Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.11.2008, 13:34:51
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit La Catedrala Patriarhala s-a intamplat o minune!

Sursa:
http://victor-roncea.blogspot.com/20...catedrala.html
Adevarul:
Candelabrul a cazut la aproximativ 30-40 min dupa ce PF Daniel a trecut pe acolo.
Eram cam la 2m de locul unde a cazut si eram acolo cand a cazut asa ca Victor Roncea e cam dezinformat.
(de fapt a fost o minune acolo).
De unde stiu eu ca nu a fost o incercare de asasinare a PF Daniel sau de manipulare a opiniei publice facuta de masoni sau yoghisti sau masoni si yoghisti aliati?
Da Dumnezeu a purtat de grija celor de acolo pentru rugaciunile preacuratei Maicii Sale si ale tuturor Sfintilor Sai si ale Sfantului Dimitrie cel Nou si nimeni nu a patit nimic ; un barbat a suferit un traumatism cranian usor (adica i-a fost capul un pic spart) dar din ce am vazut pana a venit Salvarea sangerarea i se oprise.
Acum este in afara oricarui pericol.

Se mai mira unii de ce PF Daniel nu mananca decat mancare gatita de sora sa.Pai uite de ce daca tot se incearca sa fie asasinat?

Probabil masonii sau yohgistii sau masonii si yoghistii incearca sa indeparteze lumea de catedrala patriarhala ca sa nu auda ce le propovaduieste PF Daniel.

Ce e asa greu sa slabesti veriga lantului?
In mod normal ar fi trebuit sa vine politia criminalistica si sa cerceteze lantul si sa caute veriga cu pricina sa vada daca nu prezinta ceva urme ca s-a umblat la ea.

Da oameni de vor sa mearga acolo sa stea linistiti ca Dumnezeu este viu si activ si Dansul hotaraste cum sa se intample nu masonii sau yoghistii.
Dumnezeu a dat legile gravitatiei si acestea dupa voia Domnului cea prea buna se mai pot si schimba.
Ca la Catedrala Patriarhala s-a intamplat o minune!
Era lume multa la coada la Moastele Sfantului Dimitrie si nimeni nu a patit nimic...va dati seama ca i-a pazit Dumnezeu pentru rugaciunile Sfantului Dimitrie , ale Sfintilor Constantin si Elena si ale tuturor Sfintilor Sai si ale Preacuratei Maicii Sale.
Nu ai cum sa te feresti caci candelabrul e la foarte mica distanta de capul oamenilor si timpul de reactie al omului e mai mic decat timpul in care ar fi trebuit sa ajunga candelabrul jos.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.11.2008, 15:24:54
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

nu e nici o incercare de asasinat ci e voia Lui Dumnezeu dupa parerea mea, ca sa ne arate ca daca exista o veriga slaba in om, sau daca intr-un grup de oameni unul din ei este veriga cea slaba, atunci pe acolo biruie cel rau shi te pune sub picioarele sale, dar daca ne luam Lumina cea adevarata, atunci niciunul nu v-a patzi nimic, caci ii va pazi Domnul... mai putzin pe fiul pierzarii, ca sa se implineasca scriptura...

deci nu mai cautatzi conspiratzii caci precis defapt au conspirat in taina sfintzii lui Dumnezeu pentru a ne scoate din falsa lumina a candelabrelor gLumii... shi a ne da mare dar de taina shi intzelepciune... ca sa cautam Lumina de la Dumnezeu...

Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.11.2008, 15:46:17
Ratacitorul Ratacitorul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 275
Implicit

Sau acel candelabru era subrezit in legaturile lui si a cazut, dar Dumnezeu a facut o minune si l-a salvat pe PF Daniel ca pe un arhireu bineplacut Lui si ca sa arate crestinlor ca cu Pf Daniel estE Dumnezeu!
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.11.2008, 16:50:22
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Cred ca e destul de probabil sa fie o încercare de asasinat. Catedrala a fost în reparatii si atunci se poate sa fi fost aranjata producerea 'accidentului'.


Ortodoxia e o piedica pentru newagisti, atei si alte categorii de nebuni.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.11.2008, 18:41:53
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Smile

[COLOR=green]Fanatism, halucinatii, aberatii... [/COLOR]
[COLOR=green]Fiți logici, domnilor! De la sublim la ridicol e numai un pas...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.11.2008, 19:08:44
Ratacitorul Ratacitorul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 275
Implicit

Eu am postat ironic doar!
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.11.2008, 03:24:01
ortodox4life's Avatar
ortodox4life ortodox4life is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2008
Locație: undeva departe
Mesaje: 232
Implicit

Pf Daniel este pentru ecumenism.Daca aceasta poveste este "adevarata" inseamna ca demonii "l-au salvat" ca sa se mai foloseasca de el.Masonii nu au cum sa doreasca sa-l asasineze deoarece ei l-au pus pe scaunul patriarhal.Yoghini teroristi nu exista,astea-s povesti de Hollywood.Minciuni,minciuni si numai minciuni.Numai vinde-ti castraveti gradinarului si reintorceti-va la credinta ortodoxa,alta cale nu exista,Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh,in vecii vecilor,Amin!Doamne pazaste-ne pe noi de lupii in piele de oaie!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.11.2008, 06:22:20
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Eu nu am fost ironic, chiar cred ca se poate sa fie un atentat.

Un astfel de 'accident' ar crea impresia ca nu exista pronie divina si deci nici Dumnezeu si ca Ortodoxia e falsa si asa ceva le convine secularistilor pro-UE, ateilor, poate si unor grupuri de interese economice.

Nu masonii (fiindca ei se cred bineintentionati) si nici yoghinii (la fel).
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.11.2008, 11:42:55
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Cu mila lui Dumnezeu , pentru rugaciunile Sfantului Dimitrie si ale Preacuratei Maicii Sale si ale tuturor Sfintilor s-a dovedit exact contrariul prin ce s-a intamplat la Catedrala Patriarhala:
ca exista pronie divina si ca Dumnezeu este activ.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.11.2008, 21:59:46
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ortodox4life Vezi mesajul
Pf Daniel este pentru ecumenism.Daca aceasta poveste este "adevarata" inseamna ca demonii "l-au salvat" ca sa se mai foloseasca de el.Masonii nu au cum sa doreasca sa-l asasineze deoarece ei l-au pus pe scaunul patriarhal.Yoghini teroristi nu exista,astea-s povesti de Hollywood.Minciuni,minciuni si numai minciuni.Numai vinde-ti castraveti gradinarului si reintorceti-va la credinta ortodoxa,alta cale nu exista,Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh,in vecii vecilor,Amin!Doamne pazaste-ne pe noi de lupii in piele de oaie!
De cand cu drepturile acestea naturale, de cand cu libertatea de exprimare, de cand cu educatia obligatorie si accesul la informatie, cu raspandirea bogatiei, de cand cu democratia - toate acestea originandu-se pe la iluministi despre care se spune ca sunt si masoni-....cred ca prea ne permitem sa facem afirmatii si judecati de valoare atunci cand nu e cazul, si la adresa cui nu trebuie. Biserica nu are o oranduiala democratica. Iar faptul ca unii dintre noi, in pofida acestui fapt si in loc sa faca ascultare, comenteaza uzand tocmai instrumentele celor pe care ii acuza ( sau cel putin asa se presupune)...da de gandit. Sesizati contradictia?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din minune in minune,Cristian vrea sa devina preot. tigerAvalo9 Intamplari adevarate 4 20.12.2012 12:22:21
Paraclis in fiecare seara la Catedrala Patriarhala VladCat Stiri, actualitati, anunturi 2 02.08.2011 20:32:24
Cartea ortodoxă între cenzura patriarhală și pretențiile librăriilor moderne Remus Generalitati 32 17.05.2010 09:36:13
Bataie de joc la Sfanta Liturghie de azi de la catedrala patriarhala mihailt Biserica Ortodoxa Romana 22 15.11.2008 13:21:40