Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.05.2011, 10:13:30
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Sora noastra icamilin

Sora noastra icamilin are nevoie de rugaciunile noastre pentru sanatatea ei ce este greu incercata de ceva timp.
Va rog din suflet pe toti cei puteti sa va alaturati rugaciuni mele pentru aceasta sora cu un suflet nemarginit de bun.
Multumesc din toata inima mea
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.05.2011, 10:28:38
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Sora noastra icamilin are nevoie de rugaciunile noastre pentru sanatatea ei ce este greu incercata de ceva timp.
Va rog din suflet pe toti cei puteti sa va alaturati rugaciuni mele pentru aceasta sora cu un suflet nemarginit de bun.
Multumesc din toata inima mea
Da, sora noastra, icamilin, e un suflet mare si nobil: un adevarat slujitor al aproapelui. Sa fim si noi aproape de dansa, macar prin rugaciune. Doamne ajuta cu mare mila Ta!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.05.2011, 10:34:24
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Doamne ajuta cu mare mila Ta!
Har, smerenie si jertfa de sine.
...pentru rugăciunile Sfinților și ale Preasfintei. Amin!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.05.2011, 11:35:31
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Imi pare tare rau de ce aud, o voi pomeni si eu pe dna Icamilin (Viorica), sa o ajute Dumnezeu si Maica Domnului sa treaca cu bine peste toate incercarile! Este un suflet deosebit, care s-a preocupat foarte tare de mantuirea tatalui sau si a avut marea dragoste sa o pomeneasca si pe bunicuta mea de fiecare data cand si-a poemnit tatal.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.05.2011, 12:22:43
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pomenește Doamne pe roaba ta Viorica care este greu încercată, dă-i sănătate, liniște în suflet și trimite binecuvântările tale bogate peste dânsa.
Să-i fii alături pe cărarea îngustă spre mântuire și în necazul ei să-i dai bucuriile duhovnicești pe care le dai celor încercați în credința lor.

Preasfântă Născătore acoper-o pe dânsa și toată familia ei cu preputernicul tău Acoperământ până ce va trece necazul .
Sfinte Grigore Decapolitul roagă-te lui Dumnezeu pentru sora noastră Viorica pe care o iubim mult.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.05.2011, 13:10:03
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Dumnezeu pe cine iubeste il si incearca sa ii vada statornicia

Doamne IIsuse Hristoase miluieste si tamaduieste pe roaba ta viorica,si de a gresit inaintea ta cu ceva,ca un Bun si de oameni Iubitor,trece-i cu vederea.ridic-o pe ia din patul durerii intreaga si nevatamata reda-o familiei,si te mai rog Doamne,binecuvinteaza:casa si intreaga ei familie, ce cu veselie sa poata spune: -Binecuvintat esti Doamne Dumnezeul parintilor nostrii si preamarit, in vecii vecilor.Amin
iar tie Nscatoare de Dumnezeu Curata si Preabinecuvintata te rog: sa o acoperii pre dinsa cu toti ai ei cei dragi, cu cinstitul tau acoperamint, ce este mai lat decit norul.Amin.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.05.2011, 15:01:22
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Miluieste, Doamne !

Pentru sufletul dumneavoastra luminos, pentru inima dumneavoastra nemarginit de primitoare si pentru toate darurile cu care Domnul v-a invrednicit, sfintii toti si Maica Sfanta Fecioara sa ceara MILA de la Domnul nostru, Iisus Hristos ! Amin!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.05.2011, 15:23:06
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Imi pare rau sa aud ca dna. Ica are probleme de sanatate. Ma voi ruga si eu Maicii Domnului pt dansa.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.05.2011, 15:49:12
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Icamilin

Bine cuvIntat esti Doamne invatane pe noi Indreptarile Tale

Doamne IISUSE Hristoase Fiul Tatalui celui ceresc cu umilinta si cu zmerenie ca un mare pacatos si netrebnic si nestiutor cum trebuie sa vin Inaintea ta te rog eu sarmanul sa nu te uiti la meritul meu si la pacatele mele cele mai multe ca nisipul mari, ce pentru DRAGOSTEA Ta cea mare care ai arato noua zidirea mIinilor tale , primeste si de la mine netrebnicul rugamintea ca sa ridici din patul dureilor si al Intristarilor pe sora noastra si sa o sfintesti pe ea sa o curatesti pe ea de toata boala si durerea si sa o faci pe ea un vas ales si placut Tie care sa Laude si sa Slaveasca SfIntu si Cinstitul tau Nume cIt va trai pe acest pamint amin amin amin

S L A V I T sa fie D O M N U L In veacul veacului amin
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.05.2011, 16:34:50
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
Ma voi ruga si eu Maicii Domnului pt dansa.
Ideea cea mai bună este să ne rugăm împreună. Scriind o rugăciune aici, pe acest topic, iată că îi provocăm pe ceilalți să o citească dacă vor. Citind rugăciunile celorlalți, iată că ne rugăm împreună pentru problema surorii noastre întru Hristos. Pentru că este bine de conștientizat că noi trebuie să fim uniți în rugăciune, noi trebuie să fim una în Hristos, alcătuind Trupul Său, fiind cu adevărat Biserica Lui. Cînd auzim la Liturghie și răspunem "Doamne miluiește!" trebuie să subînțelegem miluiește-ne pe noi toți, pe cei din același locaș de cult, pe cei din țară care se roagă cu noi, mireni și monahi, pe cei din lume care spun "miluiește", pe cei care au început Liturghia mai devreme sau mai tărziu, căci Domnul ne unește pe toți prin har în afara spațiului și a timpului - ca o prefigurare a Împărăției Cerurilor care de fapt a și venit la noi.

E foarte important de conștientizat acest NOI, căci fără el sîntem relativ despărțiți și astfel despărțitorul diavolos își atinge scopul trist de a ne separa unii de alții.

Doamne ajută-ne!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
BOR intre FRATII TIMOCENI si SORA BOS(-diacritice) vioreldolha Generalitati 3 24.09.2013 17:49:26
Condoleante icamilin!.. silvia55 Umanitare 20 15.03.2011 16:52:33
despre frate si sora ca nasi iustyna_simo Nunta 4 05.10.2009 15:26:50
Ii pacat daca stau cu sora unu var prin alianta? AnD1 Generalitati 9 28.09.2009 00:13:54
nasa-sora mea nicosim Nunta 7 01.06.2009 14:06:58