Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 29.06.2021, 16:30:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti o bomba de sectar care se ascunde sub umbrela bor.

Asta o zice un bor intteg si ai drclarat-o tu in x posturi.

Sosia Sf. Petru. Ce aura de sfintenie si apostolat iai pus lui Petru7... Mai mai ca zboara.

Linkurile din semnatura ta te arata ca sectar nu ortodox. Nu e borul acolo ci NIP.

Asa ca fraiere daca tu zici bor si te semnezi nip ce fel de idiot sa fii sa zici ca esti din bor?
Aia zic ce sunt, mirean din poBOR practicant care inainte de toate cred in Hristos-Cuvantul si in Cele 7Tr.Ap!

Acolo e Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu impreuna cu toti sfintii si cu Duhul Sfant. Acolo se fac rugaciuni pentru morti. Neoprotestantii nu cred in sfinti si in ajutorul bisericii prin pomenirea mortilor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #52  
Vechi 29.06.2021, 16:33:42
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Aia zic ce sunt, mirean din poBOR practicant care inainte de toate cred in Hristos-Cuvantul si in Cele 7Tr.Ap!

Acolo e Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu impreuna cu toti sfintii si cu Duhul Sfant. Acolo se fac rugaciuni pentru morti. Neoprotestantii nu cred in sfinti si in ajutorul bisericii prin pomenirea mortilor.
Nici un cuvant despre ortodoxie.. tu crezi in altceva decat in ortodoxie ca sa fim corecti.

Credinta si marturisirea corecta de credinta este "Intru una Sfanta Soborniceasca si Apostolica Biserica Ortodoxa".

Tu zici altceva acolo... valea la locul tau.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 29.06.2021, 17:10:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nici un cuvant despre ortodoxie.. tu crezi in altceva decat in ortodoxie ca sa fim corecti.

Credinta si marturisirea corecta de credinta este "Intru una Sfanta Soborniceasca si Apostolica Biserica Ortodoxa".

Tu zici altceva acolo... valea la locul tau.
Bai analfabetule incompetent, tu nici Simbolul de Credinta nu-l stii?
Se incepe cu Tatal atot-tiitorul si apoi cu Domnul Hristos si apoi in Duhul Sfant si abea la sfarsit in sfanta biserica.

Le-ai inversat!

E clar ca esti un tembeolog raspopit. Ai pus biserica mai sus de Dumnezeu?
Vezi, de aia te crezi tu biserica. Esti Luxiferic! Te-ai pus mai sus ca Dumnezeu si de aia il socotesti pe Hristos-Cuvantul satana si desfintezi Apocalipsa!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #54  
Vechi 29.06.2021, 18:22:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Prostovan mistic.

"Am pus Biserica mai presus de Dumnezeu"?

Biserica e sustinuta de Dumnezeu temelia Bisrricii e Dumnezeu.

Este erezie ce ai zis ai contestat Duhul lucrarea si autoritatea Duhului in Biserica.

Deci esti un mosneag prost care scrii texte sectare "de la Iisus" si nu te-a invatat nimeni nimic.

Te-au prelucrat 2-3 papagali de la nip si ai dat pe gat sectarismul lor.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 29.06.2021, 18:51:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Prostovan mistic.

"Am pus Biserica mai presus de Dumnezeu"?

Biserica e sustinuta de Dumnezeu temelia Bisrricii e Dumnezeu.

Este erezie ce ai zis ai contestat Duhul lucrarea si autoritatea Duhului in Biserica.

Deci esti un mosneag prost care scrii texte sectare "de la Iisus" si nu te-a invatat nimeni nimic.

Te-au prelucrat 2-3 papagali de la nip si ai dat pe gat sectarismul lor.
Nu mai minti ca am zis eu ce minti tu!

Nu sti simbolul credintei si faci jonglerii ca sa pacalesti fraierii. Lasa vrajeala si vezi ca te-ai pus pe tine-biserica mai sus de DUMNEZEU si de Hristos si de Duhul Sfant!

Oricine isi da seama ca esti un autoerijat la putere, un fel de Iliescu, un impostor mitoman, un tupeist ordinar!
Ce faci tu inseamna spurcaciunea pustiirii la loc sfant, adica ai patima si trufie Luxiferica!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #56  
Vechi 30.06.2021, 09:59:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu oricum nu te pricepi ce essti din NIP nu esti din BOR.

Nu ai zis un singur cuvant dni BOR tot arunci BOR in sus cand nu ai nici 2 clase facute.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 30.06.2021, 12:05:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu oricum nu te pricepi ce essti din NIP nu esti din BOR.

Nu ai zis un singur cuvant dni BOR tot arunci BOR in sus cand nu ai nici 2 clase facute.
Da-da *shefule*, nu-s din BOR, nu ma pricep, is analfabet. (In sensul ca las lui dupa el in noaptea mintii lui, nu mie. Ce poti face cu autoerijatii la putere care se autoindreptatesc Luxiferic pana in panzele albe crezand ca musai numai ei au dreptate si stiu ei mai bine. Te musca ca orbii pana raman fara dinti ca au inoculat virusul turbarii daca simt ca nu-s ei stapanii absoluti ai voiirii lor proprii si nu se satura cu asta ci se erijeaza la terorism dand ordine si la altii si pacalind pe toti ca asta inseamna ortodoxia.)

Revanind la subiectul threadului.

Domnule @tigeratlantic9,

Uite, iti spun dieta mea cu care am reusit sa slabesc 20kg.

Pe langa participare activa la rugaciune in BOR si mancare si baut ce se da de la biserica (anafura, paine si apa sfintita, vin bun, colaci, cozonac, suc...) nu consum altceva decat in drum spre servici un pahar de 300ml de suc de fructe si legume. 1 pahar Smoothie costa 10-13roni si e din ce alegi tu. Eu aleg de obicei mar, grapefrut, morcov, sfecla, banana, mix fructe de padure, zmeura, afine. Eu ai spun Bloody-Mary-Rai!

Paharul asta baut pe la 11-12 imi ajunge pana seara cand ajung acasa in jur de ora 19.

Acasa beau o bere sau doua. Neuimart, gustul puternic si amarui sau ceva bere mai speciala Duvel sau st. feuillien. De sarbatori ortodoxe beau cate o sticala de vin bun, viile lui Decebal.

Asa am reusit sa slabesc de la 110 kg la 90.

In rest manc niste saratele, hrana uscata dar in ultimul timp le evit ca m-am saturat de ele.

Sigur ca de sarbatori mai manc si niste fripturi de miel, niste peste fingers invelit in crusta crocanta cu branza de oaie. Mai manc iaurturi goale sau cu gem in loc de inghetata si oua fierte.

Pe cat posibil incerc sa evit ieurturile, branza si ouala, carnea de miel si de peste, berea si vinul in exces. Am observat ca uneori am asa o stare de rau dupa ele.

Cand e sarbatoare mai mare si am credinta mai multa, atunci desi manc orice mi se pune pe masa, oricat manc si beau n-am nimic si ma simt bine.

Fratele meu bolnav de obezitate, poate te inspiri din dieta mea si reusesti sa scazi de la 130kg la 80kg.

Daca ai asculta, ai putea face asta in decurs de 1 luna sau 2 doua!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 12:14:37.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 30.06.2021, 13:03:56
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Da-da *shefule*, nu-s din BOR, nu ma pricep, is analfabet. (In sensul ca las lui dupa el in noaptea mintii lui, nu mie. Ce poti face cu autoerijatii la putere care se autoindreptatesc Luxiferic pana in panzele albe crezand ca musai numai ei au dreptate si stiu ei mai bine. Te musca ca orbii pana raman fara dinti ca au inoculat virusul turbarii daca simt ca nu-s ei stapanii absoluti ai voiirii lor proprii si nu se satura cu asta ci se erijeaza la terorism dand ordine si la altii si pacalind pe toti ca asta inseamna ortodoxia.)
Tu aici spui ce faci pe fiecare thread cand intri?

Adica toti sunt rai daca nu iti canta in strune?

Musti, te erijezi... etc?

Deci tu crezi ca sectarismul tau ieftin este "ortodoxie"???
Reply With Quote
  #59  
Vechi 30.06.2021, 13:46:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu aici spui ce faci pe fiecare thread cand intri?

Adica toti sunt rai daca nu iti canta in strune?

Musti, te erijezi... etc?

Deci tu crezi ca sectarismul tau ieftin este "ortodoxie"???
Ti-am mai zis ca neoprotestantii nu se roaga pentru morti si nu pomenesc sfintii? Ei cred ca dupa ce ai murit nu se mai poate face nimic!

Cum deci ar putea fi neoprotestanti?.. cei ce se roaga pentru morti ca sa le usureze muncile?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #60  
Vechi 30.06.2021, 14:08:09
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ti-am mai zis ca neoprotestantii nu se roaga pentru morti si nu pomenesc sfintii? Ei cred ca dupa ce ai murit nu se mai poate face nimic!

Cum deci ar putea fi neoprotestanti?.. cei ce se roaga pentru morti ca sa le usureze muncile?
Ce legatura are cu subiectul???

Tu esti sectar ca mentalitate, ca directii principale:

1. Refuzi autoritatea Bisericii.
2. Ti-ai facut autoritate doar din scriptura
3. Defaimi Biserica si spui continuu: Biserica greseste
4. Ai un grup sectar negat si condamanat de Biserica....

Asa ca esti sectar vezi-ti de secta ta.
Reply With Quote
Răspunde