Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.02.2011, 21:52:15
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Dragii nostri frati in Domnul,

Revin dupa cateva zile de absenta cu cateva noutati. Starea sotul meu, Vasile, s-a imbunatatit cat de cat. Dupa cum am mai scris, am renuntat la a mai merge prin tara la radioterapie, in schimb nu am renuntat la lupta pe care trebuie sa o ducem pentru salvarea sufletelor noastre. Pe parcursul a doua saptamani am reusit, cu ajutorul unor calugari cu suflet mare, sa facem Sfantul Maslu de trei ori. Ultima Sfanta Slujba a fost cu totul deosebita pentru noi, au venit 5 preoti si s-au rugat pentru familia noastra si pentru toti cei apropiati noua. Ii multumim Sfantului Ierarh Nectarie pentru ca a fost alaturi de noi, in rugaciunile noastre, si vom incerca sa ne rugam la acest mare Mijlocitor tot restul vietii noastre.

Va multumim pentru toate cuvintele de bine pe care ni le adresati mereu, pentru rugaciunile pe care le faceti pentru noi dar , in mod deosebit, am vrea sa-i multumim Alinei pentru darurile de mare pret pe care ni le-a oferit. Dumnezeu sa va rasplateasca tuturor osteneala, iar in rugaciunile domniilor dumneavoastra sa ne pomeniti si pe noi, pacatosii si nevrednicii.

Te rugam, Sfinte Ierarhe Nectarie, ia viata noastra in mainile tale si mijloceste precum stii mantuirea noastra. Amin!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05