Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.06.2009, 11:51:00
SoareD SoareD is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2009
Mesaje: 16
Question SoareD:Va mulumesc pentru sfaturi

Este dificil de descris o traire sufletesca, un lucru ingrijorator pentru mine este daca sotia mea gaseste motive pentru a se feri de mine. Consider ca Dumnezeu doreste ca eu sa ma confrunt cu astfel de situatii. Am avut acum 10 ani un moment de rascruce (de decizie) in viata si dumnezeu m-a ajutat sa realizez cea ce era aproape imposibil, tot atunci i-am cerut o sotie credincioasa. Am sa fac rugaciuni, am sa tin post, am sa fac mai mult sport si am sa fac si dusuri reci. Sunt multe ispite din cauza acestui lucru, sper sa ma pot concentra asupra lucrurilor pe care le am de rezolvat si sa se rezolve cu timpul aceasta problema. Discutiile dintre noi sunt sincere si fara rezerve, am discutat cu preotul duhovnic. Am aproape 25 ani, ma consider matur. Eram curios daca cineva s-a mai confruntat cu o situatie asemanatoare. Va multumesc pentru timpul acordat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.06.2009, 14:20:30
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SoareD Vezi mesajul
Este dificil de descris o traire sufletesca, un lucru ingrijorator pentru mine este daca sotia mea gaseste motive pentru a se feri de mine. Consider ca Dumnezeu doreste ca eu sa ma confrunt cu astfel de situatii. Am avut acum 10 ani un moment de rascruce (de decizie) in viata si dumnezeu m-a ajutat sa realizez cea ce era aproape imposibil, tot atunci i-am cerut o sotie credincioasa. Am sa fac rugaciuni, am sa tin post, am sa fac mai mult sport si am sa fac si dusuri reci. Sunt multe ispite din cauza acestui lucru, sper sa ma pot concentra asupra lucrurilor pe care le am de rezolvat si sa se rezolve cu timpul aceasta problema. Discutiile dintre noi sunt sincere si fara rezerve, am discutat cu preotul duhovnic. Am aproape 25 ani, ma consider matur. Eram curios daca cineva s-a mai confruntat cu o situatie asemanatoare. Va multumesc pentru timpul acordat.
Pentru mine e f ambiguu mesajul tau.Iarta-ma dar n-am inteles mare lucru.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.06.2009, 15:46:04
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Hahahah Marina, de fapt el avea un alt topic initiat si aici ne multumea pt sfaturile ce i-am dat acolo, citeste-l, e tot la generalitati si o sa intelegi, hahaa
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfaturi pentru cei divortati! viviana Nunta 14 11.08.2012 20:35:15
Sfaturi pentru tanari casatoriti Dia20_diana Nunta 19 10.08.2012 14:32:23
sfaturi pentru suflet radup Nunta 42 03.11.2008 21:02:59
Sfaturi ale Pr. Arsenie pentru Pr. Daniil Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 0 11.04.2007 12:14:23
Sfaturi pentru post Juli Pocainta 2 21.02.2007 13:14:57