Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 29.07.2010, 23:35:18
zorobabel zorobabel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2010
Mesaje: 231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raul Ortodox Vezi mesajul
Toti suntem oile lui Hristos si fiecare oaie pacatuieste.Lupii pe care ii numesti tu sunt oile ratacite care nu au cunoscut adevarul.
Deci Hristos s-a rastignit pentru oile lui iar oile ratacite pot in orice clipa sa se intoarca la credinta.
Cum adica lupii sunt oile ratacite? Oile ratacite sunt oi nu lupi. Un om care nu a cunoscut adevarul nu are cum sa fie oaie, omul se naste cu o natura pacatoasa, si doar prin credinta devine oaie din turma. Ori el necunoscand adevarul e la stadiul de lup.

Citat:
În prealabil postat de Raul Ortodox Vezi mesajul
Inca ceva. De ce te consideri tu si marea majoritate dintre sfintii "pocaiti" mantuiti?
Deoarece Hristos da asigurari in acest sens. Ce inseamna pentru tine versetele astea care apar in 1 Ioan cap 5:
"Cel ce are pe Fiul are viața; cel ce nu are pe Fiul lui Dumnezeu nu are viața.
Acestea am scris vouă, care credeți în numele Fiului lui Dumnezeu, ca să știți că aveți viață veșnică.

Sau acestea care se regasesc in Ev dupa Ioan:
"Oile Mele ascultă de glasul Meu și Eu le cunosc pe ele, și ele vin după Mine.
Și Eu le dau viață veșnică și nu vor pieri în veac, și din mâna Mea nimeni nu le va răpi. "

Nu ti se par ca ar fi asigurari ca cei ce sunt ai lui Hristos sunt mantuiti?

Citat:
În prealabil postat de Raul Ortodox Vezi mesajul
Caci Hristos spunea ca "cine va rezista pana la sfarsit va fi mantuit.
Romani 14:10-12 spune: “Căci toți ne vom înfățișa înaintea scaunului de judecată al lui Hristos… Așa că fiecare din noi are să dea socoteală despre sine însuși lui Dumnezeu.”
Judecata pentru un crestin inseamna , ca sa folosesc termeni omenesti, achitarea,deoarece Hristos a fost cel care platit pretul pentru cei care sunt ai Lui. Pentru cei care nu sunt ai Lui faptele lor(pacatele) ii vor condamna la iad.

Citat:
În prealabil postat de Raul Ortodox Vezi mesajul
Deci tu daca acum esti mantuit nu vei mai merge la judecata? Nu simti o nota de mandrie in tine?
N-ai pic de smerenie in tine!
Ba merg la judecata numai ca pentru mine a platit Hristos pretul.
Nu simt absolut nici o nota de mandrie, deoarece nu ma consider mantuit prin propriile merite ci prin meritul lui Hristos. Unde e deci mandria?
Daca pt tine a fi smerit inseamna sa recunosc o minciuna(ca nu sunt mantuit) atunci da, nu sunt smerit.
  #202  
Vechi 29.07.2010, 23:42:13
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
asta denota faptul ca tu nu intelegi nasterea din nou. Un om care si-a pus increderea in Hristos e un om nou, face fapte bune pentru ca este un om nascut din nou. Tu crezi ca atunci cand Domnul iti da mantuirea ,El te lasa acelasi om pacatos? Ceea ce descrii tu implica ca un om a fost mantuit dar Dumnezeu nu l-a schimbat ceea ce e fals. Sf Scriptura invata ca omul cand e mantuit Dumnezeu incepe sa il schimbe. Poate ar trebui sa studiezi mai mult lucrurile astea si sa intelegi despre ce e vorba.

A crede in Hristos si a ma boteza nu sunt simple ritualuri care le fac si gata, am facut pactul. A crede in Hristos inseamna a-i urma invataturile. Si un om se vede daca a fost mantuit dupa roadele pe care le aduce, roade care sunt descrise in Galateni 5.
Tu daca te casatoresti, faci un act, tu crezi ca asta e casatoria? Doar un act si gata, fiecare cu viata lui?Sau prin declaratia respectiva tu iti exprimi dragostea si actul respectiv nu face altceva decat sa oficializeze acest lucru.
Asa e si cu omul care se increde in Hristos, nu e un simplu act, ci e o declaratie urmata de o viata intreaga de traire cu Hristos.
Numai ca problema este ca adevarata viata in Hristos nu este posibila in afara Bisericii Sale si in afara Sfintelor Taine, ori voi sectarilor tocmai asta incercati sa faceti !! Asa-zisa voastra viata crestina este in realitate una falsa datorita considerentelor specificate, ea este doar o tentativa de a muta centrul vietii crestine, care este Hristos si Sfanta Lui Biserica, in alta parte, adica sectele voastre lipsite de binecuvantare de la Dumnezeu. Faptul ca Dumnezeu va ingaduie, asta nu inseamna ca lucrurile pe care le faceti voi chiar si sunt dupa voia Lui; bunaoara Dumnezeu a ingaduit lucruri mult mai grave ca de exemplu razboaiele mondiale, totalitarismele colectiviste, torturile din puscariile comuniste, etc. Dar ingaduinta pe care o manifesta Dumnezeu fata de toate sectele "crestine" nu implica si faptul ca voi si faceti voia lui Dumnezeu; cu alte cuvinte, sunteti niste tolerati !!

Asa-zisa voastra viata "crestina" este de fapt doar o amagire, un surogat de viata crestina, un fenomen mort sufleteste datorita lipsei sfintelor taine si a lucrarii reale (nu inchipuite !!) a Duhului Sfant in sufletele credinciosilor ! Asa cum foarte bine spunea Sfantul Nicolae Cabasila, nu exista viata crestina reala, autentica, adevarata, in afara sfintelor taine !! Restul de pretinsa viata crestina este de fapt un fenomen amputat, lipsit de viata reala, si asta datorita lipsei puterii reale de sfintire, lipsei harului Duhului Sfant, lipsei sfintelor taine, si in special a sfintei euharistii care il transmite pe Hristos Cel Inviat credinciosilor care sunt adunati in Trupul Sau Mistic, Biserica.

Sectele "crestine", pe langa "bunele intentii" pe care le pretind a le avea mai ales in fata celor naivi, reprezinta de fapt, in special in ceea ce priveste Rumania si celelalte tari in care Biserica Ortodoxa este mai raspandita, un cal troian folosit de mari grupuri oculte anti-crestine, implantat in aceste "terenuri" pentru a ataca si a slabi sau chiar de a distruge adevarata Biserica a lui Hristos, anume Sfanta Biserica Ortodoxa !! Asta este durerosul adevar care se ascunde in spatele "bunelor intentii" ale sectarilor "crestini" !! Adevaratul lor scop este de a propovadui un alt Hristos decat Cel propovaduit de Sfanta Biserica, asa incat sa rupa cat mai mult Trupul lui Hristos, Biserica Ortodoxa. Bineinteles ca aceste scopuri nu sunt comunicate sectarilor, poate doar celor cu scaune foarte inalte si aflati in afara spatiilor ortodoxe, in strainatate, si sunt foarte bine ascunse si ocultate asa incat oamenii sa creada ca "intentiile bune" (adica malefice) chiar si sunt intentii bune !! Nu intamplator au fost si sunt atatia parinti duhovnicesti care au acuzat sectele "crestine" de inainte-mergatori ai antihristului, tocmai datorita faptului ca, culmea, sub chiar masca propovaduirii lui Hristos, se ascunde lupta care se duce impotriva adevaratei pastratoare a Traditiei Crestine si a Vietii Crestine, anume Sfanta Biserica Ortodoxa !! Deasemenea, nu intamplator aceste atacuri s-au desfasurat foarte aprig in anii de dupa evenimentele din 1989, cand Rumania si alte tari majoritar ortodoxe trecusera prin totalitarismul comunist, iar adevarata viata crestina a fost pur si simplu vlaguita, rastignita, atacata, haituita de puterile intunericului manifestate prin totalitarismele ateiste !!! Acest moment a fost bine calculat de grupurile oculte care sprijina sectele "crestine" in atacarea si a ceea ce a mai ramas din Sfanta Biserica a lui Hristos, asa incat sa stearga, daca ar putea, locul pe care Dumnezeu Si L-a ales, anume Sfanta Biserica Ortoodoxa, pentru dreapta si placuta pomenire si cinstire a Numelui Sau !! Nu intamplator, sectele "crestine" permanent au atacat Sfanta Biserica Ortodoxa, poate la inceput mai virulent decat o fac acuma, cand au reusit deja sa isi castige naivi de partea lor, si asta tocmai datorita faptului ca sectele nu au venit cu gandul de a Il propovadui pe adevaratul Hristos (lucru pe care ei nu il pot face, oricat s-ar chinui si s-ar screme si oricate scene lacrimogene si sentimentaliste si pietiste ar face pentru amagirea celor slabi de inger, naivi, creduli !!!), ci cu scopul de a propovadui un Hristos fals, ciuntit, "sectar" si de dezlocui prin forta adevaratul spatiu de propovaduire a adevaratului Hristos si a adevaratei vieti crestine, anume Sfanta Biserica Orotodoxa !!! Asta este adevaratul scop ocult, ascuns, ocultat, diavolesc, antihristic, antieclesial, care se ascunde in spatele "bunelor intentii" ale sectelor "crestine", iar realitatea dovedeste cu asupra de masura acest lucru !!! De aceea chiar si Hristos a avertizat pe apostoli ca in vremurile din urma vor veni multi propovaduitori mincinosi care se vor pretinde ca sunt de la Hristos, insa in realitate sunt slujitori ai altor forte, idoli, etc !!! Asta este adevaratul adevar care se ascunde in spatele "evanghelizarilor", "vorbirilor in limbi", "proorociilor", etc pe care le aduc in fata sectele "crestine" spre a ii insela pe cei care nu sunt intariti in credinta, pe cei naivi, creduli, usor impresionabili, usor manipulabili, impulsivi, sau insetati de putere si de afirmare, pe care nu le-au capatat sau nu le-ar fi capatat sau nu au avut rabdare sa le capete in Biserica lui Hristos !!!

IOANICHIE BALAN : Comunismul si evreii , “ TRAIM VREMURI APOCALIPTICE “ – video
http://saccsiv.wordpress.com/2009/01...2%80%93-video/

PARINTELE ILIE CLEOPA
http://www.ortodoxmedia.com/dn/0433/...xmedia.com.wma
http://www.youtube.com/watch?v=bMGsuG2I2e4

Last edited by kesarion_breb; 30.07.2010 at 00:09:25. Motiv: completare
  #203  
Vechi 30.07.2010, 09:20:38
cuvant cuvant is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.10.2008
Mesaje: 89
Implicit Hristos a inviat

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Numai ca problema este ca adevarata viata in Hristos nu este posibila in afara Bisericii Sale si in afara Sfintelor Taine, ori voi sectarilor tocmai asta incercati sa faceti !! Asa-zisa voastra viata crestina este in realitate una falsa datorita considerentelor specificate, ea este doar o tentativa de a muta centrul vietii crestine, care este Hristos si Sfanta Lui Biserica, in alta parte, adica sectele voastre lipsite de binecuvantare de la Dumnezeu. Faptul ca Dumnezeu va ingaduie, asta nu inseamna ca lucrurile pe care le faceti voi chiar si sunt dupa voia Lui; bunaoara Dumnezeu a ingaduit lucruri mult mai grave ca de exemplu razboaiele mondiale, totalitarismele colectiviste, torturile din puscariile comuniste, etc. Dar ingaduinta pe care o manifesta Dumnezeu fata de toate sectele "crestine" nu implica si faptul ca voi si faceti voia lui Dumnezeu; cu alte cuvinte, sunteti niste tolerati !!

Asa-zisa voastra viata "crestina" este de fapt doar o amagire, un surogat de viata crestina, un fenomen mort sufleteste datorita lipsei sfintelor taine si a lucrarii reale (nu inchipuite !!) a Duhului Sfant in sufletele credinciosilor ! Asa cum foarte bine spunea Sfantul Nicolae Cabasila, nu exista viata crestina reala, autentica, adevarata, in afara sfintelor taine !! Restul de pretinsa viata crestina este de fapt un fenomen amputat, lipsit de viata reala, si asta datorita lipsei puterii reale de sfintire, lipsei harului Duhului Sfant, lipsei sfintelor taine, si in special a sfintei euharistii care il transmite pe Hristos Cel Inviat credinciosilor care sunt adunati in Trupul Sau Mistic, Biserica.

Sectele "crestine", pe langa "bunele intentii" pe care le pretind a le avea mai ales in fata celor naivi, reprezinta de fapt, in special in ceea ce priveste Rumania si celelalte tari in care Biserica Ortodoxa este mai raspandita, un cal troian folosit de mari grupuri oculte anti-crestine, implantat in aceste "terenuri" pentru a ataca si a slabi sau chiar de a distruge adevarata Biserica a lui Hristos, anume Sfanta Biserica Ortodoxa !! Asta este durerosul adevar care se ascunde in spatele "bunelor intentii" ale sectarilor "crestini" !! Adevaratul lor scop este de a propovadui un alt Hristos decat Cel propovaduit de Sfanta Biserica, asa incat sa rupa cat mai mult Trupul lui Hristos, Biserica Ortodoxa. Bineinteles ca aceste scopuri nu sunt comunicate sectarilor, poate doar celor cu scaune foarte inalte si aflati in afara spatiilor ortodoxe, in strainatate, si sunt foarte bine ascunse si ocultate asa incat oamenii sa creada ca "intentiile bune" (adica malefice) chiar si sunt intentii bune !! Nu intamplator au fost si sunt atatia parinti duhovnicesti care au acuzat sectele "crestine" de inainte-mergatori ai antihristului, tocmai datorita faptului ca, culmea, sub chiar masca propovaduirii lui Hristos, se ascunde lupta care se duce impotriva adevaratei pastratoare a Traditiei Crestine si a Vietii Crestine, anume Sfanta Biserica Ortodoxa !! Deasemenea, nu intamplator aceste atacuri s-au desfasurat foarte aprig in anii de dupa evenimentele din 1989, cand Rumania si alte tari majoritar ortodoxe trecusera prin totalitarismul comunist, iar adevarata viata crestina a fost pur si simplu vlaguita, rastignita, atacata, haituita de puterile intunericului manifestate prin totalitarismele ateiste !!! Acest moment a fost bine calculat de grupurile oculte care sprijina sectele "crestine" in atacarea si a ceea ce a mai ramas din Sfanta Biserica a lui Hristos, asa incat sa stearga, daca ar putea, locul pe care Dumnezeu Si L-a ales, anume Sfanta Biserica Ortoodoxa, pentru dreapta si placuta pomenire si cinstire a Numelui Sau !! Nu intamplator, sectele "crestine" permanent au atacat Sfanta Biserica Ortodoxa, poate la inceput mai virulent decat o fac acuma, cand au reusit deja sa isi castige naivi de partea lor, si asta tocmai datorita faptului ca sectele nu au venit cu gandul de a Il propovadui pe adevaratul Hristos (lucru pe care ei nu il pot face, oricat s-ar chinui si s-ar screme si oricate scene lacrimogene si sentimentaliste si pietiste ar face pentru amagirea celor slabi de inger, naivi, creduli !!!), ci cu scopul de a propovadui un Hristos fals, ciuntit, "sectar" si de dezlocui prin forta adevaratul spatiu de propovaduire a adevaratului Hristos si a adevaratei vieti crestine, anume Sfanta Biserica Orotodoxa !!! Asta este adevaratul scop ocult, ascuns, ocultat, diavolesc, antihristic, antieclesial, care se ascunde in spatele "bunelor intentii" ale sectelor "crestine", iar realitatea dovedeste cu asupra de masura acest lucru !!! De aceea chiar si Hristos a avertizat pe apostoli ca in vremurile din urma vor veni multi propovaduitori mincinosi care se vor pretinde ca sunt de la Hristos, insa in realitate sunt slujitori ai altor forte, idoli, etc !!! Asta este adevaratul adevar care se ascunde in spatele "evanghelizarilor", "vorbirilor in limbi", "proorociilor", etc pe care le aduc in fata sectele "crestine" spre a ii insela pe cei care nu sunt intariti in credinta, pe cei naivi, creduli, usor impresionabili, usor manipulabili, impulsivi, sau insetati de putere si de afirmare, pe care nu le-au capatat sau nu le-ar fi capatat sau nu au avut rabdare sa le capete in Biserica lui Hristos !!!

IOANICHIE BALAN : Comunismul si evreii , “ TRAIM VREMURI APOCALIPTICE “ – video
http://saccsiv.wordpress.com/2009/01...2%80%93-video/

PARINTELE ILIE CLEOPA
http://www.ortodoxmedia.com/dn/0433/...xmedia.com.wma
http://www.youtube.com/watch?v=bMGsuG2I2e4
Zorobabel te asteptam cu mare drag in biserica ortodoxa.
Doamne ajuta
  #204  
Vechi 30.07.2010, 10:57:43
zorobabel zorobabel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2010
Mesaje: 231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Numai ca problema este ca adevarata viata in Hristos nu este posibila in afara Bisericii Sale si in afara Sfintelor Taine, ori voi sectarilor tocmai asta incercati sa faceti !!
Cine a zis ca suntem in afara Bisericii sale? Biserica e formata din cei credinciosi, indiferent de confesiune. Biserica nu e formata in exclusivitate din membrii BO iar lucrul asta se pare ca tu nu il intelegi.

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Asa-zisa voastra viata crestina este in realitate una falsa datorita considerentelor specificate, ea este doar o tentativa de a muta centrul vietii crestine, care este Hristos si Sfanta Lui Biserica, in alta parte, adica sectele voastre lipsite de binecuvantare de la Dumnezeu.
viata mea crestina nu e falsa. stii tu roadele mele ca sa afirmi asta? Centrul vietii crestine este Hristos, si Hristos e cel care binecuvinteaza pe cei ce se incred in ei.
  #205  
Vechi 30.07.2010, 11:36:19
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
Cine a zis ca suntem in afara Bisericii sale? Biserica e formata din cei credinciosi, indiferent de confesiune. Biserica nu e formata in exclusivitate din membrii BO iar lucrul asta se pare ca tu nu il intelegi.



viata mea crestina nu e falsa. stii tu roadele mele ca sa afirmi asta? Centrul vietii crestine este Hristos, si Hristos e cel care binecuvinteaza pe cei ce se incred in ei.
Domnule Zorro, si martorii lui Iehova pretind ca sunt Biserica lui Dumnezeu ! Eu, daca nu stiu din ce "confesiune crestina" faci parte, nu am cum sa iti explic anumite lucruri. De exemplu, de unde stiu eu ca nu esti vreun "martor" ?

Pe de alta parte, ti-am mai spus si iti repet: sfantul Nicolae Cabasila a spus foarte clar ca nu exista viata crestina adevarata in afara sfintelor taine, care sunt administrate si traite in Sfanta Biserica Ortodoxa. Asa-zisul crestinism al sectelor este doar o imitatie nereusita si mincinoasa a crestinismului, asa-zisa viata crestina a sectarilor este doar una simbolica, iar nu reala !!!
  #206  
Vechi 30.07.2010, 13:38:23
zorobabel zorobabel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2010
Mesaje: 231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Domnule Zorro, si martorii lui Iehova pretind ca sunt Biserica lui Dumnezeu ! Eu, daca nu stiu din ce "confesiune crestina" faci parte, nu am cum sa iti explic anumite lucruri. De exemplu, de unde stiu eu ca nu esti vreun "martor" ?
In primul rand ca martorii nu cred ca Hristos e Fiul lui Dumnezeu. Martorii nu sunt crestinii deoarece neaga divinitatea lui Hristos.

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Pe de alta parte, ti-am mai spus si iti repet: sfantul Nicolae Cabasila a spus foarte clar ca nu exista viata crestina adevarata in afara sfintelor taine, care sunt administrate si traite in Sfanta Biserica Ortodoxa. Asa-zisul crestinism al sectelor este doar o imitatie nereusita si mincinoasa a crestinismului, asa-zisa viata crestina a sectarilor este doar una simbolica, iar nu reala !!!
Acele taine despre care vorbesti sunt si in bisericile NP: cununia religioasa, botezul etc.
Nu stii tu cum e viata unui crestin ca sa spui ca nu e reala. Schimbarea pe care o aduce Hristos e reala, si roadele se vad.
  #207  
Vechi 30.07.2010, 15:20:08
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
In primul rand ca martorii nu cred ca Hristos e Fiul lui Dumnezeu. Martorii nu sunt crestinii deoarece neaga divinitatea lui Hristos.



Acele taine despre care vorbesti sunt si in bisericile NP: cununia religioasa, botezul etc.
Nu stii tu cum e viata unui crestin ca sa spui ca nu e reala. Schimbarea pe care o aduce Hristos e reala, si roadele se vad.
Voi nu aveti nici o taina, ce sa mai vorbim de sfinte taine !! Singura voastra taina, si pe care o tineti ocultata de ochii adeptilor vostri plini de naivitate si de credulitate, este ca sunteti inaintemergatori ai anti-hristului, ca sunteti niste propovaduitori mincinosi ai lui Hristos, niste cristosi si prooroci mincinosi, niste prefacuti, niste sarlatani religiosi, niste vanzatori de iluzii pentru cei care vor sa vi le cumpere !! Asa-zisele "roade" ale misiunii nu sunt decat, asa cum v-am mai si spus, exceptiile care confirma regula: anume "roadele" pe care le fluturati pe dinaintea ochilor unor naivi asa incat sa muste momelile pe care le aruncati lor cu multa viclenie !! Pai daca dracul ar veni de la inceput cu iadul, cine naiba crezi ca s-ar mai duce dupa el ?? Asa, aducand in fata niste pretinse "roade" pretinde ca are cu ce sa isi sustina "bunele intentii" asa incat sa ii traga pe fraieri in mreaja lui !! Adevaratele roade ale misiunilor sectare o sa se vada mai tarziu si la noi, pentru ca in Occident duhul sectar a ajuns la performante mari, avand in vedere miscarile "harismatice" si toate miscarile "duhurilor sfinte", destramarea Bisericii Latine in n-spe mii de secte protestante si neoprotestante !! Dezbinarea continua si amagirea: astea sunt adevaratele roade ale sectarismului "crestin" !! Iar pe de alta parte, avand in vedere pretentiile a tot felul de secte, asa cum voi va pretindeti ca "traiti" si "credeti" dupa Biblie, asa si Martorii lui Iehova pretind ca tin Biblia; tu poti sa ii contrazici cat vei vrea, pentru ca ei o sa iti dea cu biblia lor masluita in cap !! Acesta este adevaratul rod al aberatiilor protestante si neoprotestante cu privire la autoritatea privind studiul si interpretarea Sfintei Scripturi; cu privire la dispretul bolnav fata de Sfanta Traditie a Bisericii lui Hristos !! Si alti neoprotestanti "biblici", "apostolici", "primari", ba chiar "tremuratori" fac parte din aceeasi gasca cu a martorilor lui Iehova, numai ca voi nu ati avut parte inca de descreierati si mincinosi care sa ajunga la nivelul parintilor miscarii "martorilor" !!
  #208  
Vechi 30.07.2010, 16:08:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Ce mai discuții „frumoase” și fructuase... și pline de artă... Ce-Artă? Păi artă marțială.

Tot înainte mândrii prizonieri... pardon, spionieri.

Last edited by vsovivi; 30.07.2010 at 16:25:58.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din minune in minune,Cristian vrea sa devina preot. tigerAvalo9 Intamplari adevarate 4 20.12.2012 12:22:21
Un preot a fost înjunghiat mortal la Focsani ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 63 23.06.2012 15:50:29
Un preot din Focsani a fost injunghiat Simply_me Preotul 23 19.06.2012 17:54:57
Ion Creanga - preot ortodox maria32 Generalitati 4 11.06.2010 00:02:09