Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 23.12.2021, 14:33:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

spuse luptatorul care s-a vaccinat... morocel
Reply With Quote
  #32  
Vechi 23.12.2021, 15:08:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
spuse luptatorul care s-a vaccinat... morocel
M-ai prins, recunosc, am facut si rapelul cu pfizer si cred ca-mi ajunge, ce-i prea mult strica. Nu m-am lasat santajat de nimeni, a fost propria mea alegere in cunostiinta de cauza. Femeia mea nu s-a vaccinat desi i-am cerut sa nu ispiteasca pe Dumnezeu si sa se vaccineze si ea. Are ceva probleme cardiace si n-am mai insistat citind efectele secundare. Dar acum, daca vine comicronul asta, multumita lui Dumnezeu, va fi asa ca o vaccinare naturala, vaccinarea saracului, caci de comicron nu mai moare nimeni, nici cei cu comorbiditati, desi mai sunt si exceptii, ca la orice boala, care intaresc regula... si practic vei fi pregatit pentru toate variantele de Covid mult mai periculoase. Se zice ca comicronul nu coboara la plamani ci ramane in zona superioara deci virusul creat in laborator ca o amestecatura-corcitura de virusi a revenit la scopul lui lasat de Dumnezeu.

N-ai cum sa fii impotriva vaccinarii, doar impotriva vaccinarii obligatorii si a santajelor emotionale cu certificate verzi putem fi impotriva caci orice act medical, daca nu este facut cu acceptul liber consimtit al celui care cere ajutor si asistenta devine o forma de silnicie si de terrorism care duce, asa cum a vazut Dumnezeu, spre rau caci tot ceea ce iese din inima omului strica pe om si aia intra si iese din om si ala e aluatul cel ipocrit al fariseilor si sadiceilor care pun pe altii si pe copii tot felul de legi, indatoriri grele, griji, obligatii, sarcini, poveri, juguri, munci, porunci, invataturi, urmari, ascultari in timp ce ei nici cu degetul nu se ating sa se roage si sa tina ”postul care imi place Mie : rupeti lanturile faradelegii” (nefacand faradelegi)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.12.2021 at 17:24:34.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 23.12.2021, 15:11:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

esti un mic demagog. luptatorul care da bir cu fugitii

unde e credinta ta morocele?

nu erai tu cel mai credincios?

nu misti tu posturile dintr-un thread in altul doar prin credinta?
Reply With Quote
  #34  
Vechi 23.12.2021, 15:48:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
esti un mic demagog. luptatorul care da bir cu fugitii

unde e credinta ta morocele?

nu erai tu cel mai credincios?


nu misti tu posturile dintr-un thread in altul doar prin credinta?
Chiar cred ca am libertatea si dreptul de a ma vaccina asa cum am libertatea si dreptul de a nu ma vaccina. Libertatea asta de AUR de 24 de karate o primim de sus si o aparam si nu vrem sa ne lasam santajati de ipocriti si de hoti care profitand de pandemie au gasit prilejul sa ne confiste, kkLumea, pentru a nu stiu cata oara, revolutia crestina din 89 unde tineri si batrani curajosi, frumosi si liberi si-au varsat sangele divino-uman pentru Libertate fiind tot ei etichetati si atunci si apoi, de ipocriti restaurati si resapati pe functii si privilegii, ca fiind niste golani-derbedei-teroristi-vandali-extremisti-elemente declasate si in toate felurile posibile si imposibile... iata acestia au ”murit” eroic pentru ca noi astazi sa putem sa urmam Credinta ca niste oameni liberi in propria noastra tara si oriunde in Cer si pe Pamant.

Ma confunzi, n-am sustinut ca eu pacatosul eram neprihanitul si cel mai credincios ci era vorba de Trambite, ucenici si de poporul cel micut al lui Dumnezeu. Despre ei ti-am marturisit daca m-ai tot atacat si provocat pe toate threadurile.

Io ti-am raspuns si ti-am marturisit mereu ca degeaba nu vrei sa accepti caci am de la Dumnezeu libertatea si dreptul sa cred si in ortodoxie dar si in Cele 7 Tr. Apocaliptice ale lui Iisus Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu asa cum am libertatea sa ma vaccinez sau sa nu ma vaccinez fara ca cineva, spunandu-mi ca gresesc, sa aiba dreptul sa ma silniceasca si sa ma supuna idolilor si zeilor la care se inchina si-i slujeste cu maxima slugarnicie pentru slava si grijile gLumii.

”Lume gLume, 'soro' lume, de ce esti tu rea de gura, de ce ne privesti cu ura?
Vinovatii fara vina cer sa se faca Lumina!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.12.2021 at 16:08:58.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 24.12.2021, 17:47:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Ma bucur ca toti sefii au revenit la valorile noastre milenare, daco-romano crestine dobandite pe Calea cea stramta.

Iata-l pe domnul presedinte si iata-l si pe domnul premier vorbind despre Nasterea Domnului. Ce frumos.

(PS: Cum ne-a tinut raspandirea noului coronavirus (comicronul) departe de cei dragi, numai o minte de militzian stie, pardon de general cu 5 stele poate intelege. Nu e vorba doar de o eroare temporala vadind incompetenta, pai daca noul coronavirus, comicronul, a aparut abea acuma si s-a raspandit rapid in toata lumea dar n-a omorat pe nimeni fortand inmultirea, de ce sustine ca e si el micutul comicron vinovat la fel ca variantele alea create de satanisti in laborator prin corceala de virusi sub radiatii: sida, ebola, gripa spaniola, turbare, variola, etc pentru creerea unei arme biologice? Sigur ca nu tortionarii si imperialistii sunt vinovati, nu stapanii lumii care au platit si au facut experiente pana le-a iesit ci tot ei striga ca hotii care striga hotii: ”Hai la lupta cea mare, microb cu microb sa ne unim, pardon, maciuca cu maciuca...” ca sa ne aparam de dusmanul (cel mai nevinovat) care iata, spun statisticile ca e mai tare si mai bun ca orice vaccin. Daca ai noroc sa te infectezi cu comicronul de la Dumnezeu, boala nu coboara la plamani, nu ajungi la ATI, faci o forma usoara si iti faci anticorpi buni la toate formele de Covid mai rele, mai agresive si mai mortale si baietii slugarnci la OMSurile si Hipocracracratii si Arafatii abea acum s-au trezit sa lupte cu toate resursele (noastre) vrand sa ia toate masurile de aparare. Iata au gasit ei dusmanul cel mai ”periculos” in comicron si in ”vandalii” care au desenat pe ”trotuarele” de lux ale zeilor asa ca si copiii, dupa ce au spart ”extremistii” poarta, defapt poarta noastra, poarta de la casa poporului care a iesit sa protesteze, care culmea trebuia sa fie permanent deschisa ca sa poata oricine participa ca spectator la sedinta. Cica nu ei ci ”vandalii” n-au respectat legea de au spart poarta parlamentului aparata de... de... jandarmi, nu cumva de teroristii lui Iliescu sau Ceausescu sau ai altora ce vor sa ne confiste libertatea? Bineinteles ca noi poporul suntem teroristii cei mai periculosi daca vrem sa ne aparam drepturile si libertatea tot asa cum pe vremuri soldatii in termen veniti de la Campina, chemati sa apere aeroportul, au fost macelariti la aeroport de uslasii de acolo la comanda teroristilor si au scris apoi pe soldatii in termen teroristi si nu au fost lasati apartinatorii sa-i ingroape cateva zile ca sa prinda la popor minciuna. Aceleasi diversiuni, ”alti eroi aceiasi piesa, alte masti aceiasi drama, nu spera si nu ai tema, ce e val ca valul trece, tu ramai la toate rece” Ceausescu n-a murit, ne vegheaza indarjit, ceausescu e o scoala, ceausescu e o boala, ceausescu n-a murit, istoria ne-a pacalit, limba lui de lemn rece si proasta se plimba prin limba noastra.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.12.2021 at 18:28:17.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 27.12.2021, 19:21:45
2Pareri.ro 2Pareri.ro is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2021
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ma bucur ca toti sefii au revenit la valorile noastre milenare, daco-romano crestine dobandite pe Calea cea stramta.

Iata-l pe domnul presedinte si iata-l si pe domnul premier vorbind despre Nasterea Domnului. Ce frumos.
Niste ipocriti care citesc un mesaj scris de altcineva. Politicienii astia traiesc intr-o lume total diferita fata de lumea omului de rand. Nu stiu cum si daca ne putem da vreodata pe brazda ca tara...si sa fim si noi condusi de oameni capabili care ajung in acele functii pentru a face ceva pentru popor, nu pentru ei.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 27.12.2021, 20:27:18
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Marire Tie, Doamne, marire Tie!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #38  
Vechi 27.12.2021, 20:31:25
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Craciun Fericit!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 27.12.2021 at 20:34:30.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 27.12.2021, 20:37:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 2Pareri.ro Vezi mesajul
Niste ipocriti care citesc un mesaj scris de altcineva. Politicienii astia traiesc intr-o lume total diferita fata de lumea omului de rand. Nu stiu cum si daca ne putem da vreodata pe brazda ca tara...si sa fim si noi condusi de oameni capabili care ajung in acele functii pentru a face ceva pentru popor, nu pentru ei.
Tu ai spus-o.

Vezi sa nu te ia... cu duba...

Am intrat pe 2Pareri.ro, frumos si uitil site. Felicitari.

Era vorba ca e rusinos ca in mesajul de Craciun scris si citit de pe promter sa ai astfel de greseli grave de analfabetism functional dar si de tactica militara de lupta nestiind care e dusmanul.

Ma mir de domnul general caci zicea Gigi Bacali ca insfarsit avem sef la guvern un ortodox veritabil care mai merge la biserica si se spovedeste si impartaseste regulat. Zicea sa fim linistiti.

Ceea ce ma nelinisteste e faptul ca desi a iesit in rezerva cu o pensie militara speciala, deci foarte mare, pare ca nu i-a ajuns si a preferat sa se faca politician si primministru... iar asta denota lacomie caci n-a zis nicioclipa ca-si doneaza pesnsia sau salarul de premier.

Nu stiu ce sa zic, nu stiu ce fel de ortodox poate fi daca slugarniceste la UE si la marele licurici si ce coloana vertebrala are daca s-a facut pres in fata ambasadorilor care au sustinut ca Sosocutza a tinut ostatica 3 jurnalisti barbati si o jurnalista, singura, cerandu-si scuze ca un penibil la fel ca in cazul protestelor de la parlamanet cand a amendat 100 si ceva de cetateni pentru ca au facut desene pe ”trotuarul” de lșux si acum ancheteaza jandarmeria sustinand ca nu si-a facut datoria daca au deschis portile casei poporului. Nu era normal sa deschida portile cand vine stapanul acasa?

Decat un tortionar special inrolat in legiunea straina a intunerilumii, aia pare ca vrea sa fie. Trist asa ”ortodox”. Dar sa nu ma pripesc, sa vedem ce face mai departe ca pana acuma nu pare a fi român si premierul tuturor romanilor ci un izmanar special care tine doar cu specialii lui ca vad ca si bugetul asa e facut incat numai armata si serviciile au mariri considerabile de bugete. Poporul poa sa moara si sa fie etichetat ca vacile cu certificat verde la urechi ca sa poata fi santajat mai usor sa se vaccineze si sa faca frumos inaintea sistemului.

Dupa ce am scris acuma am impresia ca si pe mine ma ia.

Dar ce, ti se pare ca mint?
Daca nu mint de ce sa nu le convina ce scriu? Faptele sunt ale lor, io doar le-am vazut pe toate televiziunile de stiri.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.12.2021 at 20:42:18.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 27.12.2021, 20:39:20
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 2Pareri.ro Vezi mesajul
Mi se pare o inganare la nimic. Ce se intelege din acel video sunt urmatoarele: noi suntem eroi ca refuzam sa ne vaccinam.

Si mi se pare o prostie sa crezi ca vaccinul e mai periculos decat boala in sine. Dar pt acest subiect ar trebui un topic separat.
Acel topic separat exista deja, insa banuiesc ca nu esti dispus(a) sa-l citesti fiindca probabil te-ai vaccinat pacalit(a), fara sa intelegi ca acela nu e vaccin; nu e nicio mirare din moment ce ai 2 pareri.
Nu e vaccin pentru ca nu creaza imunitate celor vaccinati.
Ce creaza? Urmareste linkurile.

Topicul e acesta si linkurile foarte bune din el (cateva deja radiate de "vaccinistii progresisti") sunt de urmarit:
https://www.crestinortodox.ro/forum/...ad.php?t=19676
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 28.12.2021 at 00:11:13.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare