Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.07.2009, 00:32:16
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Da, si mie imi dau lacrimile, gandindu-ma ce "greu" e de facut semnul crucii...
Pai, daca tot vin la biserica, sa lase travestiul acasa, ca vine la intalnirea cu Dumnezeu, nu la intalnire de alt fel.
Dar la ce fel de biserici te duci tu, Andrei, ca ne-ai mai spus si despre un indian care isi rasucea mainile in timp de facea exercitii de respiratie... Dar preotul e de acord sa vina asemenea tip in biserica si sa-si vada de ale lui, care nu au nici o legatura cu Iisus Hristos? De unde stii ce "lucreaza" acela in timp ce mediteaza?
Chiar ca s-a dat lumea cu fundul in sus!
Doamne Anca, nu te recunosc, cum poti sa te suporti asa de rea si intoleranta. Eu credeam ca Cristi glumea si te tachineaza insa tu aici intreci orice masura. Nu m-am suparat ca tin la tine, dar ma surprinzi, efectiv am ramas cu gura cascata.

Cum sa nu primesti in casa Domnului pe acesti oameni care din enormul handicap pe care-l poarta(de a se fi nascut anormali in America se Nord) au gasit PUTEREA, Anca, sa se uite in directia bisericii ortodoxe. Doamne tu pe ce lume traiesti de umbli numai cu fitile de genul "tu pe la ce biserici umbli", tu cea care merge numai pe la bisericile CURATE unde lumea CA UNUL isi fac crucea la comanda cu perfectiune militara si unde slujeste numai Patriarhul, nu? mai jos de atit nu accepti? CRED ANCA ca poti fi mai mult decit atit!
Datorita parintelui de la acea biserica sunt acesti amariti acolo, preot care intru totul este un sfint urban, care umbla prin boscheti si sfinteste corturile homelesilor si sta de vorba cu ei pe sub poduri si pe guri de aerisire de metrou are o cantina chiar in mijlocul bisericii si o scoala pentru copiii strazii.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
viata creata in laborator pwnureface Teologie si Stiinta 148 30.06.2010 17:25:13