Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 21.04.2008, 01:18:16
alin.laurentiu alin.laurentiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.04.2008
Mesaje: 37
Implicit

Eu unul nici nu mai stiu ce sa cred. Pe de o parte ma doare cand aflu despre cazuri de avort, despre prunci ucisi si gasiti in tomberoane, dar totodata, ii multumesc lui Dumnezeu ca traiesc si ca nu am nicio boala, si multumesc lui Dumnezeu ca mama traieste. Multe mame in timpul comunismului au murit, incercand sa avorteze, nici nu stiu exact numarul lor. Dintr-o ispita ajunge sa aiba copii. Nu le putem judeca pentru modul incare au conceput fatul si nici pt ce fac cu el. Daca le rabda Dumnezeu de ce nu si noi? Credeti ca o studenta, de exemplu, in primii ani de facultate va face avort pentru ca a ramas insarcinata, poate neintentionat. Nu cred ca o Campanie AntiAvort va avea vreun efect. Poate o campanie care sa constentizeze lumea despre riscuri, despre dogma crestina si morala. Din fericire in urma unor campanii despre constentizarea riscurilor AIDS, deja numarul bolnavilor a scazut imbucurator.
Nu inteleg ceva? De ce toata lumea e bulversata si contrariata. Vai Biserica Apuseana spune ceva, de ce spune asa? BORul nu stiu ce face... Mereu cu ochii spre capra vecinului!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 21.04.2008, 01:24:48
ancalpop ancalpop is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.11.2007
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alin.laurentiu
Daca le rabda Dumnezeu de ce nu si noi?
Nici nu s-a pus problema ca ar avea nevoie de iertarea noastra. Sa ne gandim totusi ca si cei nenascuti au dreptul la viata.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 21.04.2008, 01:43:58
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alin.laurentiu
Vai Biserica Apuseana spune ceva, de ce spune asa? BORul nu stiu ce face... Mereu cu ochii spre capra vecinului!
...deoarece aici nu de BOR este vorba ci despre Parlamentul EU si Bisericile din Vest....care ne-au adus acest "drept" de a fi iresponsabili, din dorinta de-ai imita.

...si ce mai poate face BOR-ul cind toata aceasta monstruozitate "democratica" este varsata in curtea noastra duhnind a cadavre insa poleita cu reclame de Pamper-si.

Rusii vad ca sunt primii care s-au trezit din hipnoza generala si SPUN LUCRURILOR PE NUME, si identifica la nivel inalt cine sunt de fapt in spatele acestor asociatii de "binefacere"
Reply With Quote
  #34  
Vechi 21.04.2008, 01:57:14
ancalpop ancalpop is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.11.2007
Mesaje: 118
Implicit

La care asociatii te referi?
Reply With Quote
  #35  
Vechi 21.04.2008, 02:19:38
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

La toate aceste asociatii care au dat buzna sa "ajute" cu... chipurile ,neajunsurile SOCIALE ale noastre a esticilor si cind rusii au inceput sa priveasca mai indeaproape cu ce se ocupa si-au dat seama ca aceste asociatii de "caritate" de fapt primesc fonduri URIASE din occident pentru teluri cu totul anticrestine si anti-valori de familie, intr-un caz de ex. de sexualizare prematura si depravare a copilasilor prin expunerea lor in moduri subtile viclene, gen clar occidentale, la materiale de stimulare indirecta a dorintei sexuale.

Sper ca stii ce spunea Hristos despre cei ce vor face asemenea lucruri copilasilor?

...printre altele...le-a spus ca mai bine nu s-ar fi nascut acesti monstrii
Reply With Quote
  #36  
Vechi 21.04.2008, 02:27:24
ancalpop ancalpop is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.11.2007
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
La toate aceste asociatii care au dat buzna sa "ajute" cu... chipurile ,neajunsurile SOCIALE ale noastre a esticilor si cind rusii au inceput sa priveasca mai indeaproape cu ce se ocupa si-au dat seama ca aceste asociatii de "caritate" de fapt primesc fonduri URIASE din occident pentru teluri cu totul anticrestine si anti-valori de familie, intr-un caz de ex. de sexualizare prematura si depravare a copilasilor prin expunerea lor in moduri subtile viclene, gen clar occidentale, la materiale de stimulare indirecta a dorintei sexuale.

Sper ca stii ce spunea Hristos despre cei ce vor face asemenea lucruri copilasilor?

...printre altele...le-a spus ca mai bine nu s-ar fi nascut acesti monstrii
Chiar n-am auzit de asa ceva. Eu mai sus vorbeam de Asociatia Provita care este cu totul altceva.In fine probabil nu vorbeam despre acelasi lucru.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 04.06.2008, 11:07:14
PadreCory PadreCory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2008
Mesaje: 575
Implicit

http://www.darulvietii.cnet.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Item id=39
Reply With Quote
  #38  
Vechi 04.06.2008, 12:07:04
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

nu stiu de ce ne mira.chiar in ziua paradei homosexualilor,se vorbea la televizor despre avort si cei din studio spuneau ca doctorii care nu doresc sa faca avorturi ar trebui dati afara,pentru ca,ca si doctor,ai datoria sa-ti faci meseria(deci a fi criminal,este mai nou o meserie).Incredibil dar adevarat!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Avortul in BC camy_d Biserica Romano-Catolica 108 04.07.2012 05:57:38
Sustine si tu proiectul meu de cercetare andreea_n Umanitare 0 08.06.2010 23:51:14
Parlamentul a emis o Lege de retinere a tuturor datelor electronice din eter: e-mail, tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 9 21.01.2009 17:04:20
AVORTUL roxanica Generalitati 170 16.02.2008 23:00:39
AVORTUL! Tudor Generalitati 526 08.09.2007 14:16:46