Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.03.2022, 22:41:36
Alexandru123 Alexandru123 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.03.2022
Mesaje: 1
Post Carti cu ilustratii.

Buna seara, iubiti credinciosi! Vin cu o intrebare destul de ciudata, zic eu. Vreau sa cumpar o serie de carti, aceste carti sunt in mare parte desen. Povestea se invarte in jurul unui mercenar care este posedat de un demon(creat) si care lupta cu acestia. Prietenul sau la fel a fost posedat si incearca sa il gaseasca. In fine, intrebarea mea suna asa: Este ok sa citesc o astfel de carte? Povestea nu se bazeaza strict pe demoni, ci pe faptele si trairile barbatului care lupta cu ei. Insa asa cum am spus, acestia sunt mentionati si ilustrati in acele carti. Ce spuneti? O sa las aici un link catre cateva imagini. Nu vreau sa le postez direct in topic, mi se pare putin indraznet. https://imgur.com/a/0QcVbHP acesta este link-ul pentru cei care sunt interesati sa ma ajute. Am vorbit si cu un preot, acesta mi-a dat ca sfat indemnul Sfantului Vasile cel Mare: "Fiți ca o albină, luați ce este mai bun din toate florile."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare