Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Mirungerea(Ungerea cu Mir)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.10.2021, 16:57:44
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Inmulteste cu minus toata lauda care ti-o faci.

Nu e comoara, o sa fie pedeapsa.

Apropo, stii cum e chinul hulitorilor de Biserica? Nu te-ai gandit niciodata ca "Biserica e rai, sinodul e rai si nepriceputi... etc" e hula de Biserica?

Ia-ti secta si mesajul tau sectar si valea in alta parte.

Pana acum posturile tale spun doar un singur lucru, prozelitism sectar, NIP, NIP e buni, BOR e rai dar e buni, e buni cand nu condamna NIP.

Bai tati, mai usor cu demagogia. ca esti un demagog in primul rand.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 13.10.2021, 18:14:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Inmulteste cu minus toata lauda care ti-o faci.

Nu e comoara, o sa fie pedeapsa.

Apropo, stii cum e chinul hulitorilor de Biserica? Nu te-ai gandit niciodata ca "Biserica e rai, sinodul e rai si nepriceputi... etc" e hula de Biserica?

Ia-ti secta si mesajul tau sectar si valea in alta parte.

Pana acum posturile tale spun doar un singur lucru, prozelitism sectar, NIP, NIP e buni, BOR e rai dar e buni, e buni cand nu condamna NIP.

Bai tati, mai usor cu demagogia. ca esti un demagog in primul rand.
Analize de flasnetar ce foloseste practica neo-vrajitoriei inchizitoriale facand echivalente si egalizatii josnice spre rastalmacirea evidentei ca sa slujeasca, ca o neghina imbracata in grijile lumii, marele papalâc al marelui babilon si aducand laude ”sfintei” ratiuni spiritiste care va plateste cu privilegii pentru raspandirea stirilor inchizitiei bune de radio erevan.

Mie-mi convine, imi faci plinul in imparatia Cerurilor. Loveste si osandeste mai departe in numle BOR (”victima”) mea, un oarecare ortodox practicant din BOR ce crede si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvant!

Nu hulesc ci tu minti ca judec si hulesc. Nu fac decat sa-mi marturisesc Credinta raspunzandu-ti la intrebari si acuzatii chiar daca le repeti la fiecare postare facandu-te ca nu pricepi sau ca nu ti-am raspuns.

Daca tu nu vrei sa intelegi ce marturisesc nu inseamna ca hulesc ci inseamna ca nu te lasa nedreapta necredinta a ta sa vezi Adevarul, nu te lasa ipocrizmul si necredinta care te-a inscaunat ”mare” duhovnic, sluga a inchizitiei si de aia nu poti poti accepta realitatea si nici nu vrei de frica sa nu te mance circulara interna.

Eu zic ca e rau doar satanismul si faradelegile si pacatele lumii care a fost osandit de Dumnezeu prin Noe, Avraam si prin Moise acum 5000 de ani.

Deci zic ca e rau ce altii au crezut ca e rau asa cum au vazut faptele cele rele ale celor rai.

Nu am interese prozelite sau partinice ca sa etichetez pe cineva ca fiind rai si incerc sa nu judec pe nimeni cu o judecata rea ce duce la osandire, pedeapsa, chin sau blestem.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 18:19:19.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 14.10.2021, 11:50:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele,

Argumentul tau unic este NEGATIONISMUL.

Tot ce stii tu este sa negi.


BOR au condamnat NIP - negi.

Ai injurat BOR ca la usa cortului - negi.

Pamantul e rotund - negi asta.


Pe scurt, tu nu ai un argument in mana, ci doar nu te intereseaza. O nesimtire prosteasca, iese din tine si te obliga sa negi.

Adica nu te intereseaza ce zice BOR, ce zice Sinodul ce zic altii.

Negi.

Ignoranta este arma ta. Esti un ignorant de clasa si ... cam atata este nivelul tau.

Ignoranta si negationismul.



Iar legat de plata, vezi ca sunt 2 tipuri. Si poti sa plusezi in ambele directii.

Certitudinea este ca nu plusezi in directia in care parintele Cleoapa si-a luat plata....
Reply With Quote
  #24  
Vechi 14.10.2021, 16:22:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele,
Nu ma cheama asa...
Oximoron poate e idolul tau si dumneata ma strigi pe mine sa pun botul. Practic vorbesti cu idolii tai.

Dar lasand asta la o parte hai sa-ti zic de ce RATIONALITATEA duce spre intuneric si e un amestec cu intunericul chiar daca se prezinta ca fiind o mare lumina.

”Sfanta” ratiune pe care o folosesti ca sa jonglezi ignorand adevaruri, fapte, realitati si nevrand sa le iei in seama de parca n-ar exista si de parca ar fi logic si corect ce zici atunci cand in locul lor bagi minciuni, inchipuiri, inventii, stii de ce nu e de la Dumnezeu?

Pai ratia e ceva tot mai putin, cat sa supravietuiesti. E un fel de post dar folosit pe dos. Daca folosesti ratia la primirea Luminii Divnie, la primirea Adevarului, la faptele cinstite si drepte pe care esti dator sa le faci, la iubire, la credinta atunci treptat tot mai putin vei manca si vei bea din ce este bun si drept si tot mai mult vei face pe cele rele, ramanad sa folosesti doar atat bine cat sa supravietuiesti si tot asa, tot mai putin bine si primind ”lumina revoluta” luxiferica, ”lumina” marelui babilon rational, vei ajunge sa te rogi doar o clipa si sa ierti doar o clipa si sa spui adevarul doar o clipa in fiecare zi in timp ce 23 ore si 59,99 de minute pe zi vei face numai rele, vei minti si vei sluji pierzarea si din pricina rationalitatii (a postului pe dos) te vei crede tot mai mare si mai tare desi e clar ca 99,999% din zi esti un fiu al pierzarii si al satanei, al pacatului si al faptelor rele, mintind, hulind si pierzand. In final, pentru a-ti apara minciunile si onoarea patata vei abandona si clipa aceea de sfanta Lumina a zilei, ( o clipa poate fi o rugaciune, o vesnicie, vorba lui Papacioc) si atunci vei accepta uns cu toate alifiile sa minti fara rusine de ingheata toate apele ca sa prigonesti mai micii caci ”sfanta” ratiune inchizitoriala te-a infiat pe deplin si nu mai conteaza decat jongleria, pacaleala, amagirea... cu victima si cu vina, cu atacul si cu apararea. Dar raul e ca ”sfintenia” ratiunii rationalitatii spiritiste se trage de la bni murdari, ca doar pentru bani se rationalizeaza totul, deci e slujirea la banidolul spurcacios la mamona si la ta-tuleo mari familisti atei, adica cei ce l-au alungat pe Domnul din casa, gradina si creatia Lui.

Acum revenind la subiect.

Citat:
În prealabil postat de gpalme multe
Argumentul tau unic este NEGATIONISMUL.
Nu sunt ateu, nici satanist, nici agnostic si nu neg ortodoxia si nici Cele 7 Tr.Ap. si Cuvantul lui Dumnezeu!

Tu esti cel ce negi cate ceva!
(Tu negi toate Trambitele si stii tu sigur ca Trambitele Apocaliptice sunt trompete sectare desi BOR a revenit asupra osandirilor anterioare in cazul pr. Iosif Trifa si OD, Ciobanasul de la Maglavit si Mosul Dumnezeu, par. calugar proor. Arsenie Boca, Nil Dorobantu, sora Veronica de la Vladimiresti si par. Ioan Iovan de la Recea si cat a trait nu a osandit pe sora Virginica de la Maluri care a trecut la Domnul prin 1980, deci a ramas doar pripeala BOR din 1993 la adresa Trambitelor Apocaliptice actuale, deci tu negi inclusiv BOR)

Citat:
Tot ce stii tu este sa negi.
Neg doar minciunile. Minciunile nu sunt ADEVAR!... si cu atat mai putin nu sunt adevarul Adevarat!

Citat:
BOR au condamnat NIP - negi.
BOR a condamnat NIP fiindca s-a pripit!!!
NIP a fost binecuvantat de episcopul Hrineanu prin Irineu Pop Bistriteanu si apoi BOR, pentru ca nu a putut introna un necredincios si rapi ce nu era a lor, caci voiau sa preia manastirea, sa instaleze stareti acolo care nu cred in Cuvantul lui Dumnezeu si sa-i imprastie pe ucenici si daca ucenicii nu au vrut sa se lepede de Hristos-Cuvantul ca de satana atunci i-a osandit.

Citat:
Ai injurat BOR ca la usa cortului - negi.
Ce am scris mai sus nu sunt injuriile mele ci faptele BOR. Eu nu am nicio polemica cu nimeni caci nu pe mine m-a osandit BOR ci pe cei din 1993.
Pentru ca arhiereul locului nu s-a linistit ca nu e el stapan acolo ca sa impuna necredinta sa atunci l-a chemat pe Irineu ca sa osandeasca si sa arunce cu pietre zicand: secta rea. Irineu fiind mai mic in grad ce era sa faca s-a supus si a arncat cu pietre asa ritualic dar nu cu inima caci el intemeiase si pus piatra de temelie impreuna cu Hristos-Cuvantul in care credea.

Astea nu sunt injuriile mele ci faptele pripite ale BOR, asa ca altele facute la adresa Trambitelor anterioare pe care apoi le-a ridicat.

Deci nu eu injur ci tu ma injuri mintind ca am injurat BOR.
NU E disputa mea, eu am aflat de NIP abea prin 2010. Daca spun adevarul despre ce s-a intamplat nu inseamna ca iau partea cuiva sau ca injur BOR.
Spun doar ca BOR s-a pripit cand a osandit in 1993 si apoi cand arh. locului a aruncat cu pietre si a strigat secta rea asa ca Cleopa care a zis ca acolo pute pana nu se supun Sfantului Sinod. Pai oricine s-ar supune daca Sfantul Sinod ar crede cu adevarat in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu dar cum sa te supui daca vor lepadare de Hristos-Cuvantul si sa nege evidenta si istoria caci Cuvantul graieste de 65 de ani neintrerupt. Arhiereul locului a zis ca mai boine sa ramana fara un picior decat sa creada si a ramas fara un picior si apoi a murit. Cei de acolo l-au iertat.

Acesti micuti, Cele 7 Tr.Ap. si ucenicii nu au facut rau nimanui niciodat ci au slujit lui Dumnezeu cu multa ravna si har, facand multe minuni in popor. Cine e deci victima lor? Orbii care au crezut si au vazut? Bolnavii de Cancer care au crezut si s-au vindecat? Ateii care au vazut minuni si au crezut si au ajuns credinciosi? Scepticii care au vazut implinindu-se proorociile si s-au intors la credinta si au dat slava lui Dumnezeu?

Esti tu victima lor? De ce ii tot osandesti? Nu ti-am zis ca te pripesti?


Citat:
Pamantul e rotund - negi asta.
Pai daca 73% e apa plata n-are cum fi o planeta, glob-tarot.

Citat:
Pe scurt, tu nu ai un argument in mana, ci doar nu te intereseaza. O nesimtire prosteasca, iese din tine si te obliga sa negi.
Neg ca pamantul ar fi glob si neg ca Cele 7 Tr.Ap. ar fi sectanti sau eretici sau de la cel rau! Sustin ca au fost si sunt sfinti si modele exemplare de viata in vremea comunismului si acum dupa 32 de ani. Implinesc Mila lui Dumnezeu asa ca nu stiu de ce le tot osanditi ca pripitii!!! De ce? Pentru ce? Care e raul pe care vi l-au facut? Daca voi nu vreti sa credeti atunci ei sunt vinovati pentru necredinta voastra?

Citat:
Adica nu te intereseaza ce zice BOR, ce zice Sinodul ce zic altii.
Negi.
Se pripesc in privinta Trambitelor si circulara interna duce la lepadare de Credinta. Nu neg ci spun ca se pripesc, ca se inseala, ca mint, ca nu e ascultare sa duci mai departe neascultarea inaintasilor in ce priveste ”indreptarea” calendarului si a intereselor de excludere a Trambitelor din ortodoxie!

Citat:
Ignoranta este arma ta. Esti un ignorant de clasa si ... cam atata este nivelul tau.

Ignoranta si negationismul.
Pai tu ignori si negi:
1. planeitatea apei!
2.Cel 5-6 Trambite anterioare.
3.Ca Hristos-Cuvantul e capul bisericii si ca daca si-au osandit Capul atunci s-au pripit!

Citat:
Iar legat de plata, vezi ca sunt 2 tipuri. Si poti sa plusezi in ambele directii.
Nu jok poker, m-am lasat. Tu mergi mereu la cacialma provocandu-ma ca sa-mi dau arama pe fata cica. Ai si marturisit ca esti decat un pokerist ce se crede rational mergand la ghiceli si la noroc. Ti-am spus, imi faci plinul in Imparatie asa ca nu ma supar si sunt foarte bucuros. Sigur sigur! Iata ca toti ortodocsii lovind in Trambite le faceti plinul in Imparatie caci Teoctist si Cleopa si-au zis ca sunt intelepti daca lucreaza asa deposedand ortodoxia in CER si imbogatind Trambitele. Trambitele n-au nevoie de bogatie nici in Ceruri caci sfintenia, iubirea, credinta si Domnul Hristos-Cuvantul e bogatia lor.

Citat:
Certitudinea este ca nu plusezi in directia in care parintele Cleoapa si-a luat plata....
Pai osandindu-i pe nedrept le-a dat lor in Ceruri toata Bogatia!.. caci primesc ei rasplata de la Hristos pentru mucenicie dar vine si Judecatorul si cu tot ce a strans Cleopa in Cer vor fi despagubite Trambitele. La fel va fi cu toti cei care au osandit si osandesc pe nedrept dandu-se victime si lansand stiri bune pentru radio erevan ca cica ar huli Trambitele ortodoxia cand defapt Trambitele au indemnat oamenii sa se intoarca la rugaciune si in biserici ca sa mearga pe Calea cea stramta: ORTODOXA!

Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.07.2022 at 13:39:15.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 14.10.2021, 17:11:35
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nu ne lua pe noi, ortodocsii sa ne pui in mizeria ta de la NIP.

NIP nu este ortodoxie si noi ortodocsii nu te recunoastem pe tine.

Asa ca du-te in alta parte sa spui mizeriile tale.

Visezi nebuni. Pacat ca o sa le visezi pentru vecie. Dar in "plata" din aia inversata. Nu din aia la care te astepti tu.

Doar arunci nebunii pe un forum, cum poti tu sa fii bun de ceva?

Nu te crede nimeni, ai un chip de nebun, nu e nici un duh in tine care sa aduca lumea la credinta.

Dni contra te alunga lumea (crestinii adevarati) ca pe un caine, pentru ca esti un diavol spurcat.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 14.10.2021, 18:40:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu ne lua pe noi, ortodocsii sa ne pui in mizeria ta de la NIP.
Cum va iau daca acolo sunt o mana de oameni de peste 50 de ani si din pacate raman pana la sfarsit tot mai putini?
Care e mizeria Celor 7 Tr.Ap. si care e mizeria din Cetatea NIP?
Am fost acolo si am gasit curatenie exemplara si intelepciune plina de talcuri mantuitoare, har, veselie, bunatate, umilinta, smerenie, mila, iubire, curaj, credinta, fratietate, ...... Nu astea sunt oare roadele pocaintei?

Citat:
NIP nu este ortodoxie si noi ortodocsii nu te recunoastem pe tine.
Io recunosc ortodocsii... sunt unii care cred si in Cele 7 Tr.Ap. si altii care nu vor sa creada in ciuda minunilor in popor si a proorociilor implinite de peste 50 de ani si in ciuda Cuvantului Mangaietor care de 65 de ani se vesteste intru venirea Sa.

Citat:
Asa ca du-te in alta parte sa spui mizeriile tale.
Care-i mizeria? Ca tu zici ca acolo nu are cum sa fie Dumnezeu?
Cine va va zice ca nu este Domnul acolo sau acolo sa nu-L credeti. Doar Dumnezeu poate sa se afirme unde este si unde nu este. Este acolo unde nu se face pacatul, nu este in lume caci lumea a fost osandita. Dupa roade ii veti cunoaste iar roadele pocaintei Celor 7 Tr.Ap. sunt bune si sunt din belsug deci iata ca ar trebui sa inclini sa crezi ca acolo este sigur Dumnezeu si daca tot nu crezi atunci sa mergi sa te convingi si nu sa te dai mare pe forum osandind ce nu cunosti de parca ai stii doar ca sa nu-i lasi si pe altii sa creada!

Citat:
Visezi nebuni. Pacat ca o sa le visezi pentru vecie. Dar in "plata" din aia inversata. Nu din aia la care te astepti tu.
Nu visez niciun nebun! Ti-am zis ca tu ma faci mereu in toate felurile deci sa te pregatesti ca dincolo sa-ti regasesti toata bogatia cereasca la mine in visterie. Sa vii sa-mi cersesti ca-s milos si o sa-ti dau, nu am de gand sa ma razbun ca si bogatul nemilostiv care s-a razbunat pe saracul Lazar.

Citat:
Doar arunci nebunii pe un forum, cum poti tu sa fii bun de ceva?
Pai nu vorbesc despre mine.
Recunosc ca nu-s bun de nimic.
Am serbat azi pe sf. Paraschiva desi doar peste 13 zile e ziua ei de serbare in Cer deci vezi respect si ortodoxia din BOR si pe cea Cereasca asa ca nu eu sunt bun ci sfintii care-mi dau de mancare si de baut.

Citat:
Nu te crede nimeni, ai un chip de nebun, nu e nici un duh in tine care sa aduca lumea la credinta.
Pai nu eu trebuie sa-i fac sa creada ci ei vor crede daca vor citi si primi mesajul Celor 7 Tr.Apocaliptice.
Eu sunt un oarecare mirean ortodox din poBOR care marturisesc ca da, mesajul este de la Dumnezeu. Nu-ti fa idol din fata omului sau din ratiunea lui. Nu-ti place cum arat in filmuletele de pe ioutube? Pai nu te uita la fata mea ci incearca sa pricepi ce spun!
Citat:
Dni contra te alunga lumea (crestinii adevarati) ca pe un caine, pentru ca esti un diavol spurcat.
Sa ma alunge oricine si ca sa ma primesca Dumnezeu!
Pe tine insa te primeste lumea cu bratele deschise, esti puiul ei, ai adoptat ”sfanta” ratiune si ”sfanta” inchizitie, ai luat de nevasta o jignidolitza desfranata si cauti sa-ti faci kukuxclan si prozeliti si ca ipocritul strigi pe toate threadurile ca io fac prozelitism. Pai eu nu chem pe nimeni sa te banneze!

Decat un pripit. Decat o victima inchipuita care foloseste victimizarea ca sa aiba motiv sa faca rau. Nu tu esti victima ci cei pe care ii osandesti ca un pripit judecandu-i pe nedrept folosind jongleriile ”sfintei” ratiuni, marele babilon al marelui papalâc spiritist. Iti dai seama ca esti eretic daca ai inlocuit Duhul cu ”sfanta” ratiune? Nu te judec ci doar incerc sa te trezesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 18:44:14.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 14.10.2021, 18:48:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele,

Toti sunteti dupa chipul si asemanarea ta.

Scoate-ti otrava din voi.

Spoti pe dinafara, fatarnici pe dinafara, dar necurati pe dininterior.

Adica huliti Biserica, o judecati, o osanditi, dar voi sunteti spoiti pe dinafara, plini de "noua credinta NIP".

Sunteti visatorii NIPisti, care viseaza la apocalipsa.


Deci Moroncele, judecata si osandirea ta fata de BOR te condamna.

Fii atent ca NIP nu e doar "o cale ortodoxa" este de fapt o erezie, o invatatura eretica este o secta si cadere.


Moroncele, sunteti o secta care faceti prozelitism agresiv pe un site.

Esti plin de... NIP. Din tine iese doar nIP nu iese nimic ortodoxie.


De asta raspund la fiecare post al tau. Tu nu esti atent dar nu mai esti ortodox.

Tu iti tot trambiti ortodoxia, dar cineva care are putina teologia si duhovnicie ortodoxa nu gaseste nimic din astea in tine.

Esti nu doar neortodox ci un sectar deplin. Adica ce zici tu miroase a posta a mestecatura protestanta.

Si aia la fel mesteca tot felul de chestii.

Moroncele, daca era duhul tau ortodox iti ziceam asta, dar duhul tau e sectar. Mirosi de la o posta a secta si sectarisme.

Si nu pot sa zic "esti ortodox" cat timp "esti sectar" si inveti sectarisme.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 14.10.2021, 19:03:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele,

Toti sunteti dupa chipul si asemanarea ta.

Scoate-ti otrava din voi.

Spoti pe dinafara, fatarnici pe dinafara, dar necurati pe dininterior.

Adica huliti Biserica, o judecati, o osanditi, dar voi sunteti spoiti pe dinafara, plini de "noua credinta NIP".

Sunteti visatorii NIPisti, care viseaza la apocalipsa.


Deci Moroncele, judecata si osandirea ta fata de BOR te condamna.

Fii atent ca NIP nu e doar "o cale ortodoxa" este de fapt o erezie, o invatatura eretica este o secta si cadere.


Moroncele, sunteti o secta care faceti prozelitism agresiv pe un site.

Esti plin de... NIP. Din tine iese doar nIP nu iese nimic ortodoxie.


De asta raspund la fiecare post al tau. Tu nu esti atent dar nu mai esti ortodox.

Tu iti tot trambiti ortodoxia, dar cineva care are putina teologia si duhovnicie ortodoxa nu gaseste nimic din astea in tine.

Esti nu doar neortodox ci un sectar deplin. Adica ce zici tu miroase a posta a mestecatura protestanta.

Si aia la fel mesteca tot felul de chestii.

Moroncele, daca era duhul tau ortodox iti ziceam asta, dar duhul tau e sectar. Mirosi de la o posta a secta si sectarisme.

Si nu pot sa zic "esti ortodox" cat timp "esti sectar" si inveti sectarisme.
Minti de ingheata apele. Iti spune ”sfanta” ratiunele iluziile astea pe care le debitezi?

Te joci cu ”lumina” luxiferica si crezi ca spui ceva, dar nu spui decat pripeli.
Esti ca un ostenit care se desearta la nesfarsit pana se pierde de tot avand impresia ca se face mare. E duhul pierzarii care te face ”mare”!!!... si te pierzi pentru lume nu pentru Hristos.

Mi-am facut iarasi datoria sa-ti zic, tu ca o neghina imbraca-te in griji pentru forum si ortodoxie dandu-te victima si ca aperi victimele, pe cei ce osandesc, inchizitia, rapitorii... tu apara pe cei ce judeca si se razbuna asa ca tine, apara pe cei ce prigonesc si sustine ca cei prigoniti sunt defapt prigonitorii.

Nu stii ce faci si te desEEEEEEEEEEEEEEEEEErti la nesfarit.

N-ai decat. Imi faci plinul in Impararatie deci sunt bucuros.
La fiecare analiza si infierare cu nebunia, cu secta cu prostia, cu erezia, cu raul, cu ce vrei tu, Dumnezeu imi rasplateste insutit, 1000 de galbeni, si mai vine si Judecatorul cand va fi dreapta judecata deci iata-ma un viitor putred de bogat in imparatie caci sunt destui ca sa-mi traga gpalme multe multe.

Sa vezi dincolo cum vor veni la cersit. Ai mila de noi caci noi te-am facut bogat, da-ne si noua macar sa-ti sugem degetul inmuiat in apa cea Vie ca ne chinuim rau in saracia si desertaciunea de aici.

Nu crezi? Asa va fi si sa nu zici ca nu te-am avertizat! O sa va dau ca incerc sa fiu milostiv asa ca Domnul.

Prost sunt ca ti-am spus. Daca nu ti-as fi spus as fi avut in Ceruri dublu sau triplu.

Stiu ca nu-ti pasa... dar vine timpul cand vrand nevrand iti va pasa. In loc de ”lumina” rationalitatii tale vei beneficia de intunericul cel mai dinafara caci cu cat calci peste adevarul Adevarat ca sa te lauzi cu o ratie tot mai mica cu atat minti mai mult si faci mai mult rau.... crezand ca te faci mare.

Deci mai incet, mai incet caci iar esti in cadere libera, accelerata si n-ai rabdare sa ajungi pana jos asa ca ti-ai pus si reactie de racheta in coada si cu mintea aia din coada vatami!.. nepricepand saracutul de tine ca pe tine te vatami si te osandesti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 19:07:41.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 14.10.2021, 19:17:53
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Iti faci plinul pentru Gheena amice, alaturi de trompetele alea sectare care erau demonizate.

Vezi ca unde o sa fie demonizata Verginica si demonizata aia de la Vladimiresti o sa fii si tu.

Adica multi sfinti ai Bisericii au zis de alea ca sunt demonizate.


Bucura-te aici, ca plinul ti l-ai facut pentru ... intuneric.


Noi iti zicem cu toata puterea ca esti demonizat si iesit din Biserica, condamnat de Biserica.

Esti surd si orb si mut.

Nu auzi ce ti se zice, nu vezi ce ti se scrie si nu poti marturisi cu adevarat adevarul.


Marturisesti o secta condamanta de BOR. ESTI SECTAR CONDAMANT.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 14.10.2021, 19:41:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Iti faci plinul pentru Gheena amice, alaturi de trompetele alea sectare care erau demonizate.
Asa ii ziceti voi mai nou la Imparatia Cerurilor, gheena?
Nu-i de mirare daca ati scos Apocalipsa din Ortodoxie si daca socotiti ca Cele 7 Tr.Ap. au fost demonizate in ciuda minunilor multe marturisite fara niciun interes de mult popor si in ciuda proorociilor implinite.

Vezi ca dincolo eu voi fi in ”gheena” ortodoxa impreuna cu Hristos-Cuvantul si tu vei fi in ”raiu”l celor ce au crezut in circulara si au facut mult circ inchizitorial!

Citat:
Vezi ca unde o sa fie demonizata Verginica si demonizata aia de la Vladimiresti o sa fii si tu.
Sa te auda Dumnezeu si asa sa fie!
Doar ca demonul trufiei e la tine in cap si nu la ele, ti-am mai zis ca ai demon-streSSat pe toate liniile.

Citat:
Adica multi sfinti ai Bisericii au zis de alea ca sunt demonizate.
Care-s sfintii aia? Cei ce au cerut semne si minuni ca sa creada n-au primit si au crezut ca nu e de la Dumnezeu dar Dumnezeu le-a spus ca alt semn nu li se va da decat semnul lui Iona, deci doar cei ce au citit si au crezut ti-ar putea spune ceva, daca cred ei ca e de la Dumnezeu sau nu mesajul celor 7 Tr.Ap.
N-ai priceput cum s-au intamplat lucrurile?
Reti ceva din ce ti-am scris?
Cu care din cei canonizati ai vorbit si ti-a zis sa nu crezi in Trambite? Sfantul Pavel ti-a zis sa crezi!


Citat:
Bucura-te aici, ca plinul ti l-ai facut pentru ... intuneric.
Asa-l numiti mai nou pe Hristos-Cuvantul? Intunericul? Daca ati mancat circulara si laudati ”sfanta” ratiune atunci nu-i de mirare ca nu-L mai puteti inghiti si ca vi se pare asa un intuneric eretic si sectant, Duhul ce iese din gura Lui.

Citat:
Noi iti zicem cu toata puterea ca esti demonizat si iesit din Biserica, condamnat de Biserica.
Voi pripitii? Care voi? Voi care lepadati pe Capul Bisericii Ortodoxe sustinadn ca e demon sau satana? Care voi?

Citat:
Esti surd si orb si mut.
Ti se pare asta? Inseamna ca negi evidenta. Esti un negationist ipocrit care in ciuda faptului ca sta de vorba cu mine de cateva luni sustine ca-s orb si surd si mut! Penibil!


Citat:
Nu auzi ce ti se zice, nu vezi ce ti se scrie si nu poti marturisi cu adevarat adevarul.
Adevarul Adevarat n-are nevoie de marturisitori, eu marturisesc doar ca e de ravnit a crede in Adevar. Bine ar fi sa si cred pana la sfarsit in Hristos-Cuvantul asa cum cred si in ortodoxie.


Citat:
Marturisesti o secta condamanta de BOR. ESTI SECTAR CONDAMANT.
Tu crezi in circulara BOR si osandirea pripita inchizitoriala, eu cred ce am vazut, auzit, si am inteles ca e de la Dumnezeu.

Nu sunt sectar condamnat caci cine a condamnat pe ei insisi s-au condamnat caci Dreptul Judecator abea acum dupa 2000 de ani pregateste poporul Sau si omenirea pentru judecata! Pana acum a venit doar sa caute oaia pierduta si nu sa osandeasca pe cineva deci cei ce au osandit au calcat toate Canoanele Ortodoxe.

Canoanele nu sunt facute spre osandire ci spre indreptarea credinciosilor!

Osandind si crezand in circulara pe tine te condamni oricat susti ca eu as fi un osandit.

Ti-am mai zis ca nu-s dator sa cred si sa ascult si sa urmez neascultarea si necredinta unora oricat ar fi de mari in functie! Nu poti elimina acel PRECUM din porunca Domnului! A zis sfantul Ap. Pavel: Fiti urmatorii mei in ceea ce sunt si eu urmator al lui Hristos si nu va apucati sa prigoniti BISERICA asa cum am prigonit-o eu!

Pricepi?

Deci nu sunt dator sa prigonesc Cele 7 Tr.Ap. si pe Hristos-Cuvantul si daca mi-ar cere un inger din cer ca stie el ca e alta evanghelie si alta Mesie.

Iisus Hristos e Cuvantul lui Dumnezeu. Ioan si cu mine avem acelasi Dumnezeu!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 19:44:58.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare