Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.01.2016, 13:48:44
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Netflix în România

Netflix în România vine cu trei planuri tarifare. Primul dintre ele, cel mai ieftin, costă 7,99 euro te lasă să te uiți la filme și seriale pe un singur dispozitiv deodată, dar o poți face pe laptop, tabletă sau telefon. De asemenea, nu există restricție privind numărul de filme și seriale care pot fi văzute. Din păcate, cel puțin deocamdată, nu există subtitrări în limba Română.
Pentru numai 2 euro în plus, adică pentru 9,99 euro, vei putea urmări conținut la calitate HD, pe două ecrane simultan.
Al treilea tip de abonament, de 11,99 euro, adaugă opțiunea de conținut Ultra HD, dar numai pentru anumite producții, și posibilitatea de a folosi contul simultan pe patru ecrane.
Printre seriale se numără titluri precum Narcos, Dexter, Breaking Bad sau Elementary și lista cu filme este populată și cu titluri vechi, cum ar fi The Godfather.
România nu este singura țară în care compania s-a extins începând de miercuri seară. Netflix a ajuns în peste 130 de țări din întreaga lume. Pe lista celor care nu se pot bucura încă de filme și seriale de la Netflix se numără chinezii, nord-coreenii și sirienii.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.01.2016, 16:13:59
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

eu sunt abonat RDS si ne-a oferit gratis RDS-ul acces la digiplay: filme,seriale...toate cu titrare in romana
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.01.2016, 16:48:56
bin000 bin000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 508
Arrow

Citat:
Netflix în România vine cu...
...acum inteleg de ce un parinte zicea ca in vremurile din urma oamenii se vor mantui cu rabdarea(de a vedea mii de filme inutile)...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.01.2016, 17:19:45
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Relax, la ce prețuri are, deocamdată românii (cred) că-s la adăpost.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.01.2016, 17:24:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Utilizatorii români pot accesa conținutul Netflix dacă se abonează pe site-ul https://www.netflix.com/ro/.
Aceștia beneficiază de gratuitate timp de o lună, după ce și-au făcut un cont pe această platformă.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.01.2016, 17:31:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Netlfix este disponibil pe Netflix.com sau Netflix.ro și oferă o interfață foarte simplă și ușor de folosit, pe care utilizatorul o poate accesa abonându-se. Utilizatorii se pot abona cu card sau prin PayPal, cu prima lună gratuită.
Interfața este disponibilă în câteva limbi de circulație, printre care engleză, franceză, germană, spaniolă, italiană. Subtitrările în română nu au apărut încă, la fel ca și în celelalte 130 de țări anunțate, dar există în unele din limbile menționate mai sus.
Filmele pot fi văzute nu numai pe calculator, ci și pe tabletă, smartphone, smart TV sau unele console. Conectarea cu dispozitive altele decât calculatorul poate fi realizată în funcție de tipul acestuia, prin aplicații specializate.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.01.2016, 17:38:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Relax, la ce prețuri are, deocamdată românii (cred) că-s la adăpost.
Zici tu? Tot pe acolo dau pe Internet. Tv. Mult mai mult pe fumat.
Deci..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.01.2016, 17:40:19
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Lansarea în România a serviciului video-on-demand Netflix face parte din strategia acestei companii americane de a se extinde la nivel mondial. În prezent, platforma Netflix este disponibilă în peste 70 de teritorii la nivel internațional. În octombrie 2015, Netflix raporta aproape 70 de milioane de abonați la nivel mondial, între care se numără și peste 43 de milioane în SUA.
Platforma Netflix, care s-a lansat în 1997, în Statele Unite, deține o arhivă online de câteva mii de filme și seriale TV și a început în ultimii ani să creeze și conținut original.
Netflix a devenit o veritabilă forță la Hollywood, grație unor seriale extrem de populare și apreciate de critici, precum "House of Cards" și "Orange is the New Black".
Printre numele mari din industria de divertisment americană care au încheiat contracte de colaborare cu Netflix se numără actrița și regizoarea Angelina Jolie și actorii Jolie Adam Sandler, Leonardo DiCaprio și Mark și Jay Duplass.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.01.2016, 17:41:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bin000 Vezi mesajul
...acum inteleg de ce un parinte zicea ca in vremurile din urma oamenii se vor mantui cu rabdarea(de a vedea mii de filme inutile)...
Eh, ce nu fac unii pentru un abonament moca.. :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.01.2016, 18:15:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bin000 Vezi mesajul
...acum inteleg de ce un parinte zicea ca in vremurile din urma oamenii se vor mantui cu rabdarea(de a vedea mii de filme inutile)...
Insasi Internetul este daunator in acest sens , caci e bine sa fie incercate toate , dar sa fie pastrate doar cele cu folos
Personal , m-am lecuit de filme de prin 93 , cand am facut indigestie de la filmele de pe video , nu am mai vizionat de atunci nici macar un clip , nu mai am rabdare efectiv.
Am lansat aceasta stire ca multi m-au intrebat daca se merita , si sunt curios sa aud si sa citesc opinii ca sa nu-mi dau cu parerea aiurea .
Parerea mea ca nici netul in general nu merita , se risipeste mult timp cu el , un timp care s-a compresat enorm !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde