Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.11.2009, 23:06:01
andreidiniasi andreidiniasi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Post Multumesc Sfinte IERARHE NECTARIE 2

Dragii mei prieteni,

Acum 3 luni de zile, postam pe acest forum, despre ajutorul pe care l-am primit de la Sfantul Ierarh Nectarie Mare Facatorul de Minuni, de la Sfanta Cuvioasa Parascheva, Sfanta Maicuta Maria si nu in ultimul rand de la Tatal Nostru care se afla in Ceruri.

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=6819


Acesta este link`ul unde am postat in luna august. Atunci inca faceam tratamentul pentru boala de care sufeream. Am urmat acel tratament pana la inceputul lunii octombrie. In acest timp m-am rugat cum am stiu eu mai bine, si am cerut ajutorul Sfintei Maicute Maria , tuturor Sfintilor si ajutorul Sfantului Ierarh Nectarie, sa se roage pentru mine pacatosul si nevrednicul rob Bunului Dumnezeu pentru mine si sa ma ajute sa ma vindec. Am vrut sa ajung la inceputul acestei luni in Sfanta Insula Eghina, dar din pacate nu am reusit. Cu ajutorul Sfantului Necatrie, sper sa merg cat de curand posibil, si sa ma rog la sfanta Manastire din Sfanta Insula.

Intre timp, am mers de 2 ori si la Manastirea Radu Voda din Bucuresti, acolo unde se afla o particica din Sfintele Moaste ale Sfantului Nectatie, si la mine in oras, in Iasi , la Sfanta Biserica unde se alfa de asemenea o particica din Sfinte moaste ale Bunicutului meu iubit.
Am facut acatistul Sfantului Ierarh Nectarie, si l-am rugat sa ma ajute, sa ma intareasca sa reusesc sa termin tratamentul si sa ma vindecem cu voia Domnului si pe mine pacatosul nevrednicul.
Tratamentul pe care l-am facut l-am suportat destul de bine fata de alte persoane care faceau acelasi tratament. Am avut si reactii adverse la medicamente, dar nu foarte puternice, dar Sfantul Nectarie m-a intarit si am mers mai departe.

Tratamentul a durat 65 de saptamani, cate o injectie pe saptamana si pastile zilnic.
Ultima pastila am luat-o pe la incepul lunii octombrie, iar vestea cea buna am primit-o saptamana trecuta. Am facut o analiza, din care reiese ca Sfantul Necatrie m-a ajutat si a mai facut o minune, vindecandu-ma si pe mine pacatosul. La 4 saptamani de la terminarea tratamentului, VIRIMIA (analiza care determina daca mai este sau nu virusul in organism) a iesit NEDETECTABILA ceea ce inseamna ca virusul nu mai este prezent in organism.

Iti multumesc din inima Sfinte IERARHE NECTARIE. Desi sunt foarte pacatos, am gresit si gresesc enorm, tu nu m-ai trecut pe mine pacatosul cu vederea, ci ai ascultat si rugaciunile mele ale pacatosului, si te-ai rugat pentru mine cu rugaciunile tale cele sfinte, si cele pline de dragoste Sfintei Maicute Maria, cea care nu a trecut cu vederea rugaciunile tale si Bunului Nostru Dumnezeu, pentru iertarea mea a pacatosului si pentru vindecarea mea a pacatosului. Simt ca am renascut. Acum imi pot face planuri de viitor, pot avea o viata normala, o familie . Sunt fericit , si pentru acest lucru iti multumesc din inima bunicutul nostru, Sfinte Ierarhe Nectarie, si il rog sa ne ajute in continuare, sa ne tina sanatosi, si sa se roage in continuare pentru noi pacatosii si scarbitii Sfintei Maicute maria si Bunului Dumnezeu pentru iertarea pacatelor noua a pacatosilor, pentru sanatatea noastra a pacatosilor si sa ne lumineze sa luam cele mai bune decizii.

Rugati-va dragii mei Sfantului Nectarie, si nu va va trece cu vederea. Pentru ca el este bunicutul nostru iubit si ne ajuta.


Multumesc inca odata SFINTE IERARHE NECTARIE, mare facatorule de minuni, care nu cunoastem nici o boala si nici o suferinta pe care tu sa nu le poti tamadui SFINTE AI LUI DUMNEZEU !


Doamne ajuta !
__________________
Cel mai bun medicament este RUGACIUNEA !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.11.2009, 15:02:24
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Ma bucur din tot sufletul pentru tine, Andrei, si pentru vindecarea ta, dar mai ales pentru credinta cu care te-ai rugat. Iti doresc sa ramai sanatos - si la trup, dar mai ales la suflet!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Multumesc Sfinte Nectarie Katalina Intamplari adevarate 34 07.06.2010 15:15:31
Multumesc Sfinte Ierarhe Nectarie andreidiniasi Intamplari adevarate 17 03.12.2009 20:53:58
MULTUMESC! jenica Rugaciuni 7 16.09.2007 22:34:21
multumesc dram Din Vechiul Testament 0 08.03.2007 11:41:52