Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.06.2016, 19:21:13
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Acum chiar ca s-a spart conducta cu...
Sper că nu crede cineva idioțeniile panicarde ale "bisericii" de channeling, mediumistică și alte tipuri de voci-în-cap?!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.07.2016, 17:23:46
mateo45 mateo45 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2006
Mesaje: 5
Implicit E vremea semnului fiarei

Sub titlul si semnul acestei postari ( Preoti, crestini-ortodocsi !) vreau sa mai adaug , in dorinta ca preotii prin fisa postului jobului lor vor salva pe cat mai multi, o atentionare cu privire la 'semnul fiarei' datata recent 07.07.2016, cuprinsa in mesajul Domnului:

(traducere partiala din http://www.mensajesdelbuenpastorenoc...recientes.html)

"Turma mea, semnul fiarei microcip, este raspandit și multe natiuni au inceput deja sa-l puna in aplicare asupra propriilor populatii. Nici nou-nascuti nu vor scapa de semnul fiarei. In multe spitale, din multe natiuni este implementat microcipul nou-nascutilor, sub pretextul de a oferi o mai buna acoperire in domeniul serviciilor medicale. Toate acestea fac parte din strategia adversarului meu și emisarilor lui de rau, care doresc sa aiba controlul asupra umanitatii și sa piarda cel mai mare numar de suflete.
Toata logistica și propaganda pentru lansarea semnul fiarei sunt pregatite; sunt deja pregatite mașinariile și scanerele care functioneaza cu tehnologia microcip. Stapanii acestei lumi, condusi de adversarul meu in intalnirile lor secrete, au decis sa destabilizeze economia mondiala pentru a incepe epoca microcip. In curand totul va functiona in aceasta lume cu tehnologie luciferina și care nu va lasa fara implant ca cineva sa poata cumpara sau vinde, sau de a avea acces la orice serviciu. Totul va fi refuzat poporul lui Dumnezeu, care va umbla prin pustiul necazului...."


Coroborati cu aceeasi idee dintr-o lucrare asemanatoare a Domnului din :

"666 va fi integrat ca un număr ascuns într-un cip, pe care veți fi obligați să-l acceptați, la fel ca pe o orice altă vaccinare"
(http://profetieavertisment.ro/mesaje...lta-vaccinare/)

Si atunci mai putem reflecta la stirea aparuta "De la 1 ianuarie 2016, românilor din Italia li se va implanta cipul subcutanat, copiii fiind primii vizați"
(https://saccsiv.wordpress.com/2015/0...primii-vizati/)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.07.2016, 17:39:53
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Imi pare rau, dar daca domnul doctor are dreptate si Rudotelul nu se mai fabrica, cu ce sa te ajutam ?...
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
Răspunde