva

florina , zice ca-i din Ploiesti si este hipoacuzica si preda contra cost 50 ron / 2 ore
frumoasa_lady_flory@yahoo.com

desi mesajul ei este din 2008 ,

Doamne ajuta !
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.10.2009, 19:57:00
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanielaVoica Vezi mesajul
Buna seara! Am si eu o intrebare. Locuiesc in judetul prahova. Are cineva idee unde se as putea studia comunicarea cu surdo mutii? am cautat pe google curs comunicare cu surdo mutii. NBu am gasit decat niste cursuri in cadrul unei biserici baptiste. Am vazut pe un site alfabetul surdo mutilor, insa orice domeniu de studiu are chichitele lui si am convingerea ca numai un profesionist stie daca pentru o comunicare eficienta este sau nu suficient sa formezi cuvinte folosind acele reprezentari ale sunetelor . As vrea se stiu unde se fac astfel de cursuri. Va multumesc!
in pitestie ste si o facultate in care se invata limbaj mimico gestual, e chiar facukltate de teologie. sigur pr onu ar putea sa te indrume, iti poate recomanda un student sau...
incearca!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.11.2009, 18:24:22
DanielaVoica DanielaVoica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.05.2007
Mesaje: 23
Implicit multumesc

va multumesc tuturor pentru indrumare! Bunul Dumneeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnul "Te iubesc" al surdo-mutilor speranta1970 Generalitati 19 20.02.2017 22:08:18
Va rog rugati-va pentru marian surdo-mut din nastere ustrodica Generalitati 5 10.03.2010 19:59:13
despre surdo-muti anishorik Generalitati 4 30.07.2009 13:54:08