Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 12.10.2021, 14:44:05
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de moroco
Lumina lumineaza in intuneric si intunericul nu a cuprins-o!

Cele 7 Trambite sunt:

1. Preotul Iosif Trifa, Traian Dorz și Oastea Domnului și publicațiile creștine: Lumina Stelelor, Iisus Biruitorul și altele.

2. Ciobănașul Petrache Lupu și Moșul Dumnezeu de la Maglavit și Salcia Plîngătoare, manastirea construita.

3. Părintele văzător mare proooroc Arsenie Boca cu ucenicii Nil Dorobantu si sora Zamfira, mănăstirea Prislop și biserica pictată de la Drăgănescu.

4.5. Părintele Ioan Iovan și Maica Sora Veronica de la Vladimirești. Ambii au făcut pușcărie pentru Hristos iar apoi părintele a pus temelia mănăstirii de la Recea fiind plin de puterea smereniei.

6.7. Sf. Verginica (Virginia), apoi sora ei Maria ca o punte de trecere și acum la sfîrșit Maica Mihaela și preotul Nicușor care citește Cuvîntul pus în format audio pe site.

Fireste ca nu putem uita nici pe marii preoti si duhovnici ca Dumitru Staniloaie si fiica lui monahie care am impresia ca mai traieste caci am schimbat 2-3 cuvinte nu demult in fata bisericii, sau pe parintii Nicolae Stainhart, Iustin Parvu, Galeriu, Papacioc, Cleopa, Fageteanu, Anania si multi altii. Aveti incredere, nu fiti lasi, nu va fie frica, intrati pe linkuri si cititi despre cele 7 Trambite .

Nimeni nu are dreptul sa puna obroc peste Lumina.
Salut. Ce insemnatate au pt tine aceste trambite si de ce le spui asa?
Dragul meu coleg si frate, multumesc de intrebare.

Pai insemnatatea LOR este ca Apocalipsa se afla in desfasurare din moment ce prin Trambite se sufla Cuvantul lui Dumnezeu pentru intreaga omenire, ca sa auda nu numai mortii de dincolo ci si intreaga faptura si omenire.

Pentru mine si pentru oricine au aceiasi insemnatate, MESAJUL lor e de la Dumnezeu, nu de la oameni. Toti preotii de peste tot vorbesc din carti si de la invatatura si te invata asa cum cred ei ca simt prin Har de la Duhul dar prin Trambite este suflat CUVANTUL de la DUMNEZEU si este scris in Carte exact asa cum acum mii de ani se scriau cartile proorocilor prin DICTARE de sus de la Dumnezeu.

Le spun Trambite caci ele sunt asa ca niste DUDE, ca niste TEVI, ca niste TULNICE, ca niste intrumente de suflat dar ele sunt asa facute ca sa auda cat mai multi, toata lumea daca s-ar putea, toata faptura.

Acesta Trambite sunt sfinte si prin ele s-au facut minuni incontestabile si semne mari tuturor oamenilor pentru ca oricine sa poata sa creada usor si simplu.

Asupra lor s-a revarsat MILA lui Dumnezeu si prin Mesajul lor Dumnezeu ne carmuieste cu un toiag de fier, Cuvantul care este adevarul Adevarat si Mangaietorul sfintilor si parintilor.

Aceste Trambite (feciori sau fecioare) sunt fii Celei mult prigonite si batjocurite, Femeia-Dumnezeu, Femeia lui Dumnezeu, Fecioara Muntelui Carmel si fica Muntelui Hor-Or.

Deci Cele 7 Tr.Ap. sunt vrednice de crezare si de urmat marturisirea si viata lor exemplara caci sunt modele de Credinta si umilinta aflate in mana Domnului Iisus, asa ca niste butasi de Vie de cel mai bun soi din Via Cereasca a Domnului.

Ucenicii lor sunt sfintii strugurasi, dulci foarte si buni la extrem si care dau aroma si gust vietii duhovnicesti si vietii vesnice.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 14:52:05.
Reply With Quote
  #152  
Vechi 12.10.2021, 15:01:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Ideea de la care s-a plecat este luata din Apocalipsa.
https://www.gotquestions.org/Romana/...te-potire.html
Numai ca în textul biblic simbolul celor 7 trâmbițe este luat din Vechiul Testament, avea o bogata semnificatie cu care o comunitate iudeo-crestină era familiarizata. Ulterior, în istoria sectologiei,, sensul originar s-a pierdut iar tema a fost practic remodelata conform unor conceptii care, adeseori, sunt stranii si rupte din contextul initial al textului.

Este o eroare fundamentala în sectologie, profetiile biblice sunt scoase din contextul lor istoric si întelesul lor initial si sunt îmbrăcate în hainele unor interpretări care le videaza de orice înteles conceput de autor, devenind copii stranii ale unor frici sau psihoze moderne. Baza erorii sta în tratarea dezechilibrata a spiritului apocaliptic, mereu cu acelasi final: false profetii cu neîmplinire certa.

Cum s-a nascut eroarea: primele generatii de crestini au crezut cu tarie in revenirea Domnului intr-un viitor foarte apropiat, chiar in timpul vietii lor. Practic tot NT da marturie despre aceast gen de abordare. In momentul in care au realizat ca revenirea s-ar putea sa nu fie atat de rapida si-au recalibrat asteptarea, pregatindu-se de un drum de anduranta, pe termen lung. Evident ca in acest context si spiritul apocaliptic specific primelor comunitati s-a schimbat, dintr-unul radical pe termen scurt intr-unul cu pogoraminte pe termen mediu si lung. Cred ca Didahia contine dovezi despre acesta tranzitie graduala si lina. In ciuda multor critici primele comunitati crestine nu au cazut in dezamagire cu privire la o neimplinire rapida a Intoarcerii ci au privit cu discernamant duhovnicesc si echilibru la realitatea istorica. In istoria crestinismului au existat miscari sau indivizi care dorind o traire mult mai radicala decat media obisnuita au reinviat acel spirit apocaliptic pe termen scurt dar uitand sa se uite si cum l-au dezvoltat crestinii ulterior. Un spirit apocaliptic pe termen scurt cere o traire radicala diferita de o traire crestina medie si de aici senzatia de radicalism. Istoria insa nu are mila de asa ceva, aproape toate miscarile de acest gen au suferit dezamagirea neimplinirii propriilor profetii. Ulterior, ca sa nu se desfiinteze, le-au modificat si remodelat si pe acestea. Povestea nu este deloc noua, si in iudaismul dinainte si din timpul vietii Mantuitorului existand aceasta situatie. ESte in general valabila cam in toate religiile monotesite cu diferente.

Din punctul meu de vedere ultimii descendenti reali ai acelei simbioze originale dintre spiritul apocaliptic radical si durata istoriei, dintre ideea ca Dumnezeu este drept si doreste invingerea raului si durata timpului efectiv de implinire istorica sunt calugarii ortodocsi.
Nu incerca sa intaresti scepticismul si inutilitatea, aflarea credinciosilor pe o cale de disparitie, a tuturor Apocalipticilor , inultilitatea si ”realitatea” ta ca cica Domnul lor zaboveste prea mult si nu mai vine.

Pai si sf. Ap. Pavel a fost un Apocaliptic!!! Nici pe el nu-L crezi? El a vorbit de Trambite!

Nu te imbata deci cu apa chioara... Domnul este aproape... S-a suflat deja prin primele 6 Trambite si acum se sufla prin a 7-a, de 100 de ani sufla Domnul prin Trambitele Apocaliptice si de 65 de ani sufla Cuvantul lui Dumnezeu prin Trambita a 6-a si a 7-a care este insusi Domnul!

Nu puteti crede caci va poticniti in circulara interna si ca sa va dea apara la moara dracilor vedeti ca precis o sa-i declare sfinti pe Cleopa si Papacioc numai ca sa-si intareasca cel rau minciuna si necredinta in voi, ca sa va duceti la fund cu pupincurismul idolilor lumii cu tot.

De ce nu puteti voi citi si va convinge unde se afla adevarul Adevarat?

De ce aveti nevoie de circulara ca sa fiti voi siguri ca ala e adevarul?

Nu pricepeti ca ala e adevarul satanei si al lui antihrist infiltrat in ortodoxie?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 15:05:10.
Reply With Quote
  #153  
Vechi 12.10.2021, 15:11:59
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Lightbulb

Stai liniștit, Arsenie Papacioc avea o inteligenta teologica inaccesibila la nivel de nip cu scara prin pădure.
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #154  
Vechi 12.10.2021, 15:23:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci imi propui sa ascult parerea ta de "credncios habotnic NIPist, mai credincios decat oricare altul, pentru care Biserica e doar o adunatura rea de comunisti, rai care au condamnat NIP".
Iti propun sa nu mai minti, sa nu ma mai haituiesti, sa nu mai prigonesti Trambitele Apocaliptice si sa nu te mai dai victima agresand si rapind altora posibilitatea de a crede si a intelege.

Citat:
Adica tu esti bun pentru ca... nu esti din Biserica, si Biserica e rea...
Adica eu sunt bun caci te invat ortodoxia pe cand tu practici lumea imbracat in haina de oaie numind-o ortodoxie.

Citat:
Moroncele, nu scoti decat demagogie si injuratura la adresa Bisericii.
Nu injur pe nimeni, nu te mai prefa ca biserica e victima injuraturilor mele. Nu am injurat pe nimeni ci faptele lor vorbesc, cei din BOR care au fost colaborationisti, ipocriti, rapitori, exclusivisti, bordelatori, securisti, informatori, labari, judecatori pe dos sfarsind prin a condamna pe Iisus Hristos-Cuvantul in ciuda faptului ca pe El si Evanghelia Lui o propovaduieste ortodoxia, ei singuri s-au injurat si sunt victimele propriilor fapte, nici intrun caz nu eu i-am injurat si ata nu eu te injur ci tu ma injur si ma faci nebun si drac si tot ce e mai rau deci eu ar fi sa fiu victima asa cum victime au fost cei osanditi pe nedrept, exclusi, etichetati, batjocuriti, etc!

NU e invers cu minti tu sustindand ca injur pe cineva!
Sunt ortodox si am apreciat toti ierarhii BOR, de la Teoctist si Daniel pana la ultimul preot si nu am de ce sa injur pe cineva! N-am de ce. Daca sunt unii care au gresit, n-au decat sa se pocaiasca. Dar ortodoxia intreaga este impreuna cu Legea si proorocii si impreuna cu Cuvantul lui Dumnezeu si Cele 7 Tr.Ap.

Citat:
Gura mai mica hulitor profesionist.
Nu te mai da victima hulelor mele caci tu esti cel ce ma hulesti nonstop! Tu ai facut o forma de teologie ratata incat ai ajuns hulitor diversionist si profesionist.

Citat:
Rastalmacirea de care vorbesti este doar prostia ta care refuza sa accepte ca este condamnata de Biserica, de BOR si care injura BOR cu fiecare ocazie pe care o prinde.
Oricati v-ati strange si ati condamna pe Dumnezeu si Cuvantul Lui suflat prin Trambite nu sunteti decat o adunatura de capoSS, asa se numeau in lagarele de exterminare detinutii care colaborau si deveneau calaii celor din temnite ce nu voiau sa cedeze si rabdau pana la sfarsit.... nu vreau sa continui!

Citat:
Satanel valea la secta ta, ca nu ai ce sa cauti pe aici. Pierzi timpul de pomana.
Vezi deci cine e hulitor de profesie? Vezi cine prigoneste si face exclusivism?
Nu te mai da victima si nici nu-i considera victimele victimelor lor pe cei ce osandesc, rapesc, persecuta, distrug, pun obroc peste lumina si rescriu evidenta prin stiri lansate la radio erevan.

Citat:
Pacat ca adminii dorm, ca altfel erai zburat de mult.
In mod normal, tu ai fi de bannat. Eu nu cer asta, nu-s bordelator raportor, nu-s martoloz martafoi turcificat ce slujeste pasa si talibanizmul!


Citat:
Eu iti faceam o interdicitie "lifetime". Adica daca intrai pe forum anuntam politia a infractiune, si puneam mesaj explicit ca nu ai voie.
Care era infractiunea?

Ca-s ortodox si ca cred in ortodoxie dar cred si in Cele 7 Tr.Ap. asa cum este prevazut la Apocalipsa si de aia sunt de infierat si exclus?

Care-i infractiunea? Minciunile tale ca injur BOR?

Care-i infractiunea ca te iert si nu te mint nici pe tine nici pe ceilalti forumisti?

Care-i infractiunea? Ca nu cred in circulara BOR? Pai e o circulara satanista ce slujeste lui antihrist!

Daca voi tineti cu lumea lui antihrist pe care o slujeste Ewald Frank-enstain inseamna ca eu sunt infractorul?

Pai antihrist a furat mereu locul Domnului si toate Cele ale Sale si s-a auto-inscaunat pe sine si aia e spurcaciunea pustiirii la loc sfant, pacate facute in joc, in inchipuire, asa ca un fel de actor devenit idol.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 15:27:14.
Reply With Quote
  #155  
Vechi 12.10.2021, 15:38:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Stai liniștit, Arsenie Papacioc avea o inteligenta teologica inaccesibila la nivel de nip cu scara prin pădure.
Adica il lauzi lovind in NIP?

Pai avea inteligenta si intelepciune, nu neg si Papacioc nu a osandit NIP ci doar a aparat de lume mai tarziu pe mai marii din BOR care au indraznit sa judece si sa osandeasca pe Domnul si culmea, tot ei se bat cu pumnul in piept ca-L cinstesc si-L propovaduiesc ca Fiu al lui Dumnezeu in BOR si in intreaga lume.

Pai cum poti sa-L lauzi cand nu e acasa decat prin poze si icoane, prin Har, iar cand vine in carne si oase sau in Cuvant il rastignesti sau il hulesti sustinand ca nu El graieste?

Prin padure au fost multi sfinti sihastrii, inclusiv Cleopa si Papacioc. Ce stii tu ca e scara?

Vezi ce va uneste? Necredinta si dorinta de a lovi in NIP si in mine ca sa loviti in NIP!

Nu sunteti ortodocsi veritabili caci voi loviti in cine nu cunoasteti doar ca asa v-a bagat in cap circulara.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 15:45:31.
Reply With Quote
  #156  
Vechi 12.10.2021, 15:44:34
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

Supralicitezi dar e normal. Orice grupare marginala de acest tip le induce membrilor ideea ca sunt singuri împotriva tuturor pentru a-și justifica exclusivitatea și pt a le putea cere loialitate și credulitate. Este o schema psihologica probata. Nu sunteți ma asa de importanți sa aibă toată lumea ceva cu voi. Dar nu asta e o problema, de când în grupări de acest tip realismul are vreun cuvânt de spus? :)
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #157  
Vechi 12.10.2021, 15:54:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Supralicitezi dar e normal. Orice grupare marginala de acest tip le induce membrilor ideea ca sunt singuri împotriva tuturor pentru a-și justifica exclusivitatea și pt a le putea cere loialitate și credulitate. Este o schema psihologica probata. Nu sunteți ma asa de importanți sa aibă toată lumea ceva cu voi. Dar nu asta e o problema, de când în grupări de acest tip realismul are vreun cuvânt de spus? :)
Crezi ca jucam poker si ca merg la cacialma?

Sigur ca e la margine dar chiar mai mult e chiar afara din lume pentru ca implinesc ei porunca Domnului: iesiti din lume, lepadati lumea si faradelegile ei!

Nu sunt impotriva nimanui ci iata ca toti, toata lumea e impotriva lor caci lumea prigoneste si distruge ce nu e al ei de frica ca nu cumva sa nu fie slujita ea pentru invesnicirea pacatelor si cruzimilor ei, pentru idolii si faradelegile ei si deci toti cei lumesti prigonesc pe mai micii Domnului care nu mai sunt din lume, in lume, cu lumea, pentru lume.

Pai nu sunt decat un mirean ortodox oarecare care cred si in NIP si nu cred ca cineva mi-ar acorda exclusivitate, loialitate, credulitate cu atat mai mult cu cat asta cere Dumnezeu si nu are de ce sa o ceara oamenii sau credinciosii oarecare ca mine.

Eu nu-s important-exportant insa Mesajul suflat prin Trambitele Apocaliptice este Cel mai Important mesaj de la Adam si pana acum! Este suflata pregatirea poporului lui Dumnezeu in vederea judecatii Lui!

Citat:
Dar nu asta e o problema, de când în grupări de acest tip realismul are vreun cuvânt de spus? :)
Realitatea si realismul... stiu ca ti-e greu sa crezi ca e real si adevarat ca Domnul se vesteste intru venirea Sa sufland prin Cele 7 Tr.Apocaliptice.

E Real, sunt deja 65 de ani de cand sufla Cuvantul si 100 de ani de cand sufla ortodoxia, proorocia, Credinta prin Cele 7 Tr.Ap. implinind Apocalipsa caci cu suflarea gurii Sale il va spulbera pe antihrist, pe satana si pe proorocul mincinos asa cum este SCRIS in Apocalipsa si in Evanghelii!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 16:00:15.
Reply With Quote
  #158  
Vechi 12.10.2021, 16:10:56
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

Moroco pt mine e de ajuns. Bon chance la deziluzie,orice așteptare apocaliptică e valabila la intensitate mare doar pe termen scurt, o ucide apoi banalitatea vieții. Când tu mergi pe genul acesta de abordare îți proiectezi singur o lume mentala care dacă nu își împlinește propriile predicții devine fictiva și îți cade în cap cu tavanul dezamăgirii. Numai bine!
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #159  
Vechi 12.10.2021, 16:49:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Moroco pt mine e de ajuns. Bon chance la deziluzie,orice așteptare apocaliptică e valabila la intensitate mare doar pe termen scurt, o ucide apoi banalitatea vieții. Când tu mergi pe genul acesta de abordare îți proiectezi singur o lume mentala care dacă nu își împlinește propriile predicții devine fictiva și îți cade în cap cu tavanul dezamăgirii. Numai bine!
Multmesc de urare, sa iubesti si sa fii iubit... la iubire duhovniceasca ma refer. Nu e porunca mea ci a Domnului-Iubirea si Credinta!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #160  
Vechi 12.10.2021, 19:16:30
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Cauta-ti posturile in care hulesti Biserica, in care zici ca Biserica este necredincioasa in NIP.

Esti un mitoman profesionist, un demagog.

Ca toti sectari.. Nu recunosti cuvintele pe care tocmai le-ai scris.


Pai cu mincinosii ca tine ce sa maidiscuti?
Reply With Quote
Răspunde