Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.06.2021, 16:44:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai facut rau cu mult mai mult decat crezi. Ai aruncat pe formum TOATA OTRAVA TA SI OTRAVA DIAVOLULUI.

Te minti pe tine si minti pe toti. Ai inceput ultimele thraeduri cu gpalama este rau, si acum incerci sa acuzi pe altii. Mincinos notoriu.

Tu nu ai credinta, care este in Biserica. Tu ai necredinta, si o credinta otravita, credinta in Trompetele tale sectare.

Nu esti fericit ci esti un exaltat religios, un amagit !!!

ESTI IN AMAGIRE, in inselare peste inselare.
Daca zici tu inseamna ca n-o zis nimeni.

Revenind la subiect, domnule @SerbiZs, citind postarile lui @gpalama de pe threadul asta poti sa-ti dai seama ce inseamna cearta si ce face ea dintr-un om, ce inseamna sa-ti permiti sa minti non stop cu tupeu avand impresia ca ai pile la Cel de sus daca arunci pe altii toata mocirla de care esti in stare.

Intelegi deci ca nu e bine sa te certi cu cei pe care-i iubesti?

Eu nu l-am certat pe @gpalama ci doar l-am rugat sa respecte pe ceilalti colegi de ortodoxie si de forum incat sa posteze astfel de mizerii doar pe firele de discutie create special pentru boala lui. Nu vrea nicicum.

Acum zice ca eu am inceput si ca eu m-am luat de el. Nu m-am luat de el ci doar mi-am dat seama ce sfaturi toxice ti-a dat si am reactionat firesc fara nicio ranchiuna. El crede ca l-am agatat, ca m-am luat de el. Nici vorba dar stiam ca in trufia lui asta va crede, ca il atac fara motiv, ca vreau sa-i fac rau si atunci ca orbul va ataca fara numar, fara putinta de a se opri din desfranarea asta certareata, din patima procesomaniei.

Uite, il iert inca odata ca sa-ti dai seama ca nu-i port gand rau pentru necredinta lui si in Cele 7 Tr.Ap.

Daca eu cred de ce sa ma supar daca el nu vrea sau nu poate crede vazand in capul sau doar trompete sectare?

Nu are discernamant, nu poate sau nu vrea sa faca diferenta intre Trambite si neo-protestanti-secte, atunci de ce sa-l fortez? Nu-l fortez ci doar l-am rugat si il rog mereu sa posteze doar pe threadurile create special pentru el pe acest subiect sensibil.

Poti sa fii drept si sa-ti dai seama cine are dreptate? Daca nu poti atunci roaga-te la Dumnezeu sa nu te mai certi caci o patesti ca si colegul meu de pe forum. In ciuda faptului ca este personificarea prostiei si orbirii persista in a-i face pe altii diavoli lovind defapt in cei mai credinciosi ”mai mici ai Mei”.

”Mai bine sa-si lege o piatra de gat si sa se arunce in mare decat sa faca vreun rau careva mai micilor Mei!” Domnul Iisus Hrisos-Cuvantul lui Dumnezeu.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Fericiti cei prosti si amagiti? Ca ascultara de diavol? Nu zice Hristos ca la sfarsitul veacurilor asta e o problema mare a Bisericii? In care te balacesti ca un nebun fara sa intelegi... inselarea diavolului. Cat de luminoasa pare calea asta a ta... si cat de inselat esti.

Nu intelegi ca scoti doar otrava? Si ca ii otravesti pe toti? Ca trebuie sa iesi din NIP sa vii la ortodoxie si sa faci ascultare?

Tu faci ascultare de un duhovnic? Asta e o intrebare chiar buna... de cine asculti tu? De duhovnici NIP sau de duhovnici ortodocsi - si le-ai zis ca esti intr-o secta condamnata de BOR???

Tu te impartasesti fiind condamnat de BOR? Exista vreun duhovnic care iti da binecuvantare pentru asta? Si i-ai zis pacatul pe care il ascunzi tainic, ca un mincinos ordinar ca tu crezi stramb in ceva condamant de BOR????


Demagogule
Nu s-a putut abtine, a mai completat cu inca nist mizerii de o josnicie si orbire maxima.

Asta e rodul trufiei in om! Iar trufia e demon!

Fura sefia lui Dumnezeu si ii calca pe toti in picioare cu tupeu maxim lovind cu maxima cruzime si hula si tot el se da victima (fireste ca impreuna cu toata ortodoxia exact ca un extremist in rau) strigand: iata am descoperit hotul, sariti prindeti hotul, (stiu eu ca e rau, ca e satanist, excludeti-l, nimiciti-l sesizati-va si hai impreuna toti teroristii la lupta cea mare ca sa cantam internationala si sa ne razbunam pentru tiranul nostru sef mare impostor asemenea sefilor lumii.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 16:58:38.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.06.2021, 16:59:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Spuse cel care imprastie cu bidineaua cu rahat peste tot pe forum...

Bai bideu teologic, deci tu umbli cu oala de noapte dupa tine, arunci cate putin in fiecare thread, si apoi te plangi ca lumea iti arunca inapoi dejectiile?

Si ca se plange lumea ca miros ca nu sunt corecte?

Adica esti victima propriilor tale dejectii?

Mai usor cu oala de noapte ca esti plin de aroma.

Rabzi ca esti prost. Ca am/avem dreptate. Daca ai fi in Biserica nu ai rabda propria ta... dejectie.

Rabzi asa cum rabda orice sectar prost. Care isi rabda propria prostie, nicidecum vreo desteptaciune cumva...

Victime ca tine sunt toti sectarii care "rabda"... :)

Cati ti-am zis pe forum ca esti un bideu teologic? Cativa teologi, adminul si nspe credinciosi??? Asa ca gura mica

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 17:08:34.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.06.2021, 17:09:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai facut rau cu mult mai mult decat crezi. Ai aruncat pe formum TOATA OTRAVA TA SI OTRAVA DIAVOLULUI.

Te minti pe tine si minti pe toti. Ai inceput ultimele thraeduri cu gpalama este rau, si acum incerci sa acuzi pe altii. Mincinos notoriu.

Tu nu ai credinta, care este in Biserica. Tu ai necredinta, si o credinta otravita, credinta in Trompetele tale sectare.

Nu esti fericit ci esti un exaltat religios, un amagit !!!

ESTI IN AMAGIRE, in inselare peste inselare.

Fericiti cei prosti si amagiti? Ca ascultara de diavol? Nu zice Hristos ca la sfarsitul veacurilor asta e o problema mare a Bisericii? In care te balacesti ca un nebun fara sa intelegi... inselarea diavolului. Cat de luminoasa pare calea asta a ta... si cat de inselat esti.

Nu intelegi ca scoti doar otrava? Si ca ii otravesti pe toti? Ca trebuie sa iesi din NIP sa vii la ortodoxie si sa faci ascultare?

Tu faci ascultare de un duhovnic? Asta e o intrebare chiar buna... de cine asculti tu? De duhovnici NIP sau de duhovnici ortodocsi - si le-ai zis ca esti intr-o secta condamnata de BOR???

Tu te impartasesti fiind condamnat de BOR? Exista vreun duhovnic care iti da binecuvantare pentru asta? Si i-ai zis pacatul pe care il ascunzi tainic, ca un mincinos ordinar ca tu crezi stramb in ceva condamant de BOR????


Demagogule
Sa nu zici ca te ignor. Ai cumva grija mea? Ce-ti pasa tie? Ce te priveste pe tine de duhovnicul meu, daca ascult sau nu, daca am binecuvantare sau nu?

Ai doar griji desarte si ipocrite, esti doar un las care nu poti decat sa acuzi fara sa vezi, fara sa pricepi nimic lovind fara numar in ”mai micii Mei” crezand ca te lupti cu goliat sau cu satanistii.

”Greu iti este Saule sa lovesti cu piciorul in tepuse!”

De aia ai orbit!.. sustinand ca vezi cel mai bine!
Decat un pripit ce se increde in minciuna si necredinta lui.

Nu m-a condamnat BOR, nu fac parte din polemica, insa orice pripit ce judeca si condamna sfintii, pe sine insusi se judeca si se condamna! Vai lui in ziua aceea mare, zi de judecata!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #14  
Vechi 23.06.2021, 17:22:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Spuse cel care imprastie cu bidineaua cu rahat peste tot pe forum...

Bai bideu teologic, deci tu umbli cu oala de noapte dupa tine, arunci cate putin in fiecare thread, si apoi te plangi ca lumea iti arunca inapoi dejectiile?

Si ca se plange lumea ca miros ca nu sunt corecte?

Adica esti victima propriilor tale dejectii?

Mai usor cu oala de noapte ca esti plin de aroma.

Rabzi ca esti prost. Ca am/avem dreptate. Daca ai fi in Biserica nu ai rabda propria ta... dejectie.

Rabzi asa cum rabda orice sectar prost. Care isi rabda propria prostie, nicidecum vreo desteptaciune cumva...

Victime ca tine sunt toti sectarii care "rabda"... :)

Cati ti-am zis pe forum ca esti un bideu teologic? Cativa teologi, adminul si nspe credinciosi??? Asa ca gura mica
Nu arunc cu nimic, nu imprastiu nimic. Tu minti.

Nu pricepi ca nu-s sectar si ca ma confunzi cu Ewald Frank-enstain?
Nu vrei sa crezi ca incurci rau de tot borcanele?

Te indreptatesti la toata mocirla cu ideea ca as fi sectar?
Esti un orb inselat. Sunt mirean din poBOR!

Ti-am zis ca n-am ce rabda ci ca e o bucurie si o maxima fericire, a 9-a.

Deci nu ma supar, zii inainte, minte cat te duce gura si arunca cu mocirla si dejectii la adresa mea si a Celor 7 Tr.Ap. cat vrei si zii apoi ca nu tu ci ca eu fac asa ceva.

Stii cine m-a facut in fel si chip pe forum in trecut? Trufia extremista a unor tembeologi raspopiti infatuati care mi-au calcat drepturile sustinand ca-s nebun si ca-i mint eu cand ei s-au vandut lumii. S-au inhaitat si m-au lapidat. Apoi au parasit forumul, au spalat putina. Eu ca orice piatra am ramas, apa (pacatul) a trecut.

Nu te amagi ca ai dreptate. Nu te ajuta faptul ca mintind ma faci sectar sau satanist sau ca sunt condamnat sau ca merit sau ca mint sau ca sunt eretic. Nu te ajuta sa ma acuzi cu tot felul de lucruri sperand ca ceva ar fi adevarat. N-ai nimerit. Defapt cu tot ce acuzi vei fi acuzat si din pacate pentru tine vei fi gasit greu vinovat. Te iert in ceea ce tine de mine, mai mult nu am cum sa te scap. Dar daca nu te vei pocai si daca Doamne fereste m-as mania si as cere vre-un rau la adresa ta, crede-ma ca s-ar intampla caci Domnul este de partea mea si nicidecum a ta. Deci ”sa nu dea Domnul meu Cel sfant sa vreau eu sange nu pamant!”

Roaga-te sa nu scap un fir de inalta tensiune peste tine.

Deci te iert in ceea ce mi-ai gresit mie. Te iert doar pentru ca am avut cu cine discuta pe forum atat de mult timp. Multumesc Domnului pentru tine. ”Bine” e sa fii prost, (la tine ma refer), ai mare noroc ca sunt blajin. Te iert, nu te cert, nu te blestem, nu te bat, nu te nimicesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 17:27:59.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.06.2021, 17:24:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ce imi pasa? Pai astea sunt dovezile ca esti in regula?

Ca de obicei, EVITI SA RASPUNZI. Adica nu prea te pricepi si cand esti la colt o dai pe evitare.

Bine, eviti sa raspunzi pentru ca nu poti. Nu ai duhovnic, esti inafara Bisericii, esti un mincinos ordinar rupt de Biserica, si nu esti capabil sa ai binecuvantare de la duhovnicul tau pentru ca nu exista un duhovnic.

Grija mea? Corectitudinea ta de fapt, ca tu vizin si tradezi ortodoxia dar o faci pe "Dreptul".

Asa ca tu esti cu duhovnicul tau sectar, rupt de ortodoxie, va numiti "ortodocsi" si.. sunteti rupti.


La asta cu Saul pot sa-ti raspund ca se vor ridica lupi rapitori, pe care trebuie sa-i alungi din turma cu toata puterea.

Nu, nu mi-e greu sa arunc in diavol. Sper sa le poti incasa ca vad ca ai inceput sa te vaiti.

Tepusa pentru tine, la mine e ca la executie. E munitie suficienta care vine din prostia ta.

Daca ai iesit din Biserica produci numai cretinatati. Le ridici la fileu si este o executie a ta...

Adica este propria ta executie... pe limba ta.


Stii cum, tu te executi pe tine. Trebuie doar sa iti gasesti unul pe care sa il provoci sa iti arate rahateii pe care ii arunci si sa ti-i intoarca... :)

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 17:30:13.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.06.2021, 17:30:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ce imi pasa? Pai astea sunt dovezile ca esti in neregula?

Ca de obicei, EVITI SA RASPUNZI. Adica nu prea te pricepi si cand esti la colt o dai pe evitare.

Bine, eviti sa raspunzi pentru ca nu poti. Nu ai duhovnic, esti inafara Bisericii, esti un mincinos ordinar rupt de Biserica, si nu esti capabil sa ai binecuvantare de la duhovnicul tau pentru ca nu exista un duhovnic.

Grija mea? Corectitudinea ta de fapt, ca tu vizin si tradezi ortodoxia dar o faci pe "Dreptul".

Asa ca tu esti cu duhovnicul tau sectar, rupt de ortodoxie, va numiti "ortodocsi" si.. sunteti rupti.


La asta cu Saul pot sa-ti raspund ca se vor ridica lupi rapitori, pe care trebuie sa-i alungi din turma cu toata puterea.

Nu, nu mi-e greu sa arunc in diavol. Sper sa le poti incasa ca vad ca ai inceput sa te vaiti.

Tepusa pentru tine, la mine e ca la executie. E munitie suficienta care vine din prostia ta.

Daca ai iesit din Biserica produci numai cretinatati. Le ridici la fileu si este o executie a ta...

Adica este propria ta executie... pe limba ta.


Stii cum, tu te executi pe tine. Trebuie doar sa iti gasesti unul pe care sa il provoci sa iti arate rahateii pe care ii arunci si sa ti-i intoarca... :)
Tu chiar nu-ti dai seama ca esti pe sfinvers?
Tu chiar crezi ca aperi turma ortodoxa?

De cine o aperi? De Cele 7 Tr.Ap.? Pai ce au facut ele rau ortodoxiei? Au slujit lui Dumnezeu. Asta e rau?

De Hristos-Cuvantul? Pai el e Pastorul cu Crucea! El e Pastorul turmei ortodoxe! Aperi turma de pastor, de Dumnezeu?

Esti penibil la maxim!

N-am cuvinte in fata acestei trufii prostesti!

Nu ma vait, nu pricepi ca sunt fericit? Ai auzit cantandu-se la liturghie fericirea a 9-a?

Cu fiecare postare imi adaugi la rasplata din Cer. Multumesc ca m-ai facut la fel de bogat in Cer ca si sfantul Nicolae care l-a palmuit pe Arie ca sa faca puscarie pentru Hristos! Nu trufia l-a impins sa-i traga o palma marelui terorist ci dorinta de a face puscarie pentru Hristos! (Fericirea a 8-a)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 17:36:35.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.06.2021, 17:36:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

De orice este strain ortodoxiei.

1. Astea nu sunt ale ortodoxiei.

2. Ortodoxia le-a condamnat.

3. Sunt eretice din orice punct de vedere ai privi

4. Uita-te la tine unde ai ajuns. Un tulburator, un nebun pe un forum care nu stie de 10 ani de zile decat sa spuna nebunii. Esti cel mai bun exemplu de "produs" si "roada" a NIP - un nebun cu state.

5. Hristos-Cuvantul este in ORTODOXIE in sfintii ortodocsi. In dogma. In Biserica. Si nu in textele tale de inept care nu stie nimic dar se fuduleste pe un forum ca e.. plin de dogma.

6. Bai plinule de dogma esti plin de dogma mizeriei de la NIP. Asta cu Hristos-Cuvnatul este o tampenie ordinara, slogane sectare pentru a acoperi dogma mizerabila..

7. Miroase a diavol de la o posta. Pentru cei care cunosc diavolul si lucrarea lui. Dar pentru prostovani miroase a "moaste".... asa ca nepriceputule gura mica cand vorbesti de diavol ca esti deja prins total in mrejele lui.


Citat:
Cu fiecare postare imi adaugi la rasplata din Cer. Multumesc ca m-ai facut la fel de bogat in Cer ca si sfantul Nicolae care l-a palmuit pe Arie ca sa faca puscarie pentru Hristos! Nu trufia l-a impins sa-i traga o palma marelui terorist ci dorinta de a face puscarie pentru Hristos! (Fericirea a 8-a)
Cu fiecare postare esti mai prost si iti primesti OSANDA mai mare pentru hula.

Eu pe Sfantul Nicolae l-am visat cand aveam nevoie de ajutor. Si mai mult de atat. Asa ca palma de care zici tu tocmai ti-ai luat-o de la Sfantul Nicolae.


ARIE ce esti!!!!.

Ca sa vezi ca tu cu gura ta iti zici greselile tale si te condamni... si te arati ca eretic in fata lui Sfantul Nicolae..


Ce vrei mai mult de atat ca tu cu gura ta l-ai pomenit pe Sfantul care a clarificat o problema si care acum te condamna pe tine dar tu ca orbul nu vezi...


Asa ca teroristul esti tu, si Sfantul Nicolae e la mine.

Vezi tu, eu cand vorbesc nu arunc cuvinte de la mine fara sa stiu in ce pozitie sunt ... tu doar arunci sfinti, Hristos dar nu cunosti pe niciunul din acestia.

Si la fel ca Arie esti un nepocait!!! Si ai sa ajungi la fel ca Arie! Pentru ca hula ta ajunge la Dumnezeu!!!

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 18:00:48.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 23.06.2021, 17:59:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
De orice este strain ortodoxiei.

1. Astea nu sunt ale ortodoxiei.
Zici tu marele tembeolog raspopit care nu deosebeste Trambitele de neoprotestanti. Ti-am zis neoprotestantii se insoara si fac copii, nu au cele 7 Taine, nu au sfinti, nu au moaste, nu au posturi, sarbatori, nu se mai pocaiesc niciodata, nu se impartasesc, nu zidesc manastiri, nu au fii duhovnicesti, nu au Cruce, nu o cinstesc pe Preasfanta pururea Fecioara Maria, nici pe sfintii mucenicii, nu au decat sola scriptura rastalmacita careia ii spun ei Cuvantul lui Dumnezeu. Trambitele au toate astea caci ortodoxia lor este intreaga si prin Cele 7 Tr.Ap. este suflat Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu apocaliptic, cuvant proorocitor pentru vremurile acestea!

Citat:
2. Ortodoxia le-a condamnat.
Nu pricepi ca a facut-o pripit si au revenit asupra condamnarilor pripite? A mai ramas doar Trambita a 6-a si a 7-a sub condamnarea lor pripita. Dar nu ortodoxia le-a condamnat ci antiortodoxia adica corceala cu duhul lui antihrist le-a condamnat.

Citat:
3. Sunt eretice din orice punct de vedere ai privi
Zise un tembeolog amarat care nu deosebeste neoprotestantii si ereticii de Trambite! Penibil. Te crezi? Iti crezi pripeala, necredinta si orbirea? N-ai decat!

Citat:
4. Uita-te la tine unde ai ajuns. Un tulburator, un nebun pe un forum care nu stie de 10 ani de zile decat sa spuna nebunii. Esti cel mai bun exemplu de "produs" si "roada" a NIP - un nebun cu state.
Tu produci tulburare. Eu nici nu scriu despre subiectul asta pe forum din moment ce mi-am prins Credinta in semnatura! Nu pricepi ca tu esti cel tulburat car minte sustinand ca eu tulbur? Adica se sperie ortodoxia de credinta unui mirean din poBOR? Imi vine sa rad cand vad cat de penibil poti sa fi aruncand cu tulburare, cu nebunie. Nu realizezi ca cine zice ala e? Ma mir! Nu vrei dar pare ca nici nu poti!

Citat:
5. Hristos-Cuvantul este in ORTODOXIE in sfintii ortodocsi. In dogma. In Biserica. Si nu in textele tale de inept care nu stie nimic dar se fuduleste pe un forum ca e.. plin de dogma.
Io ce spun? Asta spun ca Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu este Iisus Fiul lui Dumnezeu din Ortodoxie dar Cuvantul lui Dumnezeu este numele Lui Cel nou caci Darul Cuvantului Apocaliptic nu exista in ortodoxie, nu exista decat ca proorocie si iata ca ea se implineste si unii (idioti) ca tine sustin ca nu e Domnul ci ca ar fi duhul rau.

Citat:
6. Bai plinule de dogma esti plin de dogma mizeriei de la NIP. Asta cu Hristos-Cuvnatul este o tampenie ordinara, slogane sectare pentru a acoperi dogma mizerabila..
Daca zici tu insemana ca e exact pe dos fiindca esti pe sfinvers. Nu ai habar de teologie daca nu poti deosebi Trambitele de neoprotestanti si de eretici.

Citat:
7. Miroase a diavol de la o posta. Pentru cei care cunosc diavolul si lucrarea lui. Dar pentru prostovani miroase a "moaste".... asa ca nepriceputule gura mica cand vorbesti de diavol ca esti deja prins total in mrejele lui.
Pai lucrarea diavolului e pacatul iar acolo Domnul lucreaza Sfintenia impreuna cu Duhul Sfant!

Zici ca mirosi? Ca stii tu ca e diavolul? Tu nu-ti dai seama nici cand te privesti in oglinda ca esti plin de trufie si incompetenta duhovniceasca, deci cum ai putea tu sa te pronunti fara macar sa cercetezi?

Eu am fost si am cercetat si stiu ce spun.
Doar necredinta ta si a celor din BOR care nu cred in Cele 7 Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul, pastorul cu Crucea, de acolo e mirosul de diavol care umple ortodoxia de pacat.

Asa-i ca nu-ti dai seama ca esti diavol? Asa-i ca pe mine ma crezi diavol?

Eu spun adevarul bazandu-ma pe carte si pe marturii dar si pe sfinti si pe Dumnezeu. Tu te bazezi pe o logica pripita de balta, pe barfe si supozitii.

Nu te fortez sa ma crezi daca nu vrei sau daca nu poti. Loveste inainte si-mi zidestim in Cer palate nenumarate si averi de toate felurile. Hai dă! Loveste in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu. Mi-emi convine, imi adaugi la rasplata ca ea sa fie multa si mare de tot. Deci nu ma supar caci multa e rasplata la Ceruri! Aici primesc hule de la tine, dincolo comori si viata din belsug.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 18:22:12.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 23.06.2021, 18:16:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
Cu fiecare postare imi adaugi la rasplata din Cer. Multumesc ca m-ai facut la fel de bogat in Cer ca si sfantul Nicolae care l-a palmuit pe Arie ca sa faca puscarie pentru Hristos! Nu trufia l-a impins sa-i traga o palma marelui terorist ci dorinta de a face puscarie pentru Hristos! (Fericirea a 8-a)
Cu fiecare postare esti mai prost si iti primesti OSANDA mai mare pentru hula.

Eu pe Sfantul Nicolae l-am visat cand aveam nevoie de ajutor. Si mai mult de atat. Asa ca palma de care zici tu tocmai ti-ai luat-o de la Sfantul Nicolae.

ARIE ce esti!!!!.

Asa ca teroristul esti tu, si Sfantul Nicolae e la mine.

Vezi tu, eu cand vorbesc nu arunc cuvinte de la mine fara sa stiu in ce pozitie sunt ... tu doar arunci sfinti, Hristos dar nu cunosti pe niciunul din acestia.

Si la fel ca Arie esti un nepocait!!! Si ai sa ajungi la fel ca Arie! Pentru ca hula ta ajunge la Dumnezeu!!!
Asta-i buna cu Arie ce esti. Pai Arie era arhiereu in timp ce eu sunt un mirean din poBOR.

Ma bucur ca l-ai visat pe sf. Nicolae. El a luptat bine tu lupti sfinvers.
In loc sa fii ca sf. Nicolae tu esti un Nicolait... o sluga a lui nea Nicu impuscatul.

Ei bine, lovind tu mereu in Cele 7 Tr.Ap. si in mine care am credinta in toate si in Cuvantul lui Dumnezeu, practic ma faci la fel de bogat ca el.

Pe undeva eu seaman cu el nu tu chiar dac crezi ca ar fi invers. Pe atunci toate marile somitati ale crestinatatii erau eretici si au lovit in sf. Nicolae, l-au bagat la puscarie si asfel el a suferit mult pentru Hristos. Rasplata de la Domnul in Ceruri a fost multa si mare. E unul din sfintii foarte bogati in Cer.

Tu-ti risipesti averea cu desfranatele patimi procesomane. Tu ajungi foarte sarac si orb. Cand vom trece la cele vesnice vei veni la mine sau la Trambite sa ceri, sa mi se faca mila de tine, asa ca vezi cum te comporti ca s-ar putea sa nu-ti dau nimic chiar daca tu mi-ai facut averea in Cer impreuna cu alti tembeologi de pe forum care m-au haituit si umilit la nesfarsit pana m-au banat ei mintind la admin ca eu le-am facut lor rau.

Care era raul? Ca eu cred in ortodoxie dar si in Cele 7 Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu in timp ce ei nu vor sau nu pot?

Iata vina! Dupa mintea unor raspopiti fara discernamant.

Pai n-am voie sa cred in Dumnezeu? Culmea e ca e acelasi Dumnezeu si chiar Dumnezeul ”ortodocsilor” care ma prigonesc. Ei inca n-au aflat. Ei inca nu recunosc glasul Pastorului cu Crucea.

Insemna ca esti decat o capra ce se crede tap si sta travestit in mare berbec incercand sa ma arunce in prapastie de pe munte.

Dragul meu nu te mai cazni degeaba caci eu locuiesc si in NOR, nu doar pe munte, nu doar pe dealul Coarnelor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 18:20:59.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 23.06.2021, 18:53:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Blestematule, iti fura diavolul mintea si nu vezi ce marturiseste Dumnezeu pentru fiecare...

Pentru tine marturiseste ce a marturisit pentru Arie.

Arie nu era episcop mai citeste... era simplu preot. Asa ca pune manape carte.

Nu ai inteles nimic... dar nici nu te duce capul. De ti-ar pune Dumnezeu toti sfintii infata tot i-ai ocara si i-ai improsca cu mizerie. Asta faci de fapt continuu....


Nu meriti preamult esti ca ala caruia i se arunca margaritare cand nu e nevoie.

Blestematule, asculta de Dumnezeu, ca iti spune sa te intorci si sa te lepezi. Altfel nu o sa poti iesi din durere.... ca sa profeteasca fiecare pe limba lui
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare