Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.03.2008, 19:35:12
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Pe data de 28 martie 2008 la ora 22:30 a trecut in cealalta lume bunicul meu, Ioan in varsta de 79 ani.In curand va trece vamile vazduhului si se va prezenta in fata Sfintei Treimi pentru ca sa secere ceea ce a semanat.Va rog sa-l pomeniti in rugaciunile voastre.Fie ca Bunul Dumnezeu sa-i aseze sufletul în loc luminat, în loc cu verdeață, în loc de odihnă, de unde au fugit durerea, întristarea și suspinarea.Și toată greșeala ce a greșit el, cu cuvântul sau cu lucrul sau cu gândul, ca un bun și iubitor de oameni Dumnezeu sa il ierte! Amin.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.03.2008, 20:30:22
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Condoleante, Laurentiu. Sa-i fie tarana usoara!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.03.2008, 23:29:10
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Laurentiu : Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca! Il voi pomeni pe tatal tau, alaturi de toti cei dragi ai mei, plecati dintre noi, dimineata la biserica.
Va rog s-o pomeniti si pe cumnata mea Victoria 78 ani, a trecut la cele vesnice azi dimineata la ora 7 / 29.03.08 icamilin
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.03.2008, 23:46:36
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca cu dreptii!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.03.2008, 23:50:20
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
a trecut in cealalta lume bunicul meu, Ioan in varsta de 79 ani.In curand va trece vamile vazduhului
Suntem alaturi de tine, Laurentiu. Sa dea Domnul sa treaca cu bine aceste vami!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.03.2008, 14:29:30
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

imi pare foarte rau pentru pierderea pe care o ai,Laurentiu dar sa fi sigur ca acolo unde este bunicul tau,este mult mai bine decat in lumea aceasta.Dumnezeu sa-i ierte toate pacatele.De acum iti revine tie datoria crestineasca sa te rogi pentru usurarea pacatelor dansului.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.03.2008, 16:32:45
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

icamilin si laurentiu, Dumnezeu sa va odihneasca cu dreptii rudele adormite. Dumnezeu sa ii ierte si pe ei si pe noi ca un bun si de oameni iubitor.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.03.2008, 18:54:10
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alynnna
icamilin si laurentiu, Dumnezeu sa va odihneasca cu dreptii rudele adormite. Dumnezeu sa ii ierte si pe ei si pe noi ca un bun si de oameni iubitor.
Doamne ajuta! Amin!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.03.2008, 18:58:52
getaballa getaballa is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.08.2007
Mesaje: 49
Implicit

Sincere condoleante, Laurentiu si Icamilin.Dumnezeu sa odihneasca sufletele rudelor voastre cu dreptii in Imparatia Sa.Ma voi ruga pentru iertarea pacatelor lor si pentru trecerea cu bine prin vamile vazduhului.Doamne ajuta!
Rog si eu pe toti cei care doresc sa se roage pentru mama mea ,Elena care in aceasta perioada este pe patul de suferinta.Este o buna crestina, o iubitoare a Bisericii lui Hristos Domnul si isi doreste sa mai vada macar o data Slavita Inviere a Domnului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos.Va multumesc!

Cu noi este Dumnezeu !
Reply With Quote
  #10  
Vechi 31.03.2008, 15:29:51
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Multumiri tuturor celor care au acceptat sa mi se alature cu rugaciune si au acordat putin din timpul pentru pomenirea buncicului meu...Dumnezeu sa binecuvinteze si sanatatte sa va daruiasca, mult spor si impliniri.
Icalim o voi pomeni si eu pe cumnata ta Victoria in rugaciunile mele.
Deasemnea si pentru Elena mama lui Getaballa Dumnezeu sa-i faca cat mai suportabila suferinta..Si sa nu uitam ca Dumnezeu randuieste ca omului sa-i vina inainte de moarte suferinta..pentru ca prin asta sa se curete cu totul si sa poata trece in viata cealalta mult mai usurat..Este ca un fel de canon daca vreti prin care unii crestin dobandesc si mai multe cununi de la Mantuitorul Hristos..Dar Dumnezeu cunoaste masura fiecaruia si numai el stie cat si ce ii trebuie fiecaruia.

Bunicul meu a stat 5 luni prin spitale si a fost operat de 3 ori de prostata ..Cu toate ca nu a fumat toata viata lui, si nu a baut nicioadata in exces si a fost un om calculat.. A ramas orfan de mic de mama iar putin mai tarziu de tata ..A fost nevoit sa se casatoreasca de tanar (17 ani)si in acelasi timp sa aiba grija si de fratii lui...Ne povestea ca odata cand a fost sa aduca lemne de pe undeva de pe langa Petrosani, fiind cu carul si obosit fiind a adormit iar afara era ger si cand s-a trezit nu isi mai simtea picioarele, dar cu timpul si-a revenit..Chiar si asa lucrul acesta avea sa-si arate urmarile mai tarziu incepand de pe la varsta de 40 de ani, cand a inceput sa aiba dificultati in a se deplasa.In ciuda acestei deficiente (scleroza in placi) avea o energie si o vointa cum rar am mai vazut..Se deplasa cu ajutorul unui scaun si tot lucra avea grija de animalele din gospodarie. Avea vointa de a munci cu toate ca boala sa nu ii permitea acest lucru.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor,ajutor,ajutor. Andrei_Tudor Botezul 17 05.05.2012 00:50:58
Rugaciune pentru ajutor in casnicie ioana.ctin Rugaciuni 22 07.11.2011 14:48:10
Ajutor la Rugaciune t_a_pirvu Umanitare 89 19.08.2011 10:07:39
Cerere pentru rugaciune si ajutor patinina34 Rugaciuni 7 18.08.2011 10:53:38
Un ajutor, va rog! alynnna Generalitati 49 12.02.2008 10:54:48